Dát dohromady sestavu bylo hodně složité, říká Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 13.01.2008
Sareza Ostrava sehrála proti Prostějovu utkání, kde mohla několikrát vést, ale hráči nedokázali své šance proměnit. Trenér Prostějova Radomír Kužílek byl po zápase spokojen s tím, že jeho tým dokázal trestat Ostravské chyby. Sareza sehrála utkání ve velmi slepované sestavě, neboť o pár hodin dříve sehráli své utkání o extraligové body ostravští junioři. Pro trenéra Sarezy Jana Vavrečku jistě nebylo jednoduché dát, bez juniorských hráčů, dohromady sestavu.

Libor Gelačák má na svém kontě nejvíce startů za Sarezu, což jej staví do roviny jednoho ze služebně nejstarších hráčů v ostravském dresu. V sobotu přidal 248 korálek na šňůrku zápasů za ostravský klub. „Prohra nás samozřejmě netěší, chtěli jsme zápas vyhrát. Máme to sice těžké, máme úzký kádr, ale to není omluva pro prohru. Musíme pořád hrát naplno.“ Sareze v sobotu nevycházely přesilové hry, ve většině případů měli ostravští hráči problém se dostat do pásma. „Nevím čím to bylo, ale byli jsme asi nervózní, protože jsme museli vyhrát. Musíme se v přesilovkách zlepšit.“ Řada Gelačák, Novák, Dušek sehrála svůj zápas velmi dobře. Prostějovu dala dvě branky. „Nevím jak budeme hrát v dalším zápase, ale Kuba Dušek i Michal Novák jsou šikovní hráči a snad nám to tak i půjde nadále a my budeme dávat góly,“ byl by Libor Gelačák rád, kdyby se této řadě dále dařilo.

Ostravský trenér Jan Vavrečka má momentálně velmi složitou úlohu. Do zápasu nastoupilo 16 hráčů do pole. Sareza nakonec prohrála 3:7 „ S výkony některých hráčů jsem spokojen, s některými spokojen nejsem. Dnes jsme byli hodně oslabeni a hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme je. Prostějov své naopak využil a odskočil na rozdíl tří branek. Někteří hráči hráli skvěle, ale Prostějovu dnes spadlo vše do brány," viděl ostravské trenér hlavní rozdíl v produktivitě. V sobotu hráli svůj zápas krom mužů také junioři, což znamenalo, že trenér nebude moci využít ani hráče z juniorky. „Dát dohromady sestavu bylo hodně složité, navíc se v průběhu zápasu zranil Radek Glas. Musím dnes smeknout před Jakubem Ciupou, který odehrál zápas za juniorku a poté odehrál čtyřicet minut za chlapy. Dále musím vyzdvihnout celou druhou pětku Gelačák, Novák, Dušek a dále pak z obránců Holíka s Vnenkem,“ pochválil po zápase některé z hráčů za výkon. Největší pochvala asi patřila Jakubu Ciupovi, který nastoupil v sobotu od 13:00 za juniory, kde na ledě trávil spoustu času. V 17:00 již byl připraven naskočit do zápasu mužů. „Máme hodně zraněných hráčů ať už Jirku Zdeňka či Jirku Řípu, dalším zraněným je Bokroš a v juniorce je to podobné. Dnes hrála juniorka na tři lajny a my jsme hráli také na tři lajny a to jsme museli do zápasu nasadit hráče, který si své odvedl v juniorce o pár hodin dříve. K hokeji přesuny a zranění patří,“ naznačil, že se oba týmy jak juniorka tak muži musejí se situací vypořádat. Sareza má jisté minimálně předkolo play – off, takže tým má čas na hledání ideální sestavy pro vyřazovací boje. „Dnes jsem si přečetl v novinách, že máme jisté minimálně předkolo, což jsem ani netušil. Já jdu od zápasu k zápasu. Zjistili jsme v tomto zápase, že první ligu někteří hráči z juniorky hrát nemůžou, takže je nebudeme v brzké době oslovovat.“

Naopak prostějovský trenér Radomír Kužílek mohl být po zápase spokojen s výsledkem a s produktivitou v zakončení. "Pro nás je každý zápas těžký, hrajeme o to, abychom se pokusili vyhnout baráži. Snažili jsme se hráčům vysvětlit, že musí zodpovědně bránit, protože Sareza má dobré bruslaře a má skvělý pohyb, hlavně bez kotouče. Snažili jsme se chytat soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu. Soupeř dnes udělal spoustu chyb, které jsme dokázali využít a díky tomu jsme vyhráli. Rozhodla naše branka na 2:5," viděl prostějovský lodivod zlom v utkání. Pakliže zisk tří bodů a produktivita mohla na tváři hostujícího trenéra vyloudit úsměv, hra v početní převaze jej rychle musí zahnat zpět. „My trénujeme asi v jedenácti lidech. Hráče máme v Třinci, v Ústí nad Labem, ve Vsetíně, ve Zlíně. Přesilovky vůbec netrénujeme. Dnes jsme sice využili hned první přesilovku, ale jinak s proměňováním přesilovek máme dlouhodobý problém. V posledním utkání s Jihlavou nám rozhodčí dal osm přesilových her, nedokázali jsme využít ani jednu. Dokonce jsme v přesilovce 5 na 3 dostali gól. Přesilovky jsou naše velká slabina,“ ví Radomír Kužílek, kde jeho tým nejvíce tlačí bota