Stříbrné medaile pro porubské naděje ročníku 2008 z Břeclavi

Lukáš Bajgar, 04.01.2017
Vysvítající naděje porubské hokejové scény, hokejisté ročníku 2008 a mladší se zúčastnili 27. prosince loňského roku tradičního vánočního turnaje O Pohár města Břeclavi dětí ročníku 2008 a mladších.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm mužstev: HC Lvi Břeclav A, HC Vimperk, HC Oceláři Třinec, LHK Jestřábi Prostějov, HC Lvi Břeclav B, SHK Hodonín, SK Třebíč a HC RT TORAX Poruba.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin formou minihokeje systémem 3x15 minut. V prvním zápase porazili porubští hráči hokejisty Třebíče vysoko 14:3, ve druhém duelu nastoupili proti malým hokejistům z Hodonína, které také dokázali porazit – 8:4, a v posledním zápase základní skupiny nastoupili proti domácí Břeclavi. Zápas byl výjimečný tím, že si své posty prohodili brankář Jan Láryš a forvard Boris Výtisk, jenž coby lapač šanci exceloval a vychytal nulu! Ani Jan Láryš nezůstal pozadu a vstřelil hattrick. Utkání skončilo vysoko 21:0, čímž si HC RT TORAX zajistil vítězství v základní skupině.

Ostravské borce tak čekala bitva o zlato s vítězem druhé skupiny, týmem HC Oceláři Třinec. Favorizovanému Třinci sice dlouho vzdorovali, ale nakonec podlehli 3:10 a z Břeclavi odjíždějí s vynikajícím druhým místem!

Cenu pro nejlepšího brankáře si z turnaje odvezl za svůj výkon Jan Láryš. Při závěrečném ceremoniálu pak děti převzaly jak pohár za 2. místo, tak stříbrné medaile.

Porubské naděje zanechaly v Břeclavi perfektní dojem a svému klubu a svým barvám prokázaly patřičnou čest z celkového nasazení a touze dát do boje o vítězství vše.

V neposlední řadě patří obrovská pochvala všem doprovázejícím rodičům, kteří svým přístupem a především svými hlasivkami vytvořili takřka domácí atmosféru a hnali své naděje po celou dobu turnaje k nejlepším výkonům.

Výsledky HC RT TORAX Poruba

HC RT TORAX Poruba – SK Třebíč 14:3
HC RT TORAX Poruba – SHK Hodonín 8:4
HC RT TORAX Poruba – HC Lvi Břeclav B 21:0