Čtvrté kolo MAXA ligy nabídne pikantní souboj s Prostějovem

Matěj Kotala, 22.09.2024
V pondělí 23. září bude RT TORAX ARENA hostit čtvrté kolo MAXA ligy, v rámci kterého se Poruba střetne s Prostějovem. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Prostějov: Čekání na tři body

Hokejisté Prostějova do letošní sezóny nevstoupili nejlépe, ze tří zápasů totiž vybojovali pouze 3 body, když po nájezdech porazili Kolín a následně po nich podlehli Sokolovu. Jestřábům tak prozatím patří 11. příčka v tabulce.

Střelecky se hosté zatím trápí. Ve třech utkáních vstřelili pouze tři branky, což činí průměrně 1 gól na zápas, tedy nejmenší průměrný počet gólů v celé lize. Nejhorší jsou Jestřabi také v procentuální úspěšnosti. Na bránu soupeře totiž vyslali 89 střel a jejich střelba je tak úspěšná pouze ze 3,40 %. S průměrem obdržených gólů na tom prostějovští tak špatně nejsou. Obdrželi totiž 6 gólů ze 79 střel, což činí přesně 2 góly na zápas.

Přesilovou hrou také Jestřabi nijak nevyčnívají. V početní převaze sice dokázali vstřelit dvě branky, měli k tomu však hned 12 příležitostí a u využití přesilovek svítí číslo 16,67 %. V čem naopak zatím dominují jsou oslabení. S menším počtem hráčů na ledě hráli celkem devětkrát a neobdrželi jedinou branku. K oslabení patří také bloky, kterých Prostějov nemá málo. V lize jim patří třetí místo s 34 bloky, z nichž nejvíce předvedl Petr Krejčí.

Nejproduktivnějších hráčů má Prostějov hned šest, neboť Václav Karabáček, Jakub Illéš (oba 1+0), Radek Pilař, Tomáš Jiránek, Jan Zdráhal a Jan Veselý (všichni 0+1) si připsali každý po jednom bodu. Nejvytíženějším hráčem Prostějova je potom Jiří Klimíček, jenž na ledě strávil v průměru 22 minut. V bráně Prostějovské drží kmenový brankář Komety Jan Kavan s úspěšností 94,81 %.

Poruba: Náprava zápasu se Vsetínem

Ostravané vstoupili do sezóny o něco lépe než jejich soupeř. Ve třech utkáních si totiž připsali 5 bodů, když Chomutov porazili po prodloužení a Kolín obrali o všechny body. Domácí zaváhali pouze v jednom zápase, když po vyrovnané bitvě nakonec podlehli Vsetínu. Porubští hráči tak do následujícího duelu vstupují jako šestý celek ligy.

Do brány soupeře se hráči HC RT TORAX trefili již sedmkrát, k čemuž jim stačilo pouze 52 střel a procentuálně jsou tak čtvrtým nejlepším týmem (13,5 %). U obdržených branek patří domácí mezi lepší polovinu. Po 66 střelách soupeřů se totiž síť za zády brankáře rozvlnila jen pětkrát, což znamená 1,67 obdržených gólů na zápas.

V početní převaze si hráči Poruby zahráli desetkrát a svou možnost skórovat zužitkovali, stejně jako soupeř, dvakrát. V kolonce procentuální úspěšnosti přesilových her tak u Poruby svítí 20 %. Oslabeni byli domácí jedenáctkrát, skvělou obranou však dokázali ubránit hned 10 oslabení a jejich úspěšnost tak činí 90,91 %. Zblokovat kotouč se Ostravanům povedlo 28 krát, z toho hned 5 bloků si připsala nová akvizice August Nilsson.

Produktivita hráčů Porubě nechybí. Tím nejproduktivnějším je Jakub Kotala, který si ve třech utkáních připsal již 4 body (0+4). Nejlepšími střelci jsou společně Tomáš Šoustal a Ondřej Roman, kteří skórovali již dvakrát. Nejvíce prostoru na ledě dostává od trenéra Režnara švédský zadák Wilhelm Westlund, který na ledě strávil v průměru 22 minut a 33 vteřin. Mezi třemi tyčemi se domácí mohou spolehnout na Daniela Dolejše, který odchytal všechny tři zápasy, ve kterých si připsal úspěšnost zákroků 92,42 %.

Dnes v 16:00 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč