ČTVRTFINÁLE PLAYOFF: B-tým startuje doma, ve středu hostí Krnov

ČTVRTFINÁLE PLAYOFF: B-tým startuje doma, ve středu hostí Krnov

René Chyla, 12.02.2018
B-mužstvo zakončilo základní část vítězně. V utkání, před kterým již bylo vše jasně dáno, vyhráli svěřenci Marka Pavlačky a Karla Suchánka na ledě posledního Nového Jičína 7:3, čímž pouze zvýšili náskok na čtvrtém místě, a naladili se tak na první kolo playoff. Z něj půjdou mladíci na pátý Krnov, s nímž ale letos už dvakrát ze tří případů prohráli. Ve vzájemných zápasech Poruby B a Krnova vždy platilo pravidlo můj dům – můj hrad. První zápas čtvrtfinálové série, které se hraje pouze na dva vítězné zápasy, startuje v porubské RT TORAX ARENĚ ve středu 14. února 2018 v 18 hodin. Vstup je zdarma. (foto: HK Krnov)

1. čtvrtfinále Krajské ligy Moravskoslezského kraje
HC RT TORAX PORUBA B vs. HK KRNOV
středa, 14. února 2018, 18:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba


Vstupné: zdarma

Kvarteto arbitrů pro zápas s Krnovem

hlavní rozhodčí René Libiger (Kopřivnice)
hlavní rozhodčí Stanislav Kašinský (Frýdek-Místek)
čárový rozhodčí Dominik Klimek (Třinec)
čárový rozhodčí Patrik Srníček (Frýdek-Místek)
delegát Marek Hlavatý (Ostrava)

B-mužstvo prožilo nad očekávání úspěšnou sezonu. V 27 zápasech nasbíralo 52 bodů, nastřílelo ze všech mužstev nejvíce gólů (164 – 6,07 branek / zápas) a obrana se umístila v preciznosti na bronzové příčce (91 – 3,37 branek / zápas). V konečném zúčtování to v tabulce Krajské ligy Moravskoslezského kraje stačilo na čtvrté místo, které zajišťuje ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí v prvním a případně třetím rozhodujícím duelu. V kádru se objevila kromě loňských juniorů také jména, která porubským fanouškům říkají třeba i daleko více. Konkrétně se jedná o Kláru Peslarovou, Adama Vrbu, Jakuba Bacu, Vojtěcha Černína, Martina Bučka, Vladimíra Rosypku, Davida Sysalu, Martina Vidláka nebo Vlastimila Zubera. Porubskému béčku vypomáhají také občas posily z A-mužstva David Ballner, Jakub Gelnar nebo Jakub Schwarz, z Kopřivnice pak střídavě startuje i odchovanec porubského hokeje Patrik Gola.

Všech sedmadvacet startů v základní části nasbíral pouze jediný hráč. Vojtěch Černín, který hraje střídavě v obraně i v útoku a je rovněž také kapitánem B-mužstva, vyhrál kanadské bodování obránců (7+10), nejlepší je rovněž hodnocení +/- (+26). O zápas méně má Jaromír Široký, který je v hodnocení +/- v těsném závěsu za porubským kapitánem (+24), o dva zápasy přišel vinou zranění Petr Ščurek. Zatímco Vojtěch Černín nabíral mezi obránci nejvíce kanadských bodů, v gólových nahrávkách dominuje Michael Hranoš, kterému ke dvanácti asistencím stačilo 20 mistrovských zápasů.

Pokud jde o útočné řady, tam dominovala trojice hráčů. Vladimír Rosypka vyhrál kanadské bodování o pět bodů (18+27) před Davidem Sysalou (12+28), který je však zároveň nejlepším nahrávačem celého mužstva. Na třetím místě je pak druhou ligou ostřílený Martin Buček, jenž vstřelil nejvíce branek (23). Ten však odehrál o pět zápasů méně, a pokud by nastoupil do 26 zápasů jako jeho dva přemožitelé, zřejmě by oba mladíky přeskočil, jelikož právě Martin Buček je ze stálic porubského béčka nejproduktivnějším (1,86 bodu / zápas, Vladimír Rosypka 1,73 a David Sysala 1,54).

Mužstvo Krnova je, alespoň co se jmen na soupisce týče, daleko zkušenější. V obraně jde například o extraligou ostříleného i ještě nedávnou oporu druholigové Opavy Davida Galvase, kterého doprovodil z klubu porubského rivala i Patrik Mosler nebo Daniel Kysela, který ještě v loňské sezoně válel v polské extralize za Osvětim. Sám David Galvas své dosavadní zkušenosti z vyšších soutěží pravidelně přetavuje v kanadské body a na to, aby vyhrál kanadské bodování obránců, ostřílenému bekovi stačilo pouhých dvanáct utkání. Starty v extralize má na kontě také Pavel Michálek, ten se však v profesionálních soutěžích příliš neohřál a už čtrnáctou sezonu působí právě v Krnově, mezi útočníky však patří mezi to nejlepší, co krnovský kádr nabízí. Fanoušci druhé ligy mají ještě v nedávné paměti například Tomáše Poloka nebo Lukáše Svobodu, kteří rovněž následovali Davida Galvase a opustili opavský tým. Pokud bychom hledali nejproduktivnější hráče, pak je to vedle již zmíněného Pavla Michálka i Tomáš Polok, Radek Vlašánek nebo René Kysučan, jenž dlouho dobu působil také v mládežnických kategoriích HC RT TORAX.

Ostatní zápasy 1. čtvrtfinále

Orlovávs.Horní Benešov18:00
Bohumínvs.Frýdek-Místek B18:00
Studénkavs.Český Těšínhraje se 15.2.