Povíkendové ohlédnutí za mládežnickým hokejem

Adam Bagar, 02.03.2009
Konec února a první březnový den přinesli pouze pět duelů porubského mládežnického hokeje. Hlavním tématem mládeže byla bez pochyby juniorka. Ta začala bojovat o udržení nejvyšší juniorské soutěže a nutno říci, že prozatím ve velkém stylu. Tři výhry a plný počet devíti bodů dávají solidní základ k záchraně. Postupně si junioři poradili s Hvězdou Praha, Hradcem Králové i Šumperkem. Hokejisté šesté až deváté třídy měli sehrát zápasy s třineckými Oceláři, jenže všechny čtyři souboje byly odloženy. Jedinými žákovskými týmy, které v uplynulém týdnu nastoupili k soutěžním zápasům, byli hokejisté čtvrté a páté třídy. Ti mířili do Nového Jičína a domů odjížděli s padesátiprocentní úspěšností. Pětka soupeři těsně podlehla, ale čtverka se postarala o suverénní vítězství, na kterém měl velkou zásluhu autor hattricku Jakub Konvička, tři body si připsal na své konto také Jan Herejk. První březnový týden již bude bohatší na mládežnická utkání...

Junioři

HC VOKD Poruba – HC Hvězda Praha 4 : 2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
6. Blažej (Kalina, Capcara), 27. Vajda (Řezáč), 41. Jelšík (Řezáč), 45. Capcara (Kalina, Blažej) - 9. Veselý (Krpata, Houdek), 57. Hybner (Culek).

HC VCES Hradec Králové - HC VOKD Poruba 1 : 3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:
29. Kohout (Šafránek) - 45. Pindur (Bartoš), 46. Řezáč (Jelšík), 60. Kalina (Richter).

HC VOKD Poruba – HK Mladí Draci Šumperk 5 : 1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Kalina (Mlynář), 4. Vajda, 24. Galajda (Vidlák, Voznica), 35. Richter (Špok, Šimkovič), 54. Řezáč (Vajda, Špok) - 37. Peška (Přikryl, Malý).

Dorostenci

5. Třída

HC Nový Jičín – HC VOKD Poruba 6 : 5
Branky a nahrávky Poruby:
Kovalski (Malát), Kovalski (Peslarová), Bobák (Danyi), Dubčák (Miska, Bernovský), Malát (Kovalski).

HC Nový Jičín – HC VOKD Poruba 0 : 8 (0:0, 0:4, 0:4)
Branky a nahrávky Poruby:
16. Konvička (Herejk), 25. Konvička (Skokan), 26. Herejk, 28. Bernát (Antoš), 31. Herejk (Tröster), 31. Konvička (Tröster), 31. Adolf (Bernát), 42. Bernát (Adolf).

KONEC SOUTĚŽE

Zápasový program pro tento týden

JUN  06.03.  Valašský hokejový klub – HC VOKD Poruba
 JUN  08.03.  HC VOKD Poruba – HC Dukla Jihlava
 DOR          KONEC SOUTĚŽE
9.TŘ  07.03.  HC VOKD Poruba – RI Okna Zlín
8.TŘ  07.03.  HC VOKD Poruba – RI Okna Zlín
7.TŘ  03.03.  HC VOKD Poruba – Valašský hokejový klub
7.TŘ  07.03.  RI Okna Zlín – HC VOKD Poruba
6.TŘ  03.03.  HC VOKD Poruba – Valašský hokejový klub
6.TŘ  07.03.  RI Okna Zlín – HC VOKD Poruba
5.TŘ  08.03.  HC VOKD Poruba – HC Orlová
4.TŘ  08.03.  HC VOKD Poruba – HC Orlová
3.TŘ          KONEC SOUTĚŽE
2.TŘ          KONEC SOUTĚŽE

Výzva pro všechny rodiče

Pokud chcete mít na webu aktualizované výšky a váhy vašich dětí, případně dopsány jakékoliv jiné údaje, kontaktujte nás, prosím, na adik.fortuna@seznam.cz či lukas.bajgar@email.cz. Rovněž v případě, že byste chtěli informovat o zápasech vašich ratolestí formou krátkých reportáží, ozvěte se, prosím, na uvedené maily. Samozřejmě můžete zasílat i fotografie z jednotlivých utkání, které na webové stránky rádi přidáme. Děkujeme za spolupráci, která vede k větší informovanosti a tudíž ke zkvalitnění těchto stránek.