Prvoligový trhák - Sareza hostí Mladou Boleslav

Lukáš Bajgar, 24.11.2006
V sobotu 25. listopadu se Sareza Ostrava posilněna vítězstvím nad Chomutovem utká s dalším celkem z první pětky I. ligy – městem škodovek Mladou Boleslaví. V prvním utkání podlehla Ostrava rozdílem jediné branky a jistě bude chtít potvrdit svou formu, která, bohužel, nepřináší více tříbodových zisků. Zápas začíná netradičně v 18 hodin na Zimním stadionu v Ostravě – Porubě a jako tradičně jej můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu na tomto webu.

Základní info

Mladá Boleslav patřila před sezónou k horkým favoritům I. ligy na postup do extraligy, ale i když neustále posiluje, potvrzuje svou hráčskou kvalitu teprve až v posledních utkáních, byť s ne příliš jednoznačnými výsledky. Obrovskou posilu získal tým docela nedávno v podobě brankáře Martina Altrichtera, ale nelze nezmínit také dvojí hostování Pavla Zdráhala, jenž do klubu zamířil v průběhu letošního ročníku z Havířova a také Martina Piechy z Prostějova.

Letošní vzájemné zápasy

12. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Nouza (Zdráhal, Všetečka), 22. Jeslínek (Výborný), 27. Kolda (Jeslínek, Beck), 60. Nouza - 12. Rimmel (Holík, Šebesta), 30. Badžo (Ovšák), 47. Baranyk.

Poslední kolo obou týmů

HC Sareza Ostrava

24. kolo: HC Sareza Ostrava - KLH Chomutov 5:4 s.n. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Janečka (Tesařík, Najdek), 14. Glas (Badžo, Ovšák), 36. Rimmel (Najdek, Šebesta), 38. Holuša (Baranyk, Šebesta), rozhodující s.n. Šebesta – 3. Šíp (Malinský, Boušek), 34. Charousek (Kostourek, Chatrnúch), 37. Trefný, 47. Mikšovic (Malát, Jeslínek).

BK Mladá Boleslav

24. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Výborný (Rozsíval, Krupka M.), 58. Piecha (Výborný, Bauer), 59. Kadlec (Ťupa, Jindra) - 11. Řípa (Lazorišák, Šmarda), 44. Kaňkovský (Chvátal).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek D., Rimmel, Brincko, Tesařík, Holík, Mocek J., Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Janečka, Klimek, Najdek - Gelačák, Baranyk, Holuša - Badžo, Pavlačka, Glas.

Mladá Boleslav: Altrichter - Sláma, Kolda, Ťupa, Jindra, Bauer, Výborný, Majeský, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Krupka M. - Krupka L., Sýkora, Eiselt.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA MLADÁ BOLESLAV
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
7. místo (32 bodů) 5. místo (44 bodů)
SKÓRE
BILANCE
8 – 2 – 4 – 10 13 – 1 – 3 – 7
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 7:2 (H. Brod) / 1:4 (H. Králové, Jihlava)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 19 (9+10) Martin Piecha 18 (15+3)
STŘELEC
Pavel Šebesta 9 Martin Piecha 15
NAHRÁVAČ
Pavel Šebesta, Milan Baranyk 10 Patrik Beck 10
NEJLEPŠÍ V +/-
Pavel Šebesta, Michal Holuša +3 Boris Majeský +7
NEJTRESTANĚJŠÍ
David Mocek 52 Petr Štrach 56
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Štěpánek 92,24% Martin Altrichter 92,44%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Štěpánek 2,92 Martin Altrichter 2,26

SAREZA OSTRAVA MLADÁ BOLESLAV

Z historie mladoboleslavského hokeje

Počátky Bruslařského klubu spadají do roku 1908, ale první hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili na led až roku 1922. Tým se ve 30. letech minulého století probojoval do nejvyšší české soutěže, které tehdy suverénně dominovalo pražské LTC. Slibný rozjezd mančaftu ukončila válka a následovala dlouhá léta strávena ve druhé či nižší lize. Návrat ke staré slávě zaznamenala v sezóně 2002/2003, kdy se navrátila do I.ligy a společně s jinými patří ke každoročně horkým favoritům boje.

V minulé sezóně byli „bruslaři“ velice blízko k postupu do baráže. Vstup do finále se Mladé Boleslavi povedl náramně vyhrála v Ústí 6:0. Následovaly však 3 prohry o dva góly a ač měly oba celky vyrovnanou gólovou bilanci (9:9), prohrála Boleslav finále v poměru 1:3.