Zápasy v první lize jsou více vyrovnané, hledal Ivo Mocek rozdíl mezi juniorskou a mužskou soutěží

Vladimír Vronka, 12.12.2006
Sareza sehrála nepovedené utkání. Trenér domácích Petr Fabián, ale musel před zápase řešit problém se stále se rozrůstající marodkou. Jedním z hráčů, kteří naskočili na led místo zraněných hráčů byl Ivo Mocek, který odehrává své zápasy za ostravskou juniorku. V jedné řadě se Ivo setkal s bratrem Davidem, což určitě bylo jedno z tajných přání mladého útočníka. V týmu se také potkal s bratrancem Jirkou.

Na led poprvé v mužském dresu Sarezy nastoupil Ivo Mocek, který letos začal sezónu v juniorce Vítkovic, v průběhu se přesunul do Sarezy právě kvůli větší šanci prosadit se do mužů. „Pro mě byl zápas celkem krátký, jelikož Olomouc dnes hrála výborně, takže trenér stáhl sestavu v polovině zápasu na tři pětky, aby hru oživil. Takže jsme od poloviny zápasu zůstali na střídačce. Bohužel se nám nevedlo a Olomouc nás porazila.“ Skok mezi juniorskou a mužskou soutěží není nepatrný. V čem byl pro ostravského útočníka největší rozdíl? „Je to rozdíl oproti juniorské soutěži, hlavně v rychlosti, v chytrosti hráčů a hlavní rozdíl je v zodpovědnosti. V juniorských zápasech padá většinou sedm a více branek, tady to bylo dlouho 3:2, na konci dali gól do prázdné. Zápasy v první lize jsou více vyrovnané.“ V týmu nastoupil s bratrancem Jirkou, s bratrem Davidem hrál dokonce v jedné lajně, takže to asi bude i přes prohru nezapomenutelný den. „Na tento den, na tento zápas jsem se moc těšil a čekal jsem, že zvítězíme, protože to by pak byla radost o to větší. Kdyby se utkání vyvíjelo hladce, tak bychom možná na pár chvil nastoupili všichni spolu v jedné lajně, ale bohužel se nám to nepodařilo. Jsem rád, že jsem dostal možnost trénovat s nimi v mužích. Pro mě je to díky nim jednodušší. Ivo měl za zády svého bratra, takže během zápasu mohl poslouchat co mu zkušenější brácha radí. „Čekal jsem, že to bude horší. Neřval po mě. Snažil se mě podporovat a říkal ať jsem v klidu, a že mám hrát svou hru, a že mám být bez jakéhokoliv stresu a snažit se ukázat co umím, naznačil bratrův přínos pro jeho hru.

Sareza odehrála velmi nevydařené utkání, ale takové utkání občas hráči odehrají. Trenér Sarezy Petr Fabián nemohl být spokojen se hrou ani s výsledkem. „Spokojeni s výsledkem být nemůžeme, ale musím se kluků zastat, protože jsem čekal, kdy přijde špatný zápas, který odehraje každé mužstvo v sezóně několikrát. Takový zápas jsme ještě neměli. Po kabině putuje již čtrnáct dní viróza, máme spoustu zraněných a nemocných hráčů, což zamává i se zkušenějšími týmy. Věřím, že se z toho kluci proberou a zbývající tři zápasy se opět budeme rvát o body. Potom máme celé Vánoce, abychom se dali do kupy.“ Stává se pomalu pravidlem, že v určité části soutěže se Sareze zraní nebo onemocní velká spousta hráčů. „Máme čtyři nebo pět zraněných hráčů, k tomu se dnes přidali další dva. Gelačák má asi otřes mozku, musel odstoupit a Tesařík má něco s ramenem. Na tréninku se zranil Badžo, který si poranil koleno. Rimmel má bloknutá záda. Holuša s Valušiakem jsou nemocní. V Havlíčkově Brodě se zranil Glas. Zranění se nakumulovala, z toho asi plynula dnešní křeč.“ Díky zraněním mohou do týmu nakouknout junioři, kteří získají cenné zkušenosti. „Nebylo do čeho šáhnout, chtěli jsme alespoň část zápasu hrát na čtyři lajny, protože se hraje opět ob den ve středu a pak v sobotu, je toho hodně. Jiná šance nebyla, nebylo to žádné podcenění soupeře. Hráči jsou zranění, já bych určitě vítěznou sestavu neměnil.“ Trenér musel sice sáhnout do juniorky, ale hráči juniorky, které si trenér vybral mají určitě své kvality. „Jsem s nimi velmi spokojený, protože do toho skočili po hlavě. Včera skoro nic o tom, že budou hrát nevěděli. Já jsem s nimi spokojený a tito hráči budou dostávat více prostoru na ledě. Dnes zvládli odehrát pětadvacet minut, příště budou hrát dvě třetiny, když bude příznivý stav tam odehrají celý zápas. Mají to před sebou,“ uvedl na adresu trenér mladých ostravských nadějí.