Přesilovky rozhodly zápas, pravil po utkání s Jihlavou juniorský kapitán Petr Tomis

Adam Bagar, 09.03.2009
Souboj dvou jednoznačných vládců baráže o juniorskou extraligu sliboval vyrovnanou, napínavou bitvu. Jenže nakonec se změnil v jasnou záležitost. Poruba totiž podlehla Jihlavě, která především od druhé části měla utkání ve svých rukou, vysoko 2:6. Domácí se naopak trápili a nedokázali najít recept na zorganizovanou hru soupeře. Důležitou roli sehrály přesilové hry. Přestože jich Poruba zahrávala vcelku dost, branku z nich vstřelit nedokázala a co víc - nedokázala při nich vážněji ohrozit branku soupeře. K utkání s Duklou Jihlava se vyjádřili kromě trenéra Jaroslava Vlka také útočník Petr Řezáč a kapitán Petr Tomis.

Jihlavští junioři vyhráli zcela zaslouženě, když byli po většinu utkání lepším týmem, což svými slovy potvrdil také porubský kouč Jaroslav Vlk. „Soupeř byl lepším mužstvem. Byl rychlejší a důraznější. Jihlava nás zkrátka předčila ve všech směrech.“ A kde hledat důvody tohoto nezdaru? „Nepodali jsme takový výkon, jako v předchozích zápasech. Nevím, zda to bylo únavou, nebo jsme se soupeře trošku zalekli. Opravdu nevím, čím to může být,“ nakonec přece jen nějaké důvody domácí kouč uvedl. „Ve Vsetíně jsme vlastně hráli i prodloužení, tam se trošku kluci vyšťavnili. Chyběl nám také citelně v prvním útoku Robert Capcara,“ nezapomíná Vlk také na kvality třineckého útočníka v porubském dresu. Někdy není prohra na škodu, což potvrzují i slova juniorského lodivoda. „Uvidíme, co dále, někdy je prospěšné dostat dobrou facku, alespoň se vzpamatujeme.“

Poruba v utkání zahrávala poměrně velké množství přesilových her, dokonce dvakrát dvojnásobných, ale ty sehrála velice špatně. „Přesilovky nám dnes vůbec nešly, i když jsme jim na tréninku věnovali dost času,“ smutní. Prohrou se soupeři dotáhli již na čtyři body, přesto má Poruba nadále vše ve svých rukou. „Musíme počkat, co bude v dalších zápasech. Rozhodující utkání teprve přijdou. Doma bude velmi důležité utkání s Hradcem Králové. Jihlava byla ale po všech stránkách, i silově, ze všech týmů nejlepší. Také její výsledky to jasně naznačují,“ dodal Jaroslav Vlk na závěr opět slova chvály k juniorům Jihlavy.

Kvalitu soupeře samozřejmě viděl i zklamaný útočník Petr Řezáč. „Určitě jsme z porážky zklamaní, začali jsme špatně a od toho se pak odvíjelo celé utkání. Soupeř byl jednoznačně lepším týmem.“ A kde vidí hlavní problém ve špatně odehraných početních výhodách samotný hráč? „Nevím, možná je to špatně secvičené, nebo je to v hlavách hráčů.“ Také útočník s jednadevadesátkou na zádech si uvědomuje, že soupeři se dnes nepříjemně na VOKD dotáhli. „Jedeme do Prahy jednoznačně pro tři body, musíme bezpodmínečně vyhrát, protože Hradec Králové je již čtyři body za námi.“ A co zlepšit, aby se neopakoval výkon proti Jihlavě? „Tak to je těžká otázka. Myslím si, že disciplína je špatná, musíme taky zlepšit obrannou hru,“ zakončil Petr Řezáč své krátké povídání.

Hodnocení zápasu se ujal také samotný kapitán juniorky Petr Tomis. „Určitě spokojeni být nemůžeme. Nebylo to z naší strany úplně ideální. Samozřejmě ve všech zápasech chceme vyhrát, ale nepovedlo se, hosté byli lepší,“ uznal kvalitu svého soupeře. Také Tomis si uvědomoval, že přesilové hry sehrály v utkání důležitou roli. „Přesilovky se prostě musí využívat, hráli jsme dvakrát pět na tři, to tak opravdu nejde,“ prohlásil zoufale se smutkem ve tváři a pokračoval, „Přesilové hry rozhodly zápas. Kdybychom z nich dali nějaký gól, mohli jsme se dotáhnout na rozdíl jediného gólu a mohlo utkání vypadat úplně jinak.“ V dalším kole čeká porubské juniory Hvězda Praha, jenž získala v dosavadním průběhu baráže pouhý bod, ale to přesto nic neznamená. „Musíme se všichni stoprocentně připravit a pojedeme tam určitě vyhrát. Pevně věřím ve tři body,“ říká odhodlaně kapitán VOKD Poruby Petr Tomis.