Valašské turné pokračuje, Poruba míří na slavný vsetínský Lapač

Adam Bagar, 30.10.2012
Porubští hokejisté pokračují v soubojích s valašskými celky. Poté, co se třikrát z posledních čtyř utkání střetli s Valašským Meziříčím, tentokrát míří zahájit druhou čtvrtinu soutěže na vsetínský Lapač. Již tři kola čekají Vsetínští na vítězství, naopak Poruba se po výhrách nad Bobry posunula již na pátou příčku tabulky. Dá se očekávat tradičně vyrovnaná bitva. Dokáže z ní RT TORAX ukořistit nějaké body? Odpověď na tuto otázku se dozvíte nejlépe osobní návštěvou slavného hokejového stánku, kde je zápas na programu ve středu 31. října od 17:30. V případě vaší neúčasti jej můžete sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu, kterým vás provede Filip Bazala.

Základní informace

Vsetínským hokejistům patří aktuálně až osmá příčka značně vyrovnané tabulky. Dalo by se říci, že za to částečně může i novinka letošní sezóny – vložená dvojutkání s tabulkovými sousedy. Valaši si přáli Přerov, ale jejich prosby vyslyšeny nebyly. Místo toho se střetli s Opavou, na kterou to dlouhodobě neumí, což se potvrdilo i v uplynulém týdnu.

Na vsetínském Lapači byla k vidění taktická bitva, ve které se na úvodní gól čekalo až do závěrečné tercie. V ní nejprve udeřil při vlastním oslabení Slezan a svěřenci trenéra Viktora Hlobila srovnávali až v závěru. V prodloužení pak Opavští rozhodli o svém dvoubodovém vítězství. Následně ovládli i duel na slezské půdě. Když už v 16. minutě utkání svítil na světelné tabuli stav 5:0, bylo prakticky rozhodnuto. Zápas nakonec skončil výsledkem 7:3 a Vsetín odjížděl domů s prázdnou.

V brance můžeme častěji vídat Lukáše Plška, jehož průměr branek na zápas je na čísle 3,44. Čtyřikrát se již mezi tyče postavil také Petr Hromada. Z obránců si vedou překvapivě nejlépe mladíci Lukáš Vrba (1+3) a Juraj Tichý (1+2). Zkušený Jiří Farda sehrál pouze pět utkání a ve středu jej na ledě neuvidíme, na vině jsou poraněná třísla.

V útočné fázi se Valaši nejvíce spoléhají na Daniela Vaňka (3+8), který je zároveň i nejlepším nahrávačem týmu. Druhá příčka v tabulce produktivity a post nejlepšího střelce patří Františku Zúbkovi (6+3). Na pomyslném bronzovém stupínku je duo Marek Dubec (5+2) a Ondřej Hruška (2+5), ten je navíc i nejtrestanějším vsetínským hráčem (43 TM). Statistice účasti na ledě vévodí se čtyřmi plusovými body obránce Tomáš Vodák.

Vzájemná utkání přináší pravidelně výsledkově vyrovnané duely. V uplynulé sezóně si Valaši přivezli z Ostravy vítězství 2:1 a 4:3. Na Lapači rovněž RT TORAX sahal po bodu, nakonec odjížděl s další těsnou porážkou 1:2. Až ve čtvrtém vzájemném klání se dočkala i Poruba, která si z Valašska odvezla vítězství 3:2 po nájezdech.

I letošní mač z prvního kola soutěže musely rozhodnout až nájezdy. Po slepených trefách Matějky a Pavlačky se dostali Ostravané do dvoubrankového vedení. To dokázali hosté smazat ve druhé části v rozmezí dvou minut góly Kubo a Korčáka. Náskok 4:2 zajistili Ostravě Pavlačka s Haškem, ale Vsetín opět dokázal manko smazat, když se dvakrát trefil Zúbek, a poslat zápas do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nich se o vítěznou branku postaral Podešva.

Zatímco celku z Valašska vložená kola spíše uškodila, Poruba je na tom zcela opačně. Dvakrát se totiž střetla s beznadějně posledním Valašským Meziříčím, které svěřencům trenéra Tomáše Sršně očividně svědčí. Jednoznačné výsledky 6:1, 9:5 a 5:2 jsou toho jasným důkazem. Devět z dosavadních sedmnácti nastřádaných bodů tak RT TORAX získal s Bobry a posunul se již na pátou příčku tabulky.

Na čele produktivity je již se čtrnácti body mladý agilní útočník Rostislav Vaněk (6+8). Porubská šestnáctka se neztratí ani v produktivitě celé soutěže, kde jí patří šestá příčka. O tři body méně má na kontě nejlepší střelec týmu Martin Buček (7+4). Na třetí stupínek se vyhoupl Michal Holuša (3+5). Z obránců jsou na tom nejlépe Rudolf Wolf (3+2), Lukáš Prokop (2+2) a Jiří Šindelář (0+4). V brance nejčastěji nastupuje Radek Tihlář, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 3,26.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

11. kolo: HC Slezan Opava – VHK Vsetín 7 : 3 (5:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
4. Černý (Kukol, Měch), 14. Vlašánek (Chalupa), 14. Měch (Černý, Herman), 16. Chalupa (Herman, Tichý), 17. Měch (Herman), 44. Měch (Černý, Šafránek), 56. Wolf (Chalupa, Vlašánek) – 18. Vaněk, 38. Báchor (Vaněk, Kajaba), 58. Kubo.

11. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
4. Bokroš (Coufal), 26. Voznica (Varga D.) – 1. Holuša (Vaněk, Wolf), 9. Pavlačka (Vaněk), 13. Prokop L. (Seidler, Buček), 49. Wolf (Sedlář), 59. Buček (Holuša).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

VHK Vsetín: Plšek (16. Hromada) – Tesařík, Vrba, Vodák, Tichý, Báchor, Mečiar, Žabčík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Vítek, Hruška, Dubec – Kubo, Holík, Brezáni – Kajaba.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Wolf, Prokop P., Vychodil, Slavík, Axman, Prokop L. – Holuša, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Buček – Sedlář, Vrána, Galajda.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

1. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 4 : 5 sn. (2:0, 2:2, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky:
13. Matějka (Buček), 13. Pavlačka (Vaněk R., Hašek), 27. Pavlačka (Hašek, Vaněk R.), 36. Hašek (Vaněk R., Šindelář) – 23. Kubo (Brezáni), 25. Korčák (Vítek), 41. Zúbek (Vaněk D., Farda), 55. Zúbek (Vaněk D.), rozhodující sam. náj. Podešva.

Více info: Poruba neudržela dvoubrankové vedení a podlehla Vsetínu po samostatných nájezdech

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Vsetínem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Pavel Obadal z Uherského Brodu. Jeho čárovými kolegy budou pánové Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Vsetína: 1,65
Remíza: 4,50