V pondělí proti Olomouci

Jan Škarpa, 29.10.2006
Po domácí porážce s nováčkem soutěže si bude chtít Sareza napravit reputaci v souboji s posledním celkem ligy, Olomoucí. Domácí Kohouti čekají již delší dobu na bodový zisk, který však i z důvodu bídné koncovky nepřichází. Zda Ostrava využije špatné formy Olomouce a získá další venkovní body se dozvíme po skončení zápasu, jehož začátek naplánován na pondělí 30.10.2006 v 18:00. Pro všechny příznivce ostravského hokeje je připraven online přenos, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Na první vítězství poslední celek soutěže nečekal dlouho, již ve druhém kole na olomouckém ledě prohrála Jihlava, která však Olomouc porážku i s úroky vrátila v posledním odehraném utkání. Druhou a zároveň poslední výhru si Kohouti připsali v devátém kole, když opět na vlastním ledě přehráli Havířov. Od té doby se však bodové konto našeho nejbližšího soupeře nerozšířilo a tak se Olomouc krčí na posledním místě tabulky s pouhými 7 body. V posledních šesti kolech navíc Olomouc překonala soupeřovy brankáře pou¨ze ve dvou případech, proto není divu, že Mora má také nejhorší útok z celé ligy – vstřelila pouhých 22 branek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 10 body za 2 góly a 8 asistencí Robert Najdek. Vzhledem k tomu, že Olomouc vsítila zatím pouze 22 branek, dá se říci, že je tento hráč pro Kohouty klíčový, neb se podílel na necelé polovině všech branek týmu. Celkem tři hráči vsítili v dresu Mory 3 góly – Filip Smejkal, Tomáš Zbořil a Milan Ministr. Nejproduktivnějším obráncem je Ondřej Kříž s 4 (2+2) body. Nejtrestanějším hráčem týmu a zároveň celé soutěže je Michal Šafařík, který nasbíral 81 trestných minut.

Poslední kolo obou týmů

HC Olomouc

15. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Chvátal (Čachotský, Bakus), 36. Chvátal (Čachotský, Bakus), 42. Říha (Lozorišák, Bakus).
více o zápase

HC Sareza Ostrava

15. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Badžo (Glas), 36. Baranyk (Holuša), 39. Boháč (Rimmel) - 1. Kubeš (Kukla), 21. Procházka (Žák, Kreuzer), 58. Kubeš (Kolář), rozhodující samostatný nájezd Fábry.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Bartoň, Vlček, Šafařík, Švrček, Vyrůbalík - Chyba, Najdek, Smejkal - Bordowski, Čuřík, Žajgla - Slaninák, Bouz, Zbořil - Šímo, Barták, Kovalovský

Sareza Ostrava: Holeš - Mocek, Rimmel, Brincko, Buček, Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Klimek - Janečka, Pavlačka, Baranyk - Holuša, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Badžo, Glas

Statistiky soupeřů

OLOMOUC SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
14. místo (7 bodů) 7. místo (20 bodů)
SKÓRE
22 : 47 42 : 47
BILANCE
2 – 0 – 1 – 12 6 – 0 – 2 – 7
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Jihlava) / 0:6 (Chomutov) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Robert Najdek 10 (2+8) Pavel Šebesta (5+5)
STŘELEC
Filip Smejkal, Milan Ministr, Tomáš Zbořil všichni 3 Milan Baranyk 6
NAHRÁVAČ
Robert Najdek 8 Dalibor Sochorek 7
NEJLEPŠÍ V +/-
Radim Kucharczyk, Milan Ministr oba +2 Dalibor Sochorek +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Michal Šafařík 81 Lukáš Bokroš 39
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Petr Tuček 88,94% Michal Holeš 88,66%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Petr Tuček 2, 86 Michla Holeš 4,12

OLOMOUC SAREZA OSTRAVA

Z historie olomouckého hokeje

Hanáci letos hrají čtvrtou prvoligovou sezónu. Cílem týmu v letošním ročníku je playoff, Kohouti se však netají ani vyššími ambicemi. Přes počáteční vysoké ambice se ale Olomouci nedaří a zatím se usadili na poslední příčce. V minulosti však byli „Kohouti“ mnohem úspěšnější - v roce 1994 se dokonce stali historicky prvními českými mistry. Po tomto velkém úspěchu však pomalu nastávala hubená léta, která vyústila v roce 1997 k převodu extraligové licence do Karlových Varů. Ani to však nebylo pro olomoucké fanoušky vše.

Po ztrátě extraligy se "Kohouti" nadlouho neohřáli ani v 1. lize a po převodu licence do Mělníka v roce 1999 z hokejové mapy mužský olomoucký celek vymizel. Hokej v Olomouci svou klinickou smrt přežil a po dvou letech nečinnosti mužského týmu se v Olomouci začalo opět chodit na "muže". Po dvou sezónách ve 2. lize, již současná "Mora" v roce 2003 slavila vítězství v třetí nejvyšší soutěži, stejně jako o pár týdnů později také úspěch v baráži o 1. ligu. V následující sezoně Olomouc využila tzv. nováčkovské euforie a probojovala se do vyřazovacích bojů. Předloni se však Olomouci tolik nedařilo, což vyústilo v konečné 11. místo v tabulce po základní části a tak pro Olomouc skončila sezona předčasně. To vloni už Kohouti opět nakoukli do vyřazovacích bojů. Z osmé příčky narazili na velkého favorita z Ústí nad Labem a tak nebylo divu, že po čtyřech zápasech byla série dohrána.