Předvedli jsme obětavý výkon v obranné třetině, vidí Petr Fabián příčinu vítězství nad prvním týmem tabulky

Vladimír Vronka, 11.02.2007
Sareza dokázala porazit první tým tabulky 4:2, což jsou v boji o play - off cenné body, ty se nerodily vůbec lehce. Sareza se dokázala utrhnout do dvoubrankového vedení, ale do konce třetiny o něj přišla. Ve třetí části dokázala Ostrava přidat další dvě branky, zatímco Ústí vyšlo naprázdno. Ostravský trenér Petr Fabián mohl po zápase poděkovat hráčům za výkon. To Ústeckého trenéra Pavla Hynka nenechávalo v klidu neproměňování šancí.

Sareza si v boji o play – off připsala cennou výhru nad prvním týmem tabulky. Domácí trenér Petr Fabián mohl po zápase hráče pochválit za předvedený výkon. „Body s prvním týmem tabulky nás těší, ale mě potěšila předvedená hra. Ústí jsme k hokeji moc nepouštěli. Předvedli jsme obětavý výkon v obranné třetině, dali jsme pěkné góly a připsali jsme si tři body, takže jsme spokojeni.“ Sareza se ve druhé třetině rychle dostala do dvoubrankového vedení, ale do konce třetiny o něj přišla. „Dali jsme Ústí možnost ke srovnání vlastními chybami, čímž jsme je, úplně zbytečně, pustili do hry.“ Ve třetí třetina dokázala Sareza opět vstřelit dva góly, Ústí se podobný kousek nepodařil a proto byl konečný stav 4:2 pro Ostravany. K tomu napomáha výkon hráčů, kteří jsou věkem junioři, ale už hrají své zápasy v mužích. „Jde vidět, že si kluci věří. Máme zraněné obránce. Patrik Rimmel a Vláďa Holík jsou zkušení borci, kteří v obraně chybí. Mladí kluci Michal Palík, Jiří Mocek, David Vajda se toho nezalekli a ukázali, že do mužů patří.“ Sareze chyběli zkušení obránci, ale do útoku se zkušený hráč vrátil. Dalibor Sochorek vstřelil vítěznou branku. „Tím, že se Dalibor Sochorek vrátil na led jsem mohl pozměnit sestavu. Hráli jsme na čtyři vyrovnané řady. Daliborova přítomnost na ledě je vždy cítit a dnes to potvrdil krásným gólem.“ Sareza skončila v lednové tabulce předposlední, za osm zápasů dokázala nasbírat sedm bodů. „Po změnách v Sareze, které jsou všeobecně známy, se vedení Havířova pustilo do našich hráčů a zamotalo jim hlavy. To byla příčina špatného ledna.“

Ústí si v Ostravě vytvořilo řadu příležitostí ke vstřelení branky, ale ostravský gólman Jakub Štěpánek pustil za svá záda pouze dva kotouče. Hostující trenér Pavel Hynek musí mít ze střelecké nemohoucnosti těžkou hlavu. „My jsme v posledních čtyřech zápasech nedokázali dát více než čtyři góly. Mně to přijde jako obehraná písnička, my jsme si za zápas vytvořili dostatek šancí na to, abychom si odvezli tři body. Nás provází střelecká nemohoucnost. Bez gólů se nedá vyhrávat. Prohráli jsme čtvrtý zápas v řadě, ale musíme koukat dopředu. Musíme už tu krizi prolomit.“ Často se stává, že vedoucí tým tabulky poleví a začíná se soustředit na play – off, čímž prohospodaří svůj bodový náskok. „Do play – off je ještě hodně daleko a my jsme prohospodařili jedenáctibodový náskok. Budeme se muset hodně snažit, abychom uhájili první příčku. S Boleslavi jsme prohráli po výborném výkonu, ale poslední tři zápasy jsme odehráli špatně. Pravdou je, že jsme si dnes vytvořili nejvíce střeleckých příležitostí, ale neproměníme ani nejvyloženější a naopak lacino inkasujeme.“ Sareza dokázala Slovan třikrát porazit, pouze první vzájemné střetnutí skončilo vítězstvím Ústí. Dalo by se říct, že Sareza pro Ústí není příjemný soupeř. „V soutěži najdeme i jiná mužstva, která mají s námi pozitivní bilanci. Já bych v tom nic nehledal,“ zakončil ohlednutí za zápasem ústecký kouč.