Sareza jede do Mladé Boleslavi

Jan Škarpa, 19.01.2007
Soubojem s pátým celkem tabulky se Sareza přiblíží k závěru třetí třetiny základní části první ligy. Souboje Mladé Boleslavi a Ostravy jsou v letošní sezóně velice vyrovnané a tak se fanoušci můžou těšit na velice zajímavý zápas. Utkání je na programu v sobotu 20. ledna v 17:00. Kromě tradičního online přenosu můžete sledovat zápas také prostřednictvím internetové online TV, která bude vysílat 10 minut z každé třetiny. Odkaz na toto vysílání najdete na našich stránkách hned pod odkazem na tradiční online.

Základní info

Třicáté osmé kolo první hokejové ligy svede dohromady celky, které v minulém kole prohráli. Sareza podlehla doma po samostatných nájezdech Chomutovu 5:4, Mladá Boleslav nenašla recept na jihlavskou Duklu, se kterou prohrála v Jihlavě 5:2.

Na Mladou Boleslav ještě Sareza v této sezóně nenašla recept, ačkoli byla utkání vždy velice vyrovnaná. V prvním vzájemném měření sil odešla Sareza z mladoboleslavského ledu poražena 4:3, podruhé Boleslavi podlehla doma při oslavách šedesátin hokeje v Porubě, tentokrát však 3:2. V obou letošních střetnutích se ale Sareza dokázala ujmout vedení, poprvé se o to zasloužil Patrik Rimmel, podruhé byl úspěšný Lukáš Bokroš.

Od začátku sezóny se v Boleslavi střídají hráči jako na běžícím páse a tak není divu, že statistikám vévodí hokejisté, kteří velké množství bodů nasbírali v jiných celcích. V kanadských bodech bruslařům vévodí exhavířovské duo Lipina – Sedlák. Petr Lipina nasbíral v dosavadních zápasech 37 bodů za 10 branek a 27 asistencí, Přemysl Sedlák (23+13) má na svém kontě pouze o bod méně, je však nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnější obránce Richard Bauer (7+9) je také nejtrestanějším hráčem týmu, nasbíral již 117 trestných minut. Oporou bruslařům v bráně je Martin Altrichter s 2,72 brankami na zápas.

Letošní vzájemné zápasy

12. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Nouza (Zdráhal, Všetečka), 22. Jeslínek (Výborný), 27. Kolda (Jeslínek, Beck), 60. Nouza - 12. Rimmel (Holík, Šebesta), 30. Badžo (Ovšák), 47. Baranyk.
více o zápase

25. kolo: HC Sareza Ostrava – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Bokroš (Mocek D.), 57. Boháč (Šebesta) - 37. Zdráhal (Výborný, Nouza), 53. Paroulek (Koláček), 53. Piecha (Eiselt, Kolda).

Poslední kolo obou týmů

Mladá Boleslav

37. kolo: HC Dukla Jihlava – BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. Vaškovič (Fiedler), 30. Rytnauer (Bakus, Kaňkovský), 31. Rytnauer (Kaňkovský, Bakus), 51. Pekárek (Dušátko, Čachotský), 52. Bakus (Mrkvička) - 46. Zdráhal (Piecha, Král), 51. Sedlák (Jindra, Lipina).

Sareza Ostrava

37. kolo: HC Sareza Ostrava - KLH Chomutov 4:5 sn. (1:2, 1:0, 3:3 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Badžo (Palík, Valušiak), 36. Šebesta (Holuša), 50. Sochorek (Ovšák, Šebesta), 54. Gelačák (Tesařík, Sochorek), 54. Badžo (Holuša) – 19. Mikšovic (Boušek, Vaněček), 20. Jeslínek, 41. Šíp (Bombic, Mikšovic), 47. Charousek (Nosek), 57. Černý (Nosek, Charousek), 63. Jeslínek (Charousek, Černý).

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

BK Mladá Boleslav: Altrichter - Ťupa, Bauer, Výborný, Kolda, Jindra, Majeský, Tondr - Kadlec, Král, Paroulek - Beck, Sýkora, Eiselt - Rozsíval, Lipina, Sedlák - Gombár, Zdráhal, Nouza - Piecha.

HC Sareza Ostrava: Čech - Ovšák, Vnenk, Holík, Palík, J. Mocek, Tesařík, Vajda - Šebesta, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Klimek – Janečka.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
7:2 (Havlíčkův Brod) / 5:2 (Jihlava) 8:2 (Kadaň) / 1:7 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Petr Lipina (vč. utkání za Havířov) 37 (10+27) Pavel Šebesta 34 (19+15)
STŘELEC
Přemysl Sedlák (vč. utkání za Havířov) 23 Pavel Šebesta 19
NAHRÁVAČ
Petr Lipina (vč. utkání za Havířov) 27 Pavel Šebesta 15, Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 22