Deváťáci vybojovali v mezinárodním turnaji první příčku, když nenašli přemožitele

Adam Bagar, 05.04.2009
Do posledního hracího dne vstupovali žáci porubské deváté třídy jako jediný neporažený celek a měli tak vítězství v turnaji ve svých rukou. Nejprve si poradili poměrně hladce s Draky ze Šumperka, které skolil hattrickem Tomáš Lukašík. Prakticky vyvrcholení celého turnaje přišlo po nedělní sedmnácté hodině. To se utkala Poruba se slovenským Martinem, který by se v případě tříbodové výhry radoval ze zisku turnajového prvenství. V případě jakéhokoliv jiného výsledku by spadal pohár pro vítěze pořádajícímu klubu. K vidění byla vyrovnaná, nervy drásající bitva, která se navíc hrála před parádní kulisou, která letos nebyla k vidění ani při zápasech mužské první ligy. Nakonec gólem z poslední minuty, o který se postaral Martin Blahuta, zvítězili Porubští 3:2 a stali se tak vítězem turnaje "O pohár starosty městského obvodu Poruba". Na druhém místě skončily slovenské Piešťany, třetí pak Martin.

ŠHK 37 Piešťany – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1 : 0

Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 28. Krajčík (Kaššák).
Vyloučení: 6:3.

Sestava Piešťan: Trandžík (Kičina) – Hudec, Kaššák, Tangelmajer, Kubo, Galbička, Potoček, Mikla, Krajčík, Janotík, Vavrinec, Hrutka, Svetlík, Talčík, Hargaš, Dedík, Vatrt, Stanko, Minárik.

Sestava Liptovského Mikuláše: Kasanický (Lisý) - Dobák, Forgáč, Janček, Kandra, Kormaník, Kubáň, Kubovčík, Lajda, Oravec, Oško, Pawelski, Pleva, Slivka, Tahotný, Žiaran.

HK Mladí Draci Šumperk – HC VOKD Poruba 1 : 5

Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1.
Branky a nahrávky:33. Hroch (Řehák) – 2. Lukašík (Blahuta), 17. Lukašík (Blahuta), 18. Pobuta (Popek), 19. Lukašík (Blahuta, Hawlik), 44. Kovář (Hawlik).
Vyloučení: 2:3.

Sestava Šumperku: Dvouletý – Řehák, Feledík, Markovský, Baženov, Kupka, Malý, Diviš, Havlíček, Vepřek, Šrutka, Chytil, Hroch, Kobza, Langr.

Sestava Poruby: Oborák (Chybík) – Hawlik, Černín, Ryška, Pleva, Soukal, Juřík, Maček, Švoch, Hurník, Pobuta, Pelech, Lukašík, Kovář, Blahuta, Špil, Popek, Mravec, Svoboda, Homola, Baca.

MHC Martin – JKH Czarne Jastrzebie 11 : 1

Třetiny: 2:0, 4:1, 5:0.
Branky a nahrávky:1. Sedláček (Kolena), 12. Torok, 18. Holko (Záborský), 18. Torok, 27. Kolena (Sviatko), 30. Kolena (Sviatko), 32. Torok (Kolena), 37. Torok (Lacek), 38. Holko (Žáčik), 42. Torok (Kolena), 44. Mendel (Rusina) – 18. Jeziorski (Nalewajka L.).
Vyloučení: 6:7.

Sestava Martina: Balák – Sedláček, Záborský, Kolena, Boucik, Lepeta, Rusina, Lacek, Gábriš, Pacalaj, Žáčik, Dvořák, Holko, Torok, Sviatko, Mendel.

Sestava Jastrzebie: Feć (Majda) – Kukulski, Idasiak M., Pajak, Nalewajka R., Nalewajka L., Halemba, Kosakowski, Plonka, Soltys, Idasiak K., Radwanski, Bigos, Chromicz, Jeziorski, Cyganek.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Mladí Draci Šumperk 4 : 3

Třetiny: 1:0, 2:3, 1:0.
Branky a nahrávky: 10. Janček (Oravec), 16. Janček (Pawelski), 23. Pawelski (Kandra), 43. Janček (Oravec) – 19. Hroch, 20. Hroch (Řehák), 20. Řehák (Hroch).
Vyloučení: 7:2.

JKH Czarne Jastrzebie - ŠHK 37 Piešťany 1 : 5

Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1.
Branky a nahrávky: 34. Nalewajka L. (Radwański) – 13. Svetlík (Dedík), 20. Dedík (Svetlík), 21. Hudec (Krajčík), 27. Janotík, 34. Krajčík (Hudec).
Vyloučení: 1:2.

MHC Martin – HC VOKD Poruba 2 : 3

Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0.
Branky a nahrávky: 9. Kolena (Sviatko), 36. Rusina (Kolena) – 17. Blahuta (Maček), 22. Ryška (Blahuta, Kovář), 45. Blahuta.
Vyloučení: 7:4, navíc Holko, Pacalaj (oba MAR) 10 OT.

Konečná tabulka turnaje

1. HC VOKD Poruba 		4 – 1 – 0 - 0  22: 8  14 b.
2. ŠHK 37 Piešťany		3 – 0 – 0 - 2  12:12   9 b.
3. MHC Martin			3 – 0 – 0 - 2  25:10   9 b.
4. MHK 32 Liptovský Mikuláš	2 – 0 - 1 – 2  18:17   7 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk	2 – 0 – 0 - 3  15:18   6 b.
6. JKH Czarne Jastrzebie	0 – 0 – 0 - 5   9:36   0 b.