Chceme vrátit sérii do Ostravy, říká odhodlaně Jaroslav Mrázek

Vladimír Vronka, 01.03.2008
Sareza Ostrava vstoupila do utkání na výbornou. Olomouc se nechala zbytečně vyloučit a daroval Ostravě přesilovku 5 na 3, kterou dokázali ostravští hráči využít. Po skončení přesilovky se trefil Jaroslav Mrázek a Sareza vedla 2:0, jenže další branky stříleli jen hráči Olomouci. Oba trenéři ostravský Jan Vavrečka a hostující Petr Vlk hodnotili čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Sarezou Ostrava a Olomoucí.
Hostující trenér Petr Vlk mohl hodnotit utkání s úsměvem na rtech, jeho tým dokázal v Ostravě zvítězit v prodloužení. „Dnes to by těžký zápas, my jsme do něj vstoupili nešťastně. Dostali jsme dva góly v oslabení, což poznamenalo celý zápas. Na hráčích bylo vidět, že jdou vítězství naproti a že chtějí vyhrát, což je pozitivní. Musím pochválit všechny, protože odvedli maximum. Udělali jsme další krok, ten nejtěžší nás čeká. Musíme dobře zregenerovat a musíme se připravit na další zápas,“ směřují myšlenky hostujícího kouče k pondělnímu utkání. Olomouc může doma ukončit čtvrtfinálovou sérii. „Budeme chtít vyhrát i pondělní zápas. Věřím tomu, že fanoušci přijdou a budou naším šestým hráčem.“

Ostravský trenér Jan Vavrečka s výsledkem nemohl být spokojen, ale mohlo jej hřát, že hráči na ledě nechali vše. „Stav je 3:1, máme nůž na krku, ale ten jsme mohli mít po čtvrtečním zápase, ale oddálili jsme to. Kluci hráli skvělý zápas, ale dnes dali góly obránci. Trochu nám chybí góly druhé a třetí pětky. Třeba se zápas v Olomouci otevře i pro tyto pětky. V Olomouci jsme sice prohráli vysoko, ale hrajeme vyrovnané zápasy a padá v nich hodně branek,“ hodnotil ostravský lodivod dosavadní zápasy série. Sareza vedla rychle 2:0, ale přesto nakonec podlehla Olomouci v prodloužení. „Rozhodl asi první gól v naší síti. Jeden hráč Olomouce přehrál u mantinelu dva naše. Stav byl 2:1 a my jsme mohli několikrát zvýšit na 3:1, Jirka Řípa byl sám před prázdnou brankou, ale gólman mu to skvěle čapl. Další možnost jsme měli v přesilovce 5 na 3, ale v ní jsme snad ani pořádně nevystřelili. Toto asi rozhodlo o tom, že jsme dnes prohráli,“ našel hlavní důvody prohry Sarezy.

Trefa Jaroslava Mrázka vyhnala hostujícího gólmana z brány. Ani výkon ostravského obránce nezabránil prohře Sarezy. „Chybou bylo, že jsme neproměnili přesilovku 5 na 3, kterou jsme měli v závěru druhé třetiny, kdybychom v ní dali gól,tak bychom utkání vyhráli. Je to hodně o únavě a o hlavě, kdo utkání zvládne a kdo ne,“ ví co rozhoduje zápasy play – off. Sareza dotáhla utkání do prodloužení v něm se radovala Olomouc. „Utkání stálo hodně sil, šli jsme do toho s tím, že v prodloužení vyhrajeme, ale dostali jsme hloupý gól, byla to naše chyba,“ říká o vítězné trefě Olomouce. Sareza prohrává v sérii 3:1, ale fintu do žita hráči Sarezy určitě neházejí. „V Olomouci se o výsledek popereme. Chceme vrátit sérii do Ostravy,“ říká Jaroslav Mrázek odhodlaně. Cesta Jaroslava Mrázka do Sarezy byla trochu klikatá. Nejprve odešel ze Sparty do Vítkovic, aby následně začal vypomáhat také druhému ostravskému klubu. „Jsem rád, že můžu v Sareze hrát, že můžu klukům pomoci. Jsem vděčný za to, že dostávám takový prostor jaký dostávám,“ je Jaroslav Mrázek spokojen s tím, že si v Sareze dostatečně zahraje.