Bitky k play-off patří, nesmíme si nic nechat líbit, zdůrazňuje Jakub Szajter

Adam Bagar, 08.03.2016
Porubští hokejisté nevstoupili do semifinálové partie s Frýdkem-Místkem vůbec zle a takřka polovinu utkání pomýšleli na zisk cenného prvního bodu. Jejich šance však zhatila následná střelecká smršť favorita, který se prosadil třikrát během pouhých pěti minut a poté už jasně dominoval. Tradiční derby se opět neslo v nervózním duchu, přineslo celkem 31 trestů, dvě boxerské vložky a nevídaných 125 trestných minut! "Bitky nevyhledáváme, ale nesmíme si nic nechat líbit," má jasno útočník Jakub Szajter, který se pustil do pěstního souboje s Michaelem Foltýnem. Jak se zdá, tahle série bude mít říz, její druhý díl je na programu už ve středu od 18 hodin v porubské RT TORAX ARENĚ.

Povzbuzen zázračným obratem vstoupil RT TORAX velmi nebojácně do semifinálového souboje s Frýdkem-Místkem, na němž se po rychle odehrané partii s Kopřivnicí zpočátku projevila herní pauza. „Byla škoda, že jsme toho nedokázali využít. Celou třetinu jsme drželi vyrovnané skóre a hráli přesně to, co jsme si v šatně řekli,“ prozrazuje Jakub Szajter, jenž naopak nemohl být vůbec spokojený s tím, co jeho tým předváděl ve druhé části.

„Úplně se to otočilo. Přestali jsme plnit pokyny, nechali jsme se zbytečně vylučovat a náš soupeř toho využil. Napadalo nám to tam a bylo v podstatě po zápase,“ kroutí hlavou porubský útočník, který v dalších minutách už jen přihlížel dominanci domácího souboru. „Jakmile se takový tým jako Frýdek-Místek dostane do své pohody, pak je hodně těžké ho zastavit,“ uvědomuje si jeden z hlavních aktérů závěrečné pěstní výměny názorů.

„Je to play-off, takže i nějaká bitka k tomu patří. Nesmíme si nic nechat líbit, oni taky ne. Bitky sice nevyhledáváme, ale pokud je potřeba, klidně se i porveme. Když to přijde, rozhodně nikam neuhneme,“ zdůrazňuje Szajter, který se ke konci úvodního semifinále pustil do boxerského souboje s frýdeckým Michaelem Foltýnem. „Už jsme se tam pošťuchovali střídání předtím,“ culí se mladý útočník, jenž doma touží odčinit porážku 0:5.

Ostatně už jednou se v probíhajícím ročníku porubským hokejistům povedlo obrovského favorita udolat. Stalo se tak v osmém kole, které v samostatných nájezdech rozsekl Milan Ovšák. „Na ten zápas si dobře pamatuju. Budeme se jim to zase snažit co nejvíce znepříjemnit a uvidíme, co z toho vznikne. Chceme hrát aktivně, ale zároveň dobře dozadu,“ velí Szajter, který ve frýdecké Polárce zaznamenal celkem čtrnáct trestných minut.