Uspěje Sareza v Berouně?

Jan Škarpa, 07.11.2006
Po domácí porážce na nájezdy s vedoucím celkem ligy čeká Sarezu druhé utkání ve třech dnech. Ve středu 8. listopadu se reprezentant Ostravy v první lize představí na ledě devátého Berouna, kterého od 7. místa Sarezy dělí pouze horší skóre. Zápas, který začíná v 18:00 můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, odkaz na něj naleznete na našich stránkách.

Základní info

Pět gólů – to je rozdíl, který určuje Sareze zatím sedmé místo v tabulce, zatímco Berounu až deváté. Dvacáté kolo tak přinese přímý souboj týmů, které mají 23 bodů a zatím tedy stejné šance na účast ve vyřazovacích bojích. Krom Sarezy a Berouna má 23 bodů ještě Jihlava, která hraje v Havířově, jenž má jen o bod méně – 20. kolo tedy může pořádně zamíchat současným postavením týmů na pomezí úspěchu a neúspěchu v ligové tabulce.

Sareza v minulém zápase na vlastním ledě podlehla Hradci na nájezdy a připsala si tak ze souboje s lídrem soutěže jeden bod. To Beroun prohrál na ledě jihlavské Dukly 5:1, když jediný gól Medvědů vstřelil Tomáš Hudíček, který tak v 55. minutě zaznamenal čestný gól svého týmu. Náš nejbližší soupeř tak klesl na 9. příčku.

Při pohledu do statistik vidíme, že nejproduktivnějším hráčem Berouna je David Nedorost, který stejně jako ostravský kapitán Pavel Šebesta nasbíral 13 bodů za 7 branek a 6 asistencí. Dvorním nahrávačem Medvědů je bývalý Kladeňák Josef Zajíc, který si připsal již 9 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je se 4 (1+3) body Vladimír Kameš, který má náskok jednoho kanadského bodu před Jaroslavem Mrázkem, ten však zatím sbírá pouze góly. V bráně našli Medvědi velkou oporu v Jaroslavu Kamešovi, který ve 13 zápasech inkasoval 33 gólů a s procentem zásahů 93,04 zatím drží šesté místo v lize v této statistice.

Poslední kolo obou týmů

Berounští Medvědi

19. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Berounští Medvědi 5 : 1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Dušátko (Dobrovolný, Fiedler), 24. Bakus (Morava, Šmarda), 28. Bakus (Rytnauer, Dobrovolný), 35. Bakus (Říha), 45. Čachotský (Rytnauer) - 55. Hudíček (Protivný)
více o zápase

Sareza Ostrava

19. kolo: HC Sareza Ostrava - HC VČE Hradec Králové 2 : 3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Gelačák (Holuša), 29. Boháč (Šebesta, Rimmel) - 27. Suchý (Haluza), 42. Domin (Linhart), rozhodující nájezd Starý.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Berounští Medvědi: Kameš J. - Kameš V., Rýgl, Filip, Čížek, Mrázek, Protivný, Braniš, Vaněček - Nedorost, Šinágl, Novotný - Pavel, Zajíc, Hudíček - Toma, Křesťan, Bessonov - Pajič, Dušek, Jech

Sareza Ostrava: Štěpánek – Mocek J., Rimmel, Brincko, Mocek D., Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk – Šebesta, Boháč, Baranyk – Janečka, Klimek, Najdek – Valušiak, Pavlačka, Bokroš – Gelačák, Holuša, Glas

Statistiky soupeřů

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
9. místo (23 bodů) 7. místo (23 bodů)
SKÓRE
BILANCE
6 – 1 – 3 – 9 6 – 1 – 3 – 8
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:0 (Havlíčkův Brod) / 0:9 (Hradec Králové) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Nedorost David 13 (7+6) Pavel Šebesta 13 (7+6)
STŘELEC
Nedorost David 7 Pavel Šebesta 7
NAHRÁVAČ
Zajíc Josef 9 Dalibor Sochorek 7
NEJLEPŠÍ V +/-
Nedorost David +2 Dalibor Sochorek +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Tvrzník Martin 40 David Mocek 48
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Kameš Jaroslav 93,04% Jakub Štěpánek 91,2%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Kameš Jaroslav 2,8 Jakub Štěpánek 3,16

BEROUNŠTÍ MEDVĚDI SAREZA OSTRAVA

Z historie berounského hokeje

Berounský tým vznikl v roce 1933, kdy měl v názvu jiné zvíře. Tým se jmenoval Český lev Beroun. V předválečných letech měl Beroun i druhý tým byl jim Sokol Beroun. V roce 1953 byla založena TJ Lokomotiva Beroun, kde oba berounské celky vytvořili jeden tým. Název vydržel dnešním medvědům celých čtyřicet let. Poté se jmenoval tým H+S Beroun hokejový klub. Nakonec se však Beroun inspiroval znakem města , kde městskou bránu střeží medvěd.

Tým postoupil do první ligy v sezóně 1992/1993. Od té doby je Beroun účastníkem I. ligy. O svou prvoligovou příslušnost se Medvědi strachovali jen jednou. V sezóně 2002 / 2003 si museli zajistit účast v I. lize až v baráži. V následující sezóně se Medvědi dočkali největšího úspěchu. Vyhráli totiž základní část I. ligy a v následném play - off podlehli až ve finále s Duklou Jihlava, která zvítězila 3:2 na zápasy. V sezoně 2005-2006 obsadili Medvědi až desátou příčku, bod za Sarezou.