Z osmi zápasů šest výher! Žáci zažili bezva víkend

Gabriela Juříková, 09.03.2016
Týden se s týdnem sešel a přinášíme další žákovský informační servis. Díky středečním dohrávkám čtvrté, šesté a osmé třídy je spolu se zápasy z víkendu sepsáno celkem osm utkání, z čehož jen dvě nebyla bodovaná. Páté třídě se nedařilo na ledě Opavy a šestou třídu obrali o body Šumperští Draci. Sto procentní ve dvou zápasech byli krom hráčů čtvrté třídy i osmáci a sedmá třída opět neklopýtla. Mladí hokejisté Poruby vsítili celkem 41 branek a jen 21 gólů inkasovali. Denis Puchala se podílel dvěma góly na výhře nad Frýdkem-Místkem a jednou pokořil Šumperskou bránu. Pět kanadských bodů nasbíral snajpr sedmé třídy Alex Kotásek (3+2) a jeho spoluhráč Matěj Halata (1+4). Nejvíce gólů vsítili hráči osmé třídy a to rovných deset do brány Frýdku-Místku.

4. TŘÍDA středa 2. března dohrávka 8. kola

HC AZ Havířov – HC RT TORAX Poruba 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Sestava Poruby:
Sluka – Wojnarová, Dedek, Jeřábek, Žídek M., Pavlíček, Matějka, Šenkeřík, Kubatík, Murin, Veselý M., Pelikán, Papaj, Prokeš, Schrom, Korpas, Rotter, Bajger
1. Žídek M., 17. Žídek M., 21. Pavlíček TS, 38. Kubatík (Murin), 43. Pavlíček

sobota 5. března 10. kolo

HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)

Sestava Poruby:
Sluka (24. Materna) – Wojnarová, Matějka, Veselý M., Jeřábek, Žídek M., Murin, Korpas, Pavlíček, Šenkyřík, Bajger, Rotter, Pelikán, Dedek, Schrom, Papaj, Prokeš, Číž
Branky Poruby:
23. Jeřábek, 24. Matějka (Veselý M.), 29. Murin (Veselý M.), 33. Jeřábek (Pavlíček), 38. Matějka (Veselý M.)
Trenérské hodnocení: Hra na celé hřiště už byla o mnoho, mnoho lepší. Hráči odehráli dvě skvělá utkání, plnili naše trenérské pokyny a sklidili za to dvě výhry. V Opavě se sice do poslední minuty strachovali o výhru, ale zvládli i tyto vypjaté momenty.

5. TŘÍDA neděle 6. března

HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 5:3

6. TŘÍDA středa 2. března dohrávka 22. kola

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Sestava Poruby:
Münch (20. Maňásek) – Puchala D., Piperek, Borkovec K., Pasek – Skála, Přeček, Stuchlík, Pospíšil, Petruška, Haladěj
Branky Poruby:
21. Puchala D. (Skála), 33. Puchala D., 35. Přeček (Pospíšil), 51. Pasek (Skála)

sobota 5. března 26. kolo

HC RT TORAX Poruba – HKMD Šumperk 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Sestava Poruby:
Münch – Puchala D., Piperek, Pasek, Borkovec K. – Mayer, Haladěj, Petruška, Pospíšil, Přeček
Branky Poruby:
21. Pospíšil (Mayer), 36. Puchala D.

7. TŘÍDA neděle 6. března

HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 0:8 (0:3, 0:4, 0:1)

Sestava Poruby:
Šedivý – Hlaváč, Bechný, Gelnar O., Krčmarský K. – Kotásek, Chovanec, Halata – Harabiš, Macias Kr., Bukovjan – Luzar
Branky Poruby:
7. Bechný (Halata), 8. Macias Kr., 9. Chovanec (Kotásek), 25. Kotásek (Hlaváč), 32. Halata (Kotásek), 38. Kotásek (Halata), 40. Kotásek (Macias Kr., Halata), 43. Bukovjan (Halata)
Zajímavost utkání: V zápase bylo uděleno celkem 28 trestných minut. Rovným dílem oběma týmům.

8. TŘÍDA středa 2. března dohrávka 22. kola

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 3:10

sobota 5. března 26. kolo

HC RT TORAX Poruba – HKMD Šumperk 4:2

Kdo hrál a kdo dával v tomto domácím utkání branky, redakci nikdo nenahlásil. Ale víme, že dva hráči Poruby utrpěli vážná zranění. Věříme, že jsou z nejhoršího, jak se říká, venku a přejeme brzké uzdravení.