První místo v dohrávce soutěže 6. třídy

Romana Opatová, 30.03.2024
Od ledna 2024 v části soutěže mladších žáků Moravskoslezské skupiny A „O umístění“ nedali hráči 6. třídy svým soupeřům šanci a celkově tuto soutěž vyhráli. Svěřenci Jiřího Trembáče a Miroslava Kusého se postupně utkali s dalšími 6 týmy vzájemně celkem dvakrát a ve dvanácti utkáních ani jednou neprohráli.

Porubští hráči nastartovali od ledna 2024 sérii výher a s několika remízami celou soutěž vyhráli bez jediné prohry. Ve skupině s týmy z Opavy, Šumperku, Kopřivnice, Frýdku-Místku, Havířova a polským výběrem Metropolia Silesia odehráli některá lehčí utkání, některá mnohem těžší, ale ve všech hráli tzv. naplno jako jeden tým a nasbírali tak cenné zkušenosti. Určitě stojí i za zmínku, že v týmu hrálo pravidelně i několik mladších hráčů z nižšího ročníku, kteří tak získávali zkušenosti dvojnásob.

Mezi klíčová utkání soutěže patřila určitě dohrávka zápasu s Frýdkem-Místkem na konci března. Oba týmy byly dosud bez porážky, přičemž díky jedné remíze Poruba navíc ztrácela na Frýdek-Místek 1 bod. V tomto vzájemném měření sil měla Poruba po první třetině náskok 3:0, v druhé třetině hru diktoval soupeř a dotáhl se dvěma brankami na průběžných 3:2. Poslední část hry otevřeli porubští žáci třemi brankami ve 3 minutách a odskočili soupeři na 6:3. Frýdek-Místek dokázal stav korigovat jednou brankou a utkání tak skončilo 6:3 pro RT TORAX Porubu.

Do posledního utkání soutěže už HC RT TORAX vstupoval s vědomím, že celkové vítězství má ve svých rukou. Výhra nad Metropolia Silesia znamenala vítězství v soutěži, nezávisle na výsledcích jiných týmů. Hráči Poruby v tomto zápase zvítězili s přehledem 10:5 a soutěž zaslouženě vyhráli.

Zhodnocení celé soutěže trenérem Jiřím Trembáčem:

Letošní sezóna pro nás byla od začátku velice náročná, jelikož náš domovský stánek procházel celkovou rekonstrukcí. Za tréninky jsme dojížděli denně do nedalekých Kravař, kde jsme trénovali dva ročníky na jedné ploše. Současně se dva naši stěžejní hráči rozhodli, že posílí konkurenční klub. Po návratu do TORAX ARENY se zkvalitnil tréninkový proces a spolu s doplněním kádru začaly přicházet i výsledky. Myslím, že hráči pochopili, že cesta, kterou razíme, je ta správná. Kluci si začali mnohem více věřit, bojovat jeden za druhého a na konci sezóny za to vše byli odměněni. Pochvalu zaslouží nejen hráči v poli, ale také brankáři, jelikož jsme byli týmem, který obdržel nejméně branek v dané skupině.

V neposlední řadě, bych rád poděkoval vedení klubu, že nám umožnilo po celou dobu rekonstrukce trénovat a ještě nám zajistili dopravu na tréninky i zpět.

Nesmím a nechci zapomenout poděkovat také rodičům a hráčům, kteří toto období s námi přečkali, a věřím, že konec sezóny jim stejně jako nám trenérům udělal radost.