Útočník staršího dorostu Dalibor Mihal pod lupou

Adam Bagar, 24.03.2011
Starší dorostenci se naposledy v sezóně představili před vlastními diváky. Možná posledním hráčem sezóny, který se tedy objevil pod lupou byl sedmnáctiletý forvard Dalibor Mihal. Ten byl u zrodu velkého porubského obratu, o který se postarala právě druhá útočná formace. Přestože branky dávali jeho kolegové z útoku, mohl být se svým výkonem spokojen. Jedna asistence, tři plusové body, osm přesných přihrávek, pouze dvě pokažené, to není určitě špatná vizitka. Střelecky ovšem brankáře Máje neprověřil, všechny čtyři vyslané pokusy totiž mířily mimo tři tyče nebo byly zblokovány. Celkem strávil na ledové ploše přes dvacet minut. Jeho kompletní statistiky naleznete v těle článku. V posledním kole baráže čeká porubské bojovníky ještě cesta do Kladna.

Velmi důležitý mač čekal porubské starší dorostence ve středečním podvečeru. Úkol zněl před utkáním jasně – zdolat Horáky minimálně o tři branky. Jenže domácím vůbec nevyšla první polovina zápasu, ve které se hosté dostali do dvoubrankového náskoku. RT TORAX přidal a čtyřmi góly dokázal skóre výborně otočit na konečných 4:2.

Sledovaný sedmnáctiletý forvard Dalibor Mihal nastoupil tradičně ve druhé útočné formaci po boku nejproduktivnějšího porubského staršího dorostence Tomáše Krále a centra Vladimíra Rosypky.

Útočník staršího dorostu Dalibor Mihal
Útočník s třiadvacítkou na zádech sehrál velmi dobré utkání, však také byl na ledové ploše při všech čtyřech domácích brankách. „Určitě jsem spokojený s naším výkonem, když se nám takto zápas vydařil, ale jak říkám, dneska odvedli všichni velký kus práce a všichni bojovali. Výkon byl z mé strany lepší než v neděli, kdy jsem zahodil několik tutovek,“ zhodnotil své představení Dalibor Mihal.

Od trenéra Bahníka dostávala druhá formace logicky dost prostoru a Mihalův icetime tudíž čítal více než dvacet minut, z nichž téměř osm bylo v první nepovedené tercii. Ze své hole vyslal celkem čtyři střelecké pokusy, dva z nich mířily mimo prostor tří tyčí a další dvě byly zblokovány pozornou obranou Horáků.

Dařily se mu servírovat spoluhráčům přesné přihrávky, kterých lupa odhalila celkem osm, pouze dvě svého adresáta nenašly. Předvedl také jeden hit a připsal si tři kladné body za účast na ledě. Dostával příležitost rovněž v přesilových hrách a oslabeních.

„Do první třetiny jsme vstoupili nervózněji a taky to tak vypadalo.Většinu času jsme se bránili. Pak jsme si v šatně řekli, že do nich musime vletět, nahazovat puky a chodit do brány, protože jsme věděli, že nahazované puky do třetiny a aktivní napadáni jim dělají problém. Po našem druhém gólu si myslim, že třebíčský gólman znervózněl, a tak jsme to na něho ve třetí třetině pořád zkoušeli. Myslim si, že rozhodující moment utkání byla nevyužitá pětiminutová přesilovka hostů, kterou jsme perfetně ubránili. Pak přišla naše přesilovka, při které Tomáš Král vystřelil a gólman to asi podcenil. Pak už jsme si byli jisti, že to nepustíme,“ zhodnotil Dalibor Mihal středeční utkání.

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 2

Momenty Dalibora Mihala v utkání:

04:06 – Zkoušel překvapit Milana Máje střelou z těžkého úhlu, ale trefil pouze boční síť třebíčské branky.

13:46 – Svým pohybem dokázal pro svůj tým vybojovat přesilovou hru, když jej ve středním pásmu podrazil David Horký.

29:57 - Byl na ledě u první porubské branky, která znamenala nejen snížení na průběžných 1:2, ale i ukončení dlouhého devadesátiminutového čekání na gól proti Třebíči.

39:36 – Vyrovnávací branka na 2:2 a na ledové ploše opět druhá útočná formace.

46:11 – Domácí hokejisté se dokonce dostali do vedení. Dalibor Mihal poslal zpoza branky výborně kotouč před Máje na volného Rosypku, který ještě skórovat nedokázal, ale dorážející Král již kus černé pryže za brankovou čáru dopravil.

48:29 – Druhá formace nadále hýřila aktivitou. Mihal se dvakrát v řadě dostal ke střeleckému pokusu, ale vždy byl zblokován pozornou třebíčskou obranou.

56:50 - RT TORAX ubránil dlouhé pětiminutové oslabení a naopak ve své vlastní přesilovce navýšil své vedení. Mihal našel ve středním pásmu najetého Krále a ten tvrdou střelou od modré propálil Májovu lapačku. Třebíčský gólman se musel červenat.