První kapitánský úspěch? Vyhrát turnaj O pohár RT TORAX, velí střelec Chaloupka

Adam Bagar, 12.08.2015
S kapitánským céčkem na hrudi naskočil do souboje s polským národním týmem útočník Jan Chaloupka, který šel spoluhráčům skutečně příkladem a výrazně se podepsal pod vítězství 4:1, když se v prvním dějství postaral o vítězný gól a v závěru navrch přidal z proměněného trestného střílení pojistku v podobě čtvrtého zásahu. Na první domácí duel nové sezony zkrátka slušný kousek, který se pokusí zopakovat už ve čtvrtek proti národnímu týmu slovenské dvacítky. "Čeká nás určitě těžší zápas," domnívá se nový kapitán porubského souboru, který zapsal na domácím turnaji O pohár RT TORAX důležitou první výhru.

RT TORAX začal výborně a už v prvním dějství si vytvořil klíčový náskok dvou branek. "Šlo vidět, že to jsou mladí kluci, nabruslení a rychlí, ale měli jsme celý zápas pod kontrolou. Moc šancí neměli a dali nám pouze jeden gól, takže v tomto směru to bylo dobré," ohlíží se Chaloupka za bitvou s polskou reprezentační dvacítkou, která se ve druhé části herně zvedla a dokonce snížila na rozdíl jediné branky.

"Mi se ta třetina nezdála úplně špatná. Podle mě jsme je pořád přehrávali a vytvářeli si šance. Jen jsme nedali góly, stále nás trápí koncovka," hlásí Chaloupka. Ten se postaral o dvě ze čtyř branek porubského týmu. Přesto nebyl spokojen se svou střeleckou produktivitou. "Měl jsem tam spoustu dalších šancí a mohl dát více gólů, než jen dva. Koncovku mám špatnou," líčí úspěšný exekutor trestného střílení.

"Věděl jsem předem, co udělám. Stejně jsem to provedl už v Prostějově. Zůstávám u tohoto zakončení," směje se nový kapitán porubského týmu. "Přišlo to ze strany vedení, tak jsem to nějak přijal. Samozřejmě je to velmi příjemné. Budu k tomu muset přistoupit zodpovědně a věřme, že prvním úspěchem bude první místo na domácím turnaji O pohár RT TORAX," velí útočník s klidnější povahou.

"Ale jak se to ve mě nahromadí, tak to půjde ven. Ale jsou tam i jiní kluci od toho, aby něco řekli," říká čtyřiadvacetiletý hokejista, jenž se už těší na čtvrteční souboj se slovenskou reprezentační dvacítkou. "Myslím, že Slováci budou kvalitnější. Pokud vím, tak hrají stále v extralize. Určitě nás čeká těžší zápas," uvědomuje si střelec Jan Chaloupka před dalším bojem, který je na programu znovu od 19:15.