Ve středu opět na hokej, do Poruby míří hokejisté Přerova

Adam Bagar, 24.01.2012
Na programu je již 38. kolo II. hokejové ligy. Kromě několika dalších zajímavých duelů přinese také souboj poslední Poruby se třetím Přerovem. Oba celky jsou v naprosto odlišném rozpoložení. Zatímco Zubrům se daří, RT TORAX v posledních dvou kolech schytal dvě vysoké porážky. Favorit je tedy jasně dán, ovšem již jednou letos dokázali Porubští svého středečního soupeře porazit. Podaří se jim to i tentokrát? Duel je na programu ve středu 25. ledna v tradiční čas - 18:00. Přijďte povzbudit porubské hokejisty a pomožte jim zapomenout na poslední nezdary. V případě vaší neúčasti bude samozřejmě připraven také textový online přenos.

Základní informace

Hokejisté Přerova jsou poslední dobou na vlně vítězství, čímž se vyšplhali již na třetí příčku tabulky. Od začátku prosince prohráli z dvanácti duelů pouze dva, a to na půdě vedoucí Karviné a doma se Vsetínem. Dalších deset duelů zvládli, naposledy si poradili s houževnatým Frýdkem – Místkem, na jehož ledě zvítězili po samostatných nájezdech. Předtím vyloupili také led Valašského Meziříčí a před vánočními svátky si vyšlápli i na druhý Havířov.

V Porubě budou Hanáci velkým favoritem. Varováním jim však zaručeně bude poslední vzájemný zápas na ostravské půdě, ten RT TORAX ovládl výsledkem 5:1. Jde vůbec o jedinou porubskou výhru nad týmem z první sedmičky a nejvyšší porážku Přerova v sezóně. Na Hané rovněž rozhodovalo domácí prostředí, nejprve Zubři zvítězili 4:2 a v posledním měření sil museli otáčet výsledek na konečných 3:2.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov

Na čele produktivity Zubrů je se ziskem devětadvaceti bodů Jan Kolařík (14+15). V našlapaném čele tabulky produktivity jsou za ním s minimálními ztrátami Zdeňka Sedláka (12+15), Pavla Hanáka (13+13) a Richarda Brančíka (11+15). Z obránců si vede nejlépe Radomír Pala (6+7), v těsném závěsu jsou za ním Jan Krajíček (5+7) a Daniel Faltýnek (2+10).

Největší číslo odchytaných zápasů můžeme vidět u Radka Tihláře, jehož průměr branek na zápas je na čísle 2,46. Sedmkrát se dostal mezi tři tyče junior Jiří Sklenář, čtyři mače má na kontě Petr Okáč. Hlavním trenérem Přerova je Pavel Sedlák, roli jeho asistenta plní Lubomír Václavíček. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do devětadvaceti střetnutí Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,32. V posledních čtyřech duelech se v brance představil, z důvodu zranění svého kolegy, Robert Rudl. Proti Opavě odchytal přes dvacet minut i junior Dominik Hlavina. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již se čtrnácti body Ildar Chajretdinov (3+11), další pozice zaujímají Jiří Šindelář (1+7) a kapitán Rudolf Wolf (0+7).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (17+11) s osmadvaceti body na kontě. Již sedm bodů na něj ztrácí Jan Matějný (11+10). Po další šestibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Pavla Zdráhala (6+9). Třináct bodů má na kontě Marek Pavlačka (4+9), devět pak nasbíral junior Rostislav Vaněk (3+6). Trestných minut nejvíce nastřádal útočník Luděk Krayzel (56).

Porubě nadále citelně schází brankářská jednička Michal Gleich. V posledních dvou duelech měl navíc RT TORAX velké problémy v defenzivní činnosti, když nejprve inkasoval šest branek v Prostějově a v posledním domácím zápase dokonce devět od Opavy. Suma sumárum, patnáct branek, což je na tým, který v předchozím průběhu sezóny neinkasoval příliš mnoho branek, opravdu pořádně vysoké číslo.

„Utkání se zpočátku vyvíjelo dobře, v první třetině jsme měli i díky přesilovkám více gólových šancí, ale nedokážeme je využít. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že budeme vycházet ze zajištěné obrany, ale opak byl pravdou. Soupeře jsme sice přestříleli, měli jsme tam řadu gólovek, ale Opavě stačilo několikrát nahodit puk na branku a dá nám z jedenácti střel šest gólů. Dostali jsme lekci z produktivity. Třetí třetina se již spíše v poklidu dohrávala,“ řekl bezprostředně po duelu s Opavou porubský lodivod Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hokejprerov.cz

6. kolo: HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:0, 3:1, 0:1):
Také v Přerově vyšla Poruba bodově naprázdno a klesla na samotné dno tabulky

16. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 5 : 1 (2:0, 1:0, 2:1):
Poruba prolomila sérii porážek, Přerovu dokonce nadělila na cestu pět gólů

28. kolo: HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 (1:1, 2:0, 0:1):
Stále ta samá písnička, také v Přerově sehrála Poruba vyrovnaný zápas s prohrou o gól

Poslední utkání obou týmů

HC Frýdek – Místek – HC ZUBR Přerov 1 : 2 sn. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
26. Škatula (Diviš, Mareček) - 49. Brančík (Ferenc, Ditrich), rozhodující sam. náj. Krajíček.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 3 : 9 (1:1, 1:6, 1:2)
Branky a nahrávky:
10. Krayzel (Němec), 36. Matějný (Zdráhal, Klimíček), 57. Němec (Krayzel) - 12. Bednárek (Polok), 22. Polok (Vítek), 26. Vítek (Polok, Bednárek), 29. Grofek (Vrabel), 30. Pavelek (Mlýnek, Vrabel), 37. Měch (Grofek), 37. Wolf (Mlýnek), 46. Kukol (Měch), 57. Wolf (Mosler, Pavelek).

Sestavy posledního kola

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sadil - Sedlák, Kolařík, Kočara - Ditrich, Brančík, Blinka - Hanák, Kotásek, Kolář - Coufal, Menšík, Kundrátek.

HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 37. Hlavina) - Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Kovář, Klimíček - Kilnar, Krayzel, Němec - Seidler, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Zdráhal, Matějný.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Přerovem by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Jiří Jeřábek z Paskova. Jeho čárovými kolegy budou pánové Tomáš Moravec a Lukáš Barteček, oba z Ostravy.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra Poruby: 4,80