Budu se snažit přes Vánoce nepřibrat, usmívá se dvoubrankový Marek Sedlář

Lukáš Bajgar, 22.12.2015
Hokejisté porubského HC RT TORAX v předehrávce devětadvacátého kola II. ligy hostili nedaleký Nový Jičín a s jistotou chtěli navázat na vítěznou vlnu posledních dvou utkání. To se jim také povedlo, výhra 4:0 znamenala padesátý bod v ligové tabulce a upevnění si pozici v TOP 5 soutěže. Výraznou postavou mače byl Marek Sedlář, jenž v sedmé minutě otevřel účet zápasu a jenž krátce před druhou sirénou svou druhou trefou tento účet také uzavřel. "Hrajeme jednoduše a více do brány," prozrazuje recept na úspěch.

HK Nový Jičín nepatří mezi favority soutěže, to určitě ne, ale pod taktovkou trenéra Aleše Flašara se herně hráči nedalekého města postupně zvedají. Poctivě brání, neženou se bezhlavě do útoku a dokáží potrápit leckterého favorita. Na Porubu ale po posledním vítězství 5:2 nevyzráli... "Do utkání jsme vstoupili určitě dobře," komentuje průběh zápasu Marek Sedlář a pokračuje, "dali jsme první gól, a když se přidaly další, tak jsme hru už kontrolovali. Myslím si, že jsme plnili pokynů trenéra a že jsme šli jednoduše do brány. Na soupeře toto platilo."

Podíváme-li se na výkony ostravského týmu v letošní sezóně, vidíme de facto divokou jízdu na horské dráze. Úvod ligy bylo strmé stoupání na dráze, poté zavládl rychlý výkonnostní sešup, aby jej nahradila jízda po sinusoidě, kterou poslední tři utkání definitivně vystřídalo dlouho očekávané stoupání. Za tři utkání skóre 19:3, to už není jen tak! "Začali jsme hrát jednodušeji a více do brány. Prostě se hraje to, co po nás trenéři chtějí. Předtím jsme pokyny neplnili," přemýšlí čtyřiadvacetiletý forvard nad náhlou změnou herního projevu. "Je to se vším všudy – nevymýšlíme v obranném pásmu, bráníme poctivě, tedy lépe. A jak jsem již zmínil, nevymýšlíme hru z nesmyslných přihrávek. A zatím hra funguje." Nutno podotknout, že se herně začínají prosazovat také zbylé řady. Zatímco úvodní kola byla jen o ďábelské formě první lajny, ke které se pravidelně ostatní příliš nepřidávali, dá se říci, je nyní hra rozmělněna dosti rovnovážně. A z toho plynou branky z holí všech borců s logem TORAX na prsou! "Samozřejmě se vším souvisí nějaké štěstí a i sehrání se. První lajna spolu byla už od loňské sezóny, zatímco my byli trochu pozpřeházení. A možná si už vše více sedlo."

Marek Sedlář se postaral o dvě trefy do černého ze čtyř a určitě měl na holi několikrát i dokonaný hattrick. Nelituje ostravský štírek, že se mu nepoštěstilo jej dokonat? "Záleží, jak se to vezme. Kdybych dal hattrick, měl bych to za basu," směje se hráč s jednadvacítkou na zádech. "Samozřejmě bych chtěl dát hattrick, ale bohužel... Bohužel to nevyšlo."

Hráče HC RT TORAX Poruba 2011 nyní čeká několikadenní pauza od ligového kolotoče a i vánoční tréninková pauza, respektive pauzička, neboť na další týden připravil pro hráče trenér Sršeň poctivé dvoufázové martyrium. Vánoce rovnají se spousta jídla a dobrot a následná smutná pravda při vážení... "Nevím, jestli se mi podaří tomu všemu vyhnout. Při všech těch návštěvách po rodině..." hladí si Marek Sedlář obrazně břicho. "Budu se snažit moc nepřibrat, ale já s tím zrovna problém nemám."

Po Vánocích již budou myšlenky všech směřovat k utkání s Frýdkem-Místem. Duel je naplánován na neděli 3. ledna a hráči budou muset rychle naladit formu. "Určitě se na zápas s Frýdkem budeme připravovat a budeme mít vyhrazený nějaký trénink, nějaké cvičení, které bude šité na míru tomuto zápasu. A snad to vyjde," přeje si útočník s dvaadvaceti kanadskými body v probíhajícím ročníku.

Řada týmů je zvyklá se s hráči po vítězství patřičně podělit o radost, v Porubě se tato tradice pomalu rodí, přesto bylo po zápase s Novým Jičínem k vidění, že i porubská fanouškovská scéna nechce zůstat pozadu. "Určitě jsme rádi, když fanoušci něco vymyslí. Takhle nás to povzbudí, pro nás je lepší, když fandí a doufám, že v tom budou pokračovat!" A co přeje Marek Sedlář fanouškům do nového roku? "Samozřejmě zdraví a ať jich chodí čím dál více."