Taková výhra je pro nás důležitější než třeba 10:1, hlásí Filip Kuťák

René Chyla, 08.12.2016
Rychle vedli, pak ale Technika zničehonic otočila a Porubští se dlouho nedokázali gólově prosadit. Vše přišlo až ve třetí třetině, kdy RT TORAX dvě brankami v závěru strhl vedení na svou stranu a prolomil tak sedmizápasové čekání na tříbodové vítězství. „Věřím, že nás to nakopne,“ říká odhodlaně dvacetiletý Filip Kuťák, který měl lví podíl na první porubské brance a v zápase byl po boku Martina Piechy a Ondřeje Slováčka více než vidět.

STATISTIKY & FAKTA: FILIP KUŤÁK #19
Věk: 20 let, narozen 21. července 1996 Výška: 180 cm Váha: 82 kg Post: útočník, hokejku má nalevo Mateřský klub: HC DYNAMO PARDUBICE Další kluby: HC VÍTKOVICE RIDERA (2013-2016), LHK Jestřábi Prostějov (2015-2016), HC Benátky nad Jizerou (2015-2016) Úspěchy: účast v reprezentacích do 17, 18, 19 a 20 let, stříbro MS U18 (2014), 3. místo ELJ (2015)

Porubští hokejisté měli do této sezony parádní start, pak přišlo ale šesté kolo, cesta na led posledního Brna. A přišel první nečekaný výsledek východní skupiny. Dosud beznadějně na chvostu se krčící Technika zaskočila Sršňovu družinu 3:2 po nájezdech. RT TORAX se do Sovího hnízda vrátil po zhruba dvou měsících, nějaká nervozita ale znát nebyla. „Žádná nervozita na klucích znát nebyla, jelikož jsme věděli, že máme o mnoho lepší kádr než Technika. Ta je sice hodně bruslivá, ale do toho zápasu jsme šli na sto procent s tím, že musíme urvat tři body,“ zní krátce po zvládnutém duelu na ledě posledního Brna z úst pardubického odchovance.

BRNO UDOLÁNO! BEZMÁLA MĚSÍC DLOUHÉ ČEKÁNÍ NA TŘI BODY UŤAL ROSTISLAV VANĚK »

RT TORAX v utkání rychle vedl, jelikož se dokázal prosadit již ve čtvrté minutě po parádně sehrané akci první formace, v níž se představila trojice Slováček-Kuťák-Piecha. „Najel jsem si mezi beky a Flaška (Patrik Flašar, pozn. red.) mi to tam dobře přihrál. Věděl jsem, že jsme se s Ondrou dostali do situace dva na jednoho, tak jsem mu to za modrou čárou poslal. On už jel potom sám a hezky do uklidil do horního růžku,“ líčí situaci z úvodu zápasu, po níž porubská střídačka vybouchla radostí. Technika se ale i přes drtivý tlak hostujícího našlapaného mužstva vzepjala, rychle vyrovnala z hole Petra Bustina a do první přestávky dokonce stav zápasu otočila po parádní akci Jana Bočka s Ondřejem Švaňhalem.

Poruba svého soupeře mohutně tlačila i ve druhé třetině, vyrovnávací gól ale ne a ne přijít a Brněnští tak znovu byli blízko dalšího skalpu trápícího se favorita. V závěru měla velkou příležitost na vyrovnání posila, která se v porubském dresu představila až ve třináctém kole na ledě Šumperka. Filip Kuťák už byl za posledním brněnským obráncem, když vtom přišel faul. „V té rychlosti jsem chtěl zakončovat nahoru do protipohybu gólmana, což se mi úplně nepovedlo tak, jak bych si představoval. Branku jsem sice přestřelil, ale byl tam i faul na mou osobu. Je ale diskutabilní, zda to byl nájezd či nikoliv,“ polemizuje nad posouzením celé situace hlavním sudím. Trestné střílení ale nepřišlo, a tak do kabin mohlo Brno odcházet rozhodně spokojenější.

Filip Kuťák proti Technice řádil.

Neutichající nápor porubského týmu už hokejisté z jihomoravské metropole ve třetí třetině ale neustáli. Nejprve prošla za Novákova záda výstavní bomba Josefa Tichého od modré a v závěrečné pětiminutovce se prosadil nejprve po parádním přehledu Petra Seidlera Rostislav Vaněk, aby o chvíli později dokonal ostravský obrat David Ballner. „Myslím si, že to byla jen otázka času, kdy nám tam ty góly napadají, protože šancí jsme si vytvářeli mnoho. Plnili jsme trenérovy pokyny do posledních slov, makali od začátku až do konce. Máme tedy konečně tři body a ty jsou určitě zasloužené,“ ví útočník, kterého rozhodčí okradli o další kanadský bod ještě při závěrečné domácí power-play.

„Ondra mně to dával po mantinelu a já už jen čekal na Sedla (Marek Sedlář, pozn. red.), až si najede. Pak jsem mu to nahrál a on jel v podstatě sám na prázdnou branku. Chtěl to uklidit po ledě, ale domácí hráči jej faulovali a rozhodčí pískl pouze faul na dvě minuty. Ani ve snu mě nenapadlo, že to sudí posoudí takhle. Navíc už jsem se jel pomalu za Sedlem radovat, ale nakonec z toho teda nic nebylo,“ kroutí hlavou Filip Kuťák. RT TORAX tak nakonec doslova vydřel tříbodovou výhru 4:2, na kterou museli porubští fanoušci čekat od 12. listopadu. „I trenér nám říkal, že taková výhra je pro nás o mnoho důležitější, než kdybychom vyhráli třeba 10:1. Tímto utkáním jsme si jen potvrdili, že máme kvalitní mančaft a že dokážeme porazit kohokoliv. Věřím, že nás to už nakopne,“ uzavírá útočník, který ještě v loňské sezoně brázdil vody první ligy v dresu Prostějova či Benátek nad Jizerou.

Pardubický odchovanec v prvním zápase za Porubu na ledě Šumperka.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha