Třetí čtvrtinu uzavře Sareza doma s Třebíčí

Jan Škarpa, 23.01.2007
Zápasem s Třebíčí se uzavřou brány za třetí čtvrtinou základní části první ligy a Sareza má co napravovat. V poslední době se ji totiž příliš nedaří a tak se série proher natáhla již na 5 utkání v řadě. S touto nepříznivou bilancí se pokusí Ostrava porvat v následujícím domácím utkání s Třebíčí, které může být v souboji o playoff velmi důležité. Utkání se hraje ve středu 24. ledna, úvodní vhazování je naplánováno na tradičních 17:00. Pro ty, kteří se nemohou přijít podívat na hokej osobně je připraven tradiční online přenos.

Základní info

Své poslední zápasy odehrála Sareza o Třebíč na ledě Mladé Boleslavi, Ostrava odehrála proti Bruslařskému klubu v sobotu 38. kolo, to Slavia dohrávala v pondělí 36. kolo. Zatímco Ostrava se výsledkem příliš chlubit nemůže, Třebíč urvala ve středních Čechách cenné 3 body za výhru 2:1.

S Třebíčí má letos Sareza vyrovnanou bilanci, oba celky dokázaly vyhrát na hřištích soupeře. Ve 13. kole podlehla Ostrava na vlastním ledu Třebíči 2:0, byla to první domácí bodová ztráta. Porážku vrátila Sareza Horácké Slavii i s úroky v Třebíči kdy se ostravskému celku podařilo vyhrát 3:0. Jedním z rozhodujících momentů utkání byl fantastický zákrok Jakuba Čecha, kterým vychytal nájezd svého jmenovce, Martina Čecha.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Bedřich Ščerban, jenž k šesti přesným zásahům přidal 20 finálních přihrávek, což jej řadí také na první místo mezi třebíčskými nahrávači. Nejlepším střelcem týmu je Tomáš Mertl, který zatížil konta soupeřových brankářů třinácti góly. „Zlý muž“ Třebíče David Dolníček byl oceněn 74 trestnými minutami. V bráně je Slavii oporou Filip Luňák s brankovým průměrem 2,11 na zápas.

Letošní vzájemné zápasy

13. kolo: HC Sareza Ostrava - SK HS Třebíč 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 41. Oliva (Hrbáček), 48. Zahradník (Šefčík, Látal).
více o zápase

26. kolo: SK HS Třebíč - HC Sareza Ostrava 0:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Baranyk (Badžo, Rimmel), 49. Šebesta (Boháč, Bokroš), 51. Ovšák (Pavlačka).

Poslední kolo obou týmů

Mladá Boleslav

38. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Nouza (Gombár, Zdráhal), 10. Lipina (Sedlák, Rozsíval), 11. Kadlec (Král), 38. Nouza (Eiselt, Zdráhal), 46. Rozsíval (Nouza, Král), 47. Sýkora (Paroulek), 50. Lipina (Sedlák, Rozsíval) - 21. Sochorek (Šebesta, Janečka).

SK HS Třebíč

36. kolo: BK Mladá Boleslav - SK HS Třebíč 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Lipina (Majeský) - 17. Látal (Vomela), 32. Oliva (Handlovský, Vomela).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Palík, Holík, Vajda, Tesařík, Mocek - Šebesta, Sochorek, Janečka, Gelečák, Badžo, Valušiak, Boháč, Holuša, Klimek, Dušek, Červenka.

SK Horácká Slavia Třebíč: Růžička - Ščerban, Rehák, Vomela, Bulička, Hrbáček, Sláma, Dvořák, Šefčík - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Handlovský, Oliva, Kubica - Čech, Zahradník, Látal - Burián, Dostál, Buček.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA HS TŘEBÍČ
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
7. místo (53 bodů) 6. místo (61 bodů)
SKÓRE
BILANCE
17 - 3 - 4 - 14 14 - 3 - 5 - 16
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
8:2 (Kadaň) / 1:7 (Brno, Mladá Boleslav) 7:1 (Beroun) / 1:6 (Jihlava)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 35 (19+16) Bedřich Ščerban 26 (6+20)
STŘELEC
Pavel Šebesta 19 Tomáš Mertl 13
NAHRÁVAČ
Pavel Šebesta 16, Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 22 Bedřich Ščerban 20
NEJLEPŠÍ V +/-
Pavel Šebesta +4 David Dolníček, Tomáš Mertl oba +6
NEJTRESTANĚJŠÍ
Milan Ovšák 96 David Dolníček 74
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 92,59% Filip Luňák 92,86%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 2,9 Filip Luňák 2,11

SAREZA OSTRAVA HS TŘEBÍČ

Z historie třebíčského hokeje

Horácká Slavia Třebíč vznikla v roce 1928, tento název Třebíči vydržel celých 20 let. Poté se klub mnohokrát přejmenoval až v roce 1990 se navrátil zpět k historickému názvu. Pro Horáckou Slavii byla nejúspěšnější sezóna 1939-1940, kdy se stala mistrem župy a vybojovala si postup do první ligy. Hned v následující sezóně skončili hokejisté Horácké Slavie v naší nejvyšší soutěži na čtvrtém místě jako nejlepší moravský oddíl., ale v sezóně 1941 - 1942 sestoupila opět do nižší soutěže. Po konci II. světové války si klub opět zahrál I. ligu, ve které se udržel dvě sezóny. Poté hrál klub nižší soutěže. Velmi blízko k návratu do I. ligy měla Třebíč v sezóně 1994/1995, kdy se poprvé dostala do baráže o postup do 1.ligy. Tehdy se Horácká Slavia musela smířit s pátým, prvním nepostupovým místem. O rok později se do baráže třebíčští probojovali znovu a i tentokrát jim postup do 1.ligy unikl. Do první ligy se probojovali třebíčští v sezóně 1996 - 1997 a zůstali v ní až do dnešních dní.