Dnešní zápas byl jen o bojovnosti, prohlásil Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 19.10.2005
Velmi dramatický a zajímavý hokejový duel, ve kterém byla spousta šancí na obou stranách, útočníci dokázali proměnit je jedinou. Skvělou přihrávku se u něj přičinil Milan Ovšák. Pořádně se v brankovišti musel otáčet gólman Sarezy Jakub Čech, který nepustil za svá záda žádnou ze 49 střel. Trenér Josef Halouzka mohl být po středečním zápase celkem spokojen s výkonem týmu. Na čele mu určitě přibyla další vráska, kterou mu způsobilo zranění Pavla Šebesty.

Dnešní zápas byl velmi důležitý, jak by jej hodnotil trenér Sarezy Josef Halouzka? Do zápasu nastupovali v nové roli mladší hráči, na kterých leží, při zranění mnoha hráčů, větší zodpovědnost. Jak se trenérovi v této roli zamlouvali? „Dnešní zápas byl jen o bojovnosti. Věděli jsme, že jsme oslabení. K tomu se nám v desáté minutě zranil kapitán, který hrál těch deset minut velmi dobře, bruslil, hýbal se. Šlo na něm vidět, že cítí na sobě tlak, jelikož jeho spoluhráč je z první řady je nemocen. Bohužel po dost sprostém a hrubém faulu zápas nedohrál a bude asi delší dobu mimo hru. Mladí hráči místo nich nastoupili ať je to Mleko, Gelačák, Heřman, Kramný a tak dále, dokázali, že se za čtyři měsíce co tady trénuji něco přiučili, a že pochopili filozofii, kterou chci do týmu vnést. Výkon podali dobrý. Bojovnost je v pořádku, jsou profesionálové, měli by na ledě odevzdávat ten nejbojovnější výkon. Druhá věc je taktika, kde mnohdy motivace taktice zavazí.“ V průběhu hry se zranil domácí kapitán Pavel Šebesta, kterého vyřadil hrubým faulem chomutovský Nosek. Tým tak musel po krátké době opět měnit složení útočných formací. „Máme takový systém hry, kde by neměl být problém, když postavíme levé křídlo napravo nebo pravé křídlo na centra. Všechny tři pětky hrají úplně stejný styl a hráčům by to nemělo problémy. Jediné v čem může být problém je zvyk, protože když někdo hraje několik let vpravo a najednou mají hrát vlevo tak mu to bude dělat problémy. Hráči se s tím vyrovnávají dobře. Chápou jednu věc, že je to potřebné pro mužstvo v naší momentální situaci. Když bude musí jít obránce do útoku, útočník do obrany tak se nedá nic jiného dělat. Týmu momentálně schází řada kvalitních hráčů. Většina z nich, bohužel, na delší dobu. Tým by potřeboval doplnit o útočníky. „Já bych rád posílil tým, protože nevíme jak dlouho bude pryč Pavel Šebesta. Může to být vykloubené, štíplé nebo zlomené, což se teprve ukáže. Dalibor Sochorek bude minimálně na měsíc a půl mimo. Na tuto dobu budeme potřebovat alespoň dva útočníky.

Jednou z hvězd v dnešním utkání byl bezesporu ostravský gólman Jakub Čech, který pochytal všech devětačtyřicet ran a hráče Chomutova tím přiváděl k šílenství. Lidé na tribuně si mohli všimnout, že se v utkání docela zapotil. „Jo, docela jsem si zachytal. Hlavní je, že to tam nepadalo. První třetinu mi to tam skákalo solidně, ale nespadlo to tam a zaplať pánu bohu za to. Měl jsem i štěstí, protože zvonila snad třikrát tyč. Je to super. Stálo při nás dnes štěstí. Každý dělá chyby. Já jich dneska udělal spoustu, ale naštěstí to tam nespadlo. Nula se vždy počítá.“ Jak to nyní vypadá v kabině při tak velké marodce, to je nyní určitě hlavním tématem, které se nyní probírá. „Je to určitě nepříjemné. Postrádáme tři hráče z první pětky, takže to je znát. Kluci bojují, čímž jsme dnes vyhráli. Uvidíme v Olomouci.“

Jeden z nejlepších zápasů v I. lize odehrál ostravský obránce Milan Ovšák, který si plnil nejen obranné úkoly, ale také podnikal útočné výlety. „Bylo to super. Nechyběla nám bojovnost. Hráli jsme sice bez skoro celé první lajny, ale dobře jsme bránili, všechno co nám trenér řekl, to jsme udělali a dali jsme o gól více.“ Vyslal také přihrávku, která měla oči na Milana Baranyka, který dal jediný gól utkání. „Byli jsme s Milanem Baranykem domluveni, že mu to budu dávat na mantinel nebo na střed. Viděl jsem jej tam, zkusil jsem to a jsem rád, že to vyšlo.“ I Milana jsme se zeptali na náladu v kabině „Bohužel je to tak, že jsou nemocní nebo zranění, ale je zde dalších dvacet lidí, kteří musejí za ně bojovat.“