Blíží se vrchol mládežnických soutěží! Devítka bude bojovat o extraligu

Gabriela Juříková, 16.02.2023
Deváté třídy zažívají první sólo sezónu. Po základní části se 71 týmů výkonnostně vyselektovalo. HC RT TORAX se dostal mezi 24 lepších celků a tato nadstavba končí za sedm zápasů, resp. 19. března.

Tři nadstavbové skupiny po osmi týmech se po 28 odehraných kolech opět rozdělí. Týmy na 1. a 2. příčkách a dva nejlepší ze 3. příček nadstavbových skupin budou hrát playoff o mistrovský titul, týmy na 7. a 8. příčkách všech nadstavbových skupin a týmy na 1. příčkách skupin o umístění budou hrát o účast v extralize 9. tříd. Což se týká svěřenců trenéra Petra Trojana. Porubští deváťáci mají na kontě po 21 zápasech devět bodů (2-1-1-17) a jsou na osmé příčce. Předposlední Přerov má náskok deseti bodů.

Jak už bylo zmíněno výše, porubské deváťáky, kteří mají v týmu pět zlatých medailistů z Olympiády dětí a mládeže, čeká ještě sedm utkání. Nejbližší víkend budou hrát s týmy z Brna. Doma přivítají v sobotu Kometu, v neděli jedou na led Warriors. Následují soupeři: Přerov, Vsetín, Vítkovice, Jihlava, Třinec.

V nadstavbě 11 je pořád vše otevřené. Do bojů o extraligu mohou spadnout čtyři týmy – 5. Pardubice (23b), 6. Chomutov (17b), 7. Rytíři Kladno (16b), 8. Litvínov (14b).
V nadstavbě 12 se boje o účast v extralize týká teoreticky týmu Sparta Praha (14b) a určitě týmu Havlíčkův Brod (3b).

O 1. příčku v šesti skupinách o umístění je rozhodnuto, „možná“, jen v jediné skupině – 45 bodů má Most (13 bodů náskok před druhým Děčínem). V dalších skupinách je na špici vyrovnanost. Hvězda Praha s Pískem, Letňany s PZ Kladno, Jaroměř s Náchodem, Zlín s Břeclaví a Šumperk s Olomoucí.

Jak bude pro Porubské soutěž ve skupině o účast v extralize pokračovat?

- skupina 1: nejlepší ze 7. příček a nejhorší z 8. příček nadstavbových skupin, nejlepší a nejhorší z 1. příček skupin o umístění
- skupina 2: 2. nejlepší ze 7. příček a 2. nejlepší z 8. příček nadstavbových skupin, 2. a 5. nejlepší z 1. příček skupin o umístění
- skupina 3: nejhorší ze 7. příček a nejlepší z 8. příček nadstavbových skupin, 3. a 4. nejlepší z 1. příček skupin o umístění

Ve všech skupinách 2x každý s každým, tedy 6 kol.

Rozpis utkání:
1. kolo: pátek 31. března
2. kolo: neděle 2. dubna
3. kolo: pátek 7. dubna
4. kolo neděle 9. dubna
5. kola: pátek 14. dubna
6. kolo: neděle 16. dubna

První 2 týmy z každé skupiny zamíří do Extraligy 9. tříd, 3. a 4. tým do Ligy 9. tříd.