Taková první střídání bych chtěl pokaždé, culí se Jakub Gelnar

Lukáš Bajgar, 08.11.2015
Před necelým měsícem oslavil své dvacáté narozeniny a do základu A-týmu HC RT TORAX Poruba 2011 se dostává prozatím zřídka. Sem tam vypomůže juniorům, ale svou dravostí si říká čím dál tím více o místo v seniorském týmu. O kom je řeč? O Jakubu Gelnarovi, pohybově nadaném hráči, jenž se ve svém desátém startu dočkal své premiérové ligové trefy do černého. Proti malátné Karviné zvyšoval vedení na průběžných 7:1 a co více, ve svém prvním střídání v utkání! "Jen jsme přidávali další a další góly," hodnotí sobotní utkání proti papírovému outsiderovi.

V sedmnáctém kole II. ligy, skupiny Východ na sebe narazil domácí RT TORAX, jemuž se ve středečním utkání na ledě Techniky Brno podařilo po pěti zápasech vybojovat opět tři body, a hostující SK Karviná, která se potácí na samém dně druholigové tabulky. "Karviná má oba gólmany zraněné a tak do Poruby přijeli se dvěma, z nichž jeden snad už pět let pořádně nechytal," popisuje bizarní situaci sobotního mače dravec duší i tělem Jakub Gelnar. "Už od první třetiny bylo vidět, že máme herní převahu. A když ve druhé třetině napadaly další branky, tak jsme si šli zahrát i my z lavičky. A pak jsme přidávali jen další a další góly."

V letní přípravě odehrál borec s číslem devatenáct na zádech deset zápasů, v nichž si připsal jednu trefu do černého a jednu asistenci. V lize nedostává zatím tolik prostoru na ledě a často se objeví jen na pár střídání, přesto se své premiérové trefy dočkal právě s Karvinou. "Poruba hrála přesilovku, Aleš Kilnar mě krásně našel křižnou přihrávkou úplně volného před brankou," s úsměvem na rtech líčí premiérový bod za muže, "a já zametl puk mezi betony gólmana." Pikantním faktem je, že se jednalo o první střídání mladého forvarda v zápase. "Taková první střídání bych chtěl mít pokaždé," dodává Jakub Gelnar.

Ze Sovího hnízda v Brně si Porubští mohli konečně oddechnout, tříbodové vítězství se sice nerodilo snadno, ale po pěti zápasech nevyrovnaných výkonů se přeci jen dočkali. Stvrzenku za rostoucím trendem výkonnostní křivky dala právě výhra nad Karvinou s přídomkem – debaklová. Může takto nabyté vedení týmu do budoucna pomoci? "To je úplně jasné, že takový výsledek celý tým nakopne," burcuje své spoluhráče do dalších zápasů. "Tým si věří a jde pak do zápasů s úplně jiným odhodláním. Když se ví, že je vlak rozjetý a střílí se góly, je tah a i tlak na bránu mnohem vyšší."

Kdo se těší na další body HC RT TORAX Poruba 2011 na vlastní oči, zřejmě si bude muset počkat téměř na konec listopadu, kdy se Sršňoví svěřenci opět představí před vlastním publikem. Anebo se vydat na čtyřzápasovou venkovní šňůru... S výjimkou Frýdku-Místku by se mělo jednat o povinná když už ne vítězství, tak dvoubodová klání. "Do každého zápasu se jde na sto procent," odpovídá na dotaz, jak se dá na venkovní porci zábavy připravit. A jedním dechem dodává: "Jsme vždy rádi, že diváci za námi jezdí i na venkovní zápasy, kde nás podpoří. Někde je úplné ticho a do toho se ozvou naši fanoušci, to je krása. Musíme do zápasů jít, jako bychom hráli doma a musíme vyhrát!"