Chtěli jsme vyválčit první místo, smutní brankář Šrámek. Smeká před fandou Kamilem

Adam Bagar, 22.03.2016
"Ten jejich gólman chytá dost dobře," ozývalo se z tribun ústeckého stadionu. "Po zákrocích, které předvedl, by mu měli hráči postavit pomník," přidal po domácí odvetě trenér Miroslav Bahník. Na juniorského gólmana Richarda Šrámka padala v soubojích o celkového vítěze Ligy juniorů jen samá slova chvály, přesto RT TORAX na kýžené prvenství nedosáhl. Skončil druhý za Pískem, s nímž v klíčové bitvě ztratil tříbrankový náskok. "Chtěli jsme vyválčit první místo! Asi ještě dost dlouho si budeme vyčítat, že nám to nevyšlo," přiznává Šrámek. Těšit ho mohlo aspoň vítězné domácí loučení, které ozdobil čistým kontem.

"Hlavně kluky to dost potěšilo. Hned mi hlásili, ať zaplatím kilo do kasy," směje se jednadvacetiletý porubský gólman. "Ale samozřejmě i já si toho cením, protože to byl asi můj poslední soutěžní zápas v juniorském dresu," uvědomuje si Richard Šrámek, jenž proti ústeckým Lvům předvedl několik bravurních zákroků, z nichž obzvláště jeden byl na Zlatou helmu. "Naštěstí to netrefil ideálně a poslal puk přímo do lapačky, snažil jsem se ruku co nejvíc natáhnout," líčí.

Porubští junioři sice slavili vítězství 4:0, ale zápas příliš hokejové krásy nenabídl. Není se ale co divit, karty už totiž byly jasně rozdány a dohrávalo se v podstatě jenom z povinnosti. "Především v první části bylo vidět, že ani jeden tým moc nemá chuť hrát. Dokonce i rozhodčí na mě volal, ať rozehraji, protože chce být co nejdříve doma. Ale samozřejmě jsme nechtěli prohrát, byl to náš poslední domácí zápas a chtěli jsme se rozloučit vítězstvím," prozrazuje Šrámek.

O tom, že porubští mladíci na prvenství v soutěži nedosáhnou, se rozhodlo už o kolo dříve na jihu Čech. V Písku sice deset minut před koncem vedli 6:3, ale nakonec padli 6:7 v nájezdech. "Tohle si budeme vyčítat asi ještě hodně dlouho. Měli jsme už třeba jen vyhazovat kotouče, místo toho jsme stále hráli nějaký hurá hokej. Písek to v závěru stáhl na deset hráčů a šel za tím víc. My byli asi uspokojeni vedením a říkali si, že už je to naše," myslí si Šrámek.

Ten se chtěl s juniorkou rozloučit titulem, ale nakonec skončil těsně za branami. "Je dobré, že jsme se zase probojovali až do baráže, ale chtěli jsme tam vyválčit první místo, přestože by se asi do extraligy nemohlo postoupit. Za ty tři roky, co tady jsem, jsme pořád hráli play off nebo baráže a věřil jsem, že napotřetí by už to mohlo vyjít. Ale bohužel jsme asi tomu štěstíčku šli málo naproti," přemýšlí opora týmu, která se po utkání fotila s fanouškem Kamilem.

"Jasná profilovka na Facebook. S Kamilem to bude lajků, příspěvků, holky to budou sledovat," směje se Richard Šrámek, jenž obdivuje Kamilovo nadšení z porubské mládeže. "Neskutečné, klobouk dolů před ním! Už jen to, když se vrátíme večer ze zápasu a on čeká před stadionem, aby nám pogratuloval. Jestli za dobu, co jsem v Porubě, vynechal tři duely, tak to možná ještě přeháním. Velmi si jeho podpory vážíme a děkujeme mu," pokyvuje uznale Šrámek.

Ačkoli druhá juniorská soutěž udělala ze letošní sezonou tečku, na svěřence trenérů Bahníka a Trojana čeká ještě jedno klíčové utkání. Ve finále SILESIA BISSET CUPU vyzvou na katovickém ledě polskou reprezentační osmnáctku. "Doufám, že se rozloučíme vítězstvím, ačkoli se tam hraje celkem pozdě. Ale má to být pojato dost prestižně, dokonce to bude vysílat i televize," prozrazuje porubská brankářská jednička před středeční bitvou. Ta vypukne v 19:30.