Zlato 6. třídy HC RT TORAX Poruba na turnaji v Orlové

Romana Opatová, 01.04.2024
Závěrečný turnaj sezony hráči 6. třídy absolvovali o velikonočním víkendu v nedaleké Orlové. Turnajem, obsazeném osmi týmy, prošli bez zaváhání a celkově zvítězili!

V hracím systému dvou samostatných skupin hraných v režimu každý s každým na samostatně bodovaných dvakrát 20 minut se svěřenci Jiřího Trembáče a Miroslava Kusého utkali s týmy Opavy, Scorpions Brno a Uherského Hradiště. V pátek porubští hráči rozehráli své působení na turnaji s hráči z Opavy. V první dvacetiminutovce Poruba vyhrála jen těsně 2:1, v druhé části soupeře přehrála vysoko 7:0. V následujícím utkání s brněnskými Scorpions měl průběh obrácený charakter. První část Poruba zvítězila 5:0, v druhé části již těsněji 3:1.

Sobota ráno patřila dohrávkám zápasů ve skupinách, pro Porubu tedy konkrétně utkání proti Uherskému Hradišti. Zápas patřil k těm tzv. vyrovnanějším, i zde si ale hráči RT TORAX se svým soupeřem poradili. V první části zvítězili 3:1, v druhé pak 4:2. Bez ztráty bodu tak postoupili do finále, kde z druhé skupiny také bez ztráty bodu postoupil tým z Nové Paky.

Do finálového utkání hraného již na jeden konečný výsledek vstoupil lépe soupeř a po dvaceti minutách vedl těsně 1:0. Další dvacetiminutovku však porubští hráči svého soupeře začali přehrávat, skóre srovnali a dalšími dvěma brankami si zajistili konečné vítězství 3:1 i první celkové pořadí v turnaji.

Sestava Poruby: Hodoši, Hořanský – Kotterba, Gurka, Lacina, Vrabel, Dulák, Kubatý – Hadamczik, Woznica, Pokora, Pustějovský, Chamrád, Plotica, Gola, Gřesík, Opat, Pargač, Myšík