ČTVRTFINÁLE PLAYOFF: B-tým hraje o všechno, v sobotu bude odvracet konec sezony

René Chyla, 16.02.2018
Porubský B-tým hraje v sobotu na krnovském ledě o všechno. Doma ve čtvrtfinálové sérii prohrál 0:3, a pro prodloužení sezony je tak nutností vyhrát. HC RT TORAX tak bude bojovat vůbec o první letošní vítězství na krnovském ledě, kde mladíci padli nejprve 2:3 a krátce před koncem základní části také vysoko 2:7.

2. čtvrtfinále Krajské ligy Moravskoslezského kraje
HK KRNOV vs. HC RT TORAX PORUBA B
sobota, 17. února 2018, 17:30 hod.
Zimní stadion Krystal, Krnov
Stav série 1:0

Kvarteto arbitrů pro zápas s Krnovem

hlavní rozhodčí Roman Janda (Ostrava)
hlavní rozhodčí Martin Rapák (Studénka)
čárový rozhodčí Lukáš Kudlička (Kopřivnice)
čárový rozhodčí Tomáš Moravec (Ostrava)

Domácí prostředí v prvním zápase čtvrtfinále výhodou pro porubské béčko nebylo. Poprvé v sezoně nedokázali Pavlačkovi svěřenci vstřelit ani gól a se zkušenými borci z Krnova padli 0:3. V sérii hrané na dva vítězné zápasy tak mladíci ztrácejí, a pokud v sobotu nevyhrají, sezona jim předčasně skončí. Porubským nepomohlo v domácím duelu ani deset přesilových her, v nichž si nevytvořili ani větší tlak, a Jiří Novák tak s podporou starší matadorů udržel čisté konto. Krnov je pro Porubu navíc nejneoblíbenějším soupeřem, právě tomuto mužstvu totiž Ostravané ani v základní části nedokázali dvakrát vstřelit více než dvě branky. Podobné přibrzdění jinak nejlepšího útoku ligy se nepovedlo žádnému jinému celku týmu. Výjimkou byl pouze zápas v Bohumíně, kde HC RT TORAX padl 1:4.

B-mužstvo prožilo nad očekávání úspěšnou sezonu. V 27 zápasech nasbíralo 52 bodů, nastřílelo ze všech mužstev nejvíce gólů (164 – 6,07 branek / zápas) a obrana se umístila v preciznosti na bronzové příčce (91 – 3,37 branek / zápas). V konečném zúčtování to v tabulce Krajské ligy Moravskoslezského kraje stačilo na čtvrté místo, které zajišťuje ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí v prvním a případně třetím rozhodujícím duelu. V kádru se objevila kromě loňských juniorů také jména, která porubským fanouškům říkají třeba i daleko více. Konkrétně se jedná o Kláru Peslarovou, Adama Vrbu, Jakuba Bacu, Vojtěcha Černína, Martina Bučka, Vladimíra Rosypku, Davida Sysalu, Martina Vidláka nebo Vlastimila Zubera. Porubskému béčku vypomáhají také občas posily z A-mužstva David Ballner, Jakub Gelnar nebo Jakub Schwarz, z Kopřivnice pak střídavě startuje i odchovanec porubského hokeje Patrik Gola.

Všech sedmadvacet startů v základní části nasbíral pouze jediný hráč. Vojtěch Černín, který hraje střídavě v obraně i v útoku a je rovněž také kapitánem B-mužstva, vyhrál kanadské bodování obránců (7+10), nejlepší je rovněž hodnocení +/- (+26). O zápas méně má Jaromír Široký, který je v hodnocení +/- v těsném závěsu za porubským kapitánem (+24), o dva zápasy přišel vinou zranění Petr Ščurek. Zatímco Vojtěch Černín nabíral mezi obránci nejvíce kanadských bodů, v gólových nahrávkách dominuje Michael Hranoš, kterému ke dvanácti asistencím stačilo 20 mistrovských zápasů.

Pokud jde o útočné řady, tam dominovala trojice hráčů. Vladimír Rosypka vyhrál kanadské bodování o pět bodů (18+27) před Davidem Sysalou (12+28), který je však zároveň nejlepším nahrávačem celého mužstva. Na třetím místě je pak druhou ligou ostřílený Martin Buček, jenž vstřelil nejvíce branek (23). Ten však odehrál o pět zápasů méně, a pokud by nastoupil do 26 zápasů jako jeho dva přemožitelé, zřejmě by oba mladíky přeskočil, jelikož právě Martin Buček je ze stálic porubského béčka nejproduktivnějším (1,86 bodu / zápas, Vladimír Rosypka 1,73 a David Sysala 1,54).

Mužstvo Krnova je, alespoň co se jmen na soupisce týče, daleko zkušenější. V obraně jde například o extraligou ostříleného i ještě nedávnou oporu druholigové Opavy Davida Galvase, kterého doprovodil z klubu porubského rivala i Patrik Mosler nebo Daniel Kysela, který ještě v loňské sezoně válel v polské extralize za Osvětim. Sám David Galvas své dosavadní zkušenosti z vyšších soutěží pravidelně přetavuje v kanadské body a na to, aby vyhrál kanadské bodování obránců, ostřílenému bekovi stačilo pouhých dvanáct utkání. Starty v extralize má na kontě také Pavel Michálek, ten se však v profesionálních soutěžích příliš neohřál a už čtrnáctou sezonu působí právě v Krnově, mezi útočníky však patří mezi to nejlepší, co krnovský kádr nabízí. Fanoušci druhé ligy mají ještě v nedávné paměti například Tomáše Poloka nebo Lukáše Svobodu, kteří rovněž následovali Davida Galvase a opustili opavský tým. Pokud bychom hledali nejproduktivnější hráče, pak je to vedle již zmíněného Pavla Michálka i Tomáš Polok, Radek Vlašánek nebo René Kysučan, jenž dlouho dobu působil také v mládežnických kategoriích HC RT TORAX.

Ostatní zápasy 2. čtvrtfinále

Horní Benešovvs.Orlová15:00 (stav série 0:1)
Frýdek-Místek Bvs.Bohumín17:30 (stav série 0:1)
Český Těšínvs.Studénkahraje se 18.2. (stav série 0:1)