V sobotu čeká Porubské klíčová bitva v Benátkách

Lukáš Bajgar, 14.11.2008
Zajížďka na led poslední Třebíče ze středečního podvečera přinesla namísto toužených bodů porážku 1:4 a pouhopouhý dvoubodový náskok právě na šestnáctou, tedy poslední příčku. Ovšem na toto se nesmí svěřenci Petra Fabiána ohlížet, důležitější je pokusit se dotáhnout na týmy z vyšších pater. Obrat k lepšímu snad nastane již v sobotu 15. listopadu od 17 hodin na ledě patnáctých Benátek nad Jizerou. Ze zápasu bude rovněž připraven tradiční online přenos.

Základní info

Forma hokejistů Benátek nad Jizerou se v lecčem podobá té porubské, sérii dvou tří porážek nahradí vítězství a konečný efekt pobytu téměř na samotném dně prvoligové tabulky je již stejný zcela. Devatenáct bodů (tedy o jediný méně nežli je zisk hráčů VOKD) je zatím drží na předposlední příčce, sobotní zápas bude tedy minimálně bojem o umístění a v případě porážky a současného vítězství Třebíče také bojem o nepropadnutí se na samotné dno.

Nejproduktivnějším hráčem sobotního soupeře je Antonín Dušek, jenž nasbíral 9 kanadských bodů za šest branek a tři asistence, v bodování mu zdárně sekunduje rovněž devítibodový Michal Havel, přesnou mušku do černého prokázal pětkrát. Pro porubského fanouška se ukrývá zajímavé jméno v obranných řadách - David Mocek si v dresu Benátek odkroutil již osm utkání s bilancí dvou asistencí; do týmu byl poslán z extraligové Mladé Boleslavi. Post jedničky v bráně není také zcela jednoznačný, téměř pravidelně se v kase střídá hned trojice mužů v masce: Jiří Stejskal, Michal Fikrt a Michal Nedvídek

Závar před bránou Benátek z prvního vzájemného utkání

Porubský stroj prozatím ne a ne chytit pořádný záběr, trenérská výměna přinesla jediný bodový zisk a to i se zlepšenou hrou. Střelecky se probudil rychlobruslý Adam Červenka, pět gólů v posledních šesti zápasech jej také katapultovalo na čelo bodování VOKD Poruba se součtem devět za sedm přesných zásahů a dvě asistence. Následují jej osmibodový Michal Holuša a šestibodový kvartet Hubáček, Urban, Gelačák a Ovšák.

Letošní první měření sil s prvoligovým nováčkem dopadlo dvoubodovým ziskem Poruby po samostatných nájezdech. Utkání přitom začalo velice slibně, již v šestnácté sekundě zápasu skóroval Robert Najdek. Jenže dalších 34 střeleckých pokusů Stejskal v bráně vychytal a díky brance Václava Drábka bylo až do 65. minuty na časomíře 1:1. Utkání rozhodl v penaltovém rozstřelu Ctirad Ovčačík.

Rozhodující nájezd Ctirada Ovčačíka z prvního vzájemného utkání

Rozhodčí utkání

Tomáš Zubzanda, se kterým měli porubští hráči naposledy tu čest před dvěma a půl lety v Kadani, tehdy prohráli na severu Čech 1:2. Na čarách mu budou pomáhat pánové Milan Svoboda a Kamil Zavřel, oba z Prahy.

Web soupeře: HC BENÁTKY NAD JIZEROU
Online přenos: HC BENÁTKY NAD JIZEROU – HC VOKD PORUBA

Poslední utkání obou celků

22. kolo: HC Berounští Medvědi – HC Benátky nad Jizerou 4 : 0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
10. Eberle (Mazanec, Novotný), 10. Šinágl (Gudas, Tvrzník), 31. Vlček (Kubica, Kupec), 55. Šinágl (Pavel, Tvrzník).
více o zápase

22. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč - HC VOKD Poruba 4 : 1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
30. Sojčík (Klejna, Rákos), 35. Stejskal (Nahodil, Sojčík), 43. Zahradník (Hrbáček, Vrba), 44. Nahodil (Burian V.) - 60. Červenka (Holuša).

První vzájemný duel v sezóně 2008/2009

8. kolo: HC VOKD Poruba – HC Benátky nad Jizerou 2 : 1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Najdek (Káňa), 65. Ovčačík (sam. náj.) - 37. Drábek (Havel).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek - Drábek, Kajínek, Lukáč, Cuník, Mocek, Harant, Gajda, Kudrna, Dušek, Hruška, Havel, Vantuch, Rapáč, Kadeřábek, Kopic, Weiss, Jech, Skořepa, Bárta, Nevyhoštěný.

HC VOKD Poruba: Vošvrda - Holík, Tesařík, Ovšák, Vajda, Palík, Vnenk - Červenka, Holuša, Kotásek - Gelačák, Pavelek, Kolařík - Rozum, Janečka, Urban - Szturc, Rehuš, Strapáč.

Statistiky soupeřů

BENÁTKY NAD JIZEROU VOKD PORUBA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE - SKUPINA
15. místo (19 bodů) 14. místo (20 bodů)