Soupiska odtajněna, v Porubě se představí také mistr světa David Moravec

Adam Bagar, 14.03.2011
Porubští hokejoví fanoušci se konečně dočkali! Po více než dvouletém čekání mohou opět zavítat na svůj oblíbený zimák, na kterém uvidí přátelské utkání porubského mužského výběru s vítězem Krajského přeboru Zlínského kraje, týmem Brumov – Bylnice. Jak již všichni víte, utkání se uskuteční ve čtvrtek 24. března od 17:30. Byla již dokonce odtajněna předběžná sestava, ve které se objeví také několik velmi zajímavých jmen. Na porubském ledě budete moci sledovat mistra světa Davida Moravce či staré známé porubské miláčky Pavla Šebestu, Dalibora Sochorka, Marka Pavlačku a další. V brance se představí Michal Gleich. V následujících dnech přineseme další informace o exhibičním duelu, proto nezapomeňte sledovat naše webové stránky.

Po přečtení informace týkající se přátelského utkání porubských mužů se nejeden fanoušek alespoň v duchu zeptal na možnou sestavu. Ta již byla generálním manažerem klubu Pavlem Hinnerem předběžně oznámena.

V brance se představí jedenadvacetiletý Michal Gleich, jenž uplynulou sezónu chytal v nedaleké druholigové Orlové. Záda mu bude krýt junior Robin Hanuska.

V obranných řadách vyjedou na porubskou ledovou plochu Lukáš Vnenk, ten letos hájil rovněž barvy Orlové. Představí se také David Vajda s Jiřím Parmou. Z juniorského týmu to budou kapitán Tomáš Mládenka, přerovský dlouhán Martin Ferenc, vítkovický Jakub Rybnikár a Daniel Špok, jenž většinu této sezóny odehrál v Třinci.

V útoku si porubský fanoušek přijde na své. Největší osobností bude na ledové ploše beze sporu olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa z let 1999 a 2001 David Moravec, jenž se letos vrátil ze slovenského působení do nedaleké Orlové. K vidění budou také hokejová dvojčata Pavel Šebesta a Dalibor Sochorek, jejichž skvělou spolupráci mohli v minulosti vidět fanoušci Poruby i Valašského Meziříčí.

Fanouškům se představí také další ikona porubského hokeje Marek Pavlačka, ten působí již několik sezón v dresu Nového Jičína. Pamatovat si určitě budou porubští nadšenci také na Marka Badža. Z juniorů proti soupeři z Valašska nastoupí Jan Barčák, Radovan Vajda a Vlastimil Zuber, určitě si ještě vzpomenete i na jméno bývalého juniora Maria Kaliny.

O dalších zajímavých jménech se ještě nadále jedná. O konečné soupisce budete samozřejmě informováni. Ještě pro připomenutí, vstupné na utkání je dobrovolné a výtěžek půjde na dětské oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě, proto neváhejte a přijďte podpořit nejen porubské hokejisty, ale také dobrou věc.

V přátelském utkání s Brumovem - Bylnicí se představí také Pavel Šebesta

Foto: Ing. Lukáš Bajgar (hcorlova.cz a hcporuba.cz)