Z vánočního turnaje O Pohár města Břeclavi si porubští druháci přivezli zlato

Gabriela Juříková, 09.01.2017
Břeclav se stala o vánočních svátcích dějištěm hned tří turnajů a nechyběl ani ten pro ty začínající hokejisty, který byl v pořadí již VI. ročníkem MEZINÁRODNÍHO VÁNOČNÍHO HOKEJOVÉHO TURNAJE O POHÁR MĚSTA BŘECLAVI pro 1.+2. třídy. A jestliže třeťáci převzali 27. prosince v ICE BORS Aréně stříbrné medaile, hokejisté druhé třídy vybojovali o den později kov nejcennější, když vyhráli finálový souboj se slovenským účastníkem turnaje HK 36 Skalica.

Účastníky turnaje byly tyto týmy: HC Lvi Břeclav „A“, HC RT TOAX Poruba, HC Znojemští Orli „A“, HK 36 Skalica, HC Lvi Břeclav „B“, HK 91 Senica, HC Znojemští Orli „B“ a HC Dukla Jihlava.
Zápasy se hrály na dva poločasy 2 x 20 minut, kdy se každý poločas započítával jako samostatný zápas. V prvním duelu porubský potěr, pod vedením trenérů Květoslava Foltýna a Jiřího Trembače, porazil Břeclav 2:0 a 7:0.

Pak Porubští změřili síly se Skalicí, s kterou první část duelu vyhráli 6:1 a druhou prohráli 2:1. Jenže poslední dvojzápas ve skupině se Znojemskými Orli sehráli s výhrou 4:3 a remízou 4:4, čímž si upevnili první příčku v tabulce a s druhou Skalicí se tak posléze utkali o první místo.
Finále se hrálo již klasicky 3 x 12 minut a tentokrát byla Poruba přesvědčivě lepší a jednoznačně vyhrála poměrem 13:3. O třetí místo bojovali domácí Lvi se Znojemskými Orli a jen o gól byl úspěšnější hostující tým.

Konečné pořadí:
1. HC RT TORAX Poruba
2. HC 36 Skalica
3. HC Znojemští Orli

Soupiska Poruby:
Boris Výtisk – Daniel Myšík, Jonáš Kubatík, Radim Kozák, Marek Lamač, Marek Hrabina, Tomáš Trávniček, Alex Recman, Alex Pelikán, Ríša Pospíšil, Patrik Prokop, Alex Poljak a jediná slečna Kateřina Pěnčíková.
Nejlepším hráčem porubského mužstva byl vyhlášen Daniel Myšík.

Porubský tým zanechal nesmazatelnou stopu nejen na břeclavském ledě, ale také v ochozech Arény, kde rodiče svou hojnou účastí vytvořili malým hokejistům doslova domácí prostředí, jak se pochvalně píše v článku na webu břeclavského klubu - http://deti-mladez.hclvibreclav.cz/novinky/vanocni-turnaje-2016-jsou-za-nami. Stejně tak je chválena práce porubských trenérů a skvělé výkony jejich svěřenců. Doslova: Ve druhých třídách se opět Poruba prezentovala nejlepším hokejem.

A i na tomto turnaji se ukázalo, jaká je porubská hokejová rodina semknutá a úžasná. Rodičům patří velký díky, za podporu a pomoc s přípravou malých hokejistů na jednotlivá utkání a vůbec při celém turnajovém výletě. Trenéři svým přístupem k dětem ukázali profesionalitu a tím šíření dobrého jména porubské hokejové školy, což zpečetili dalším skvělým umístěním.