Poslední utkání kvalifikace sehrají starší dorostenci v Kladně, ke splnění postupového snu jim stačí získat bod!

Adam Bagar, 26.03.2011
Před námi je poslední šesté kolo kvalifikačních bitev o nejvyšší soutěž starších dorostenců. Zápas v Kladně nakonec přitáhne nejvíce pozornosti, protože až po jeho sehrání bude jasné, který z trojice týmů si vybojuje extraligovou účast pro sezónu 2011/2012. Nejlépe má k tomu nakročeno RT TORAX, jemuž stačí i bod. Bez šance ovšem není PZ ani Horácká Slavia Třebíč. Ostře sledovaný zápas se uskuteční v kladenském hokejovém stánku v neděli 27. března a jeho úvodní buly bude vhozeno ve 13:30. Vydejte se téměř přes celou republiku pomoci starším dorostencům k vysněnému postupu, zaručeně se vám za vaši podporu odvděčí kvalitním výkonem a věřme, že i vítězstvím.

Do konce kvalifikace o Extraligu staršího dorostu zbývá sehrát poslední duel. Na kladenský led zamíří Poruba. Výsledek utkání bude zajímat nejen oba aktéry na ledové ploše, ale i Horáckou Slavii Třebíč. Ještě všechny týmy totiž mají šanci na postup do nejvyšší soutěže, záleží tedy skutečně na každém gólu, který může rázem postupové ambice změnit o stoosmdesát stupňů.

A jaká je tedy postupová matematika? Porubským stačí k vysněnému postupu jakákoliv výhra nebo dokonce i remíza. V případě kladenského vítězství o jednu nebo dvě branky postupuje Horácká Slavia a PZ Kladno postoupí za předpokladu, že zdolá RT TORAX o tři a více branek. V posledním kole nás tedy čeká napínavá zápletka, kterou by snad nerozluštil ani známý belgický detektiv Hercule Poirot.

Porubští ve středu přivítali ve svém stánku Třebíč, která by se v případě vítězství stala již jistým vítězem kvalifikace. V první polovině zápasu byli Horáci jasně lepším týmem, vypracovali si dokonce dvoubrankový náskok a byli jednou nohou v extralize, jenže Poruba se nevzdala a čtyřmi trefami výborně otočila výsledek na konečných 4:2. „První třetina od nás byla přímo katastrofální. Nevím, čím to bylo, ale vždycky si před zápasem řekneme, že nesmíme dostat rychlý gól a stejně ho vždycky dostaneme. Druhou třetinu jsme opět začali hrozně, kdy jsme dostali rychle druhou branku. Poté jsme si řekli, že do toho dáme všechno a vyplatilo se,“ řekl po utkání útočník druhé formace, která se postarala o všechny trefy, Dalibor Mihal.

V pátek měla Horácká Slavia druhý mečbol, ale ani tentokrát jej nedokázala zužitkovat. V utkání s PZ Kladnem ani jednou v zápase nevedla a podlehla nakonec 2:5. Zápas se nesl poměrně v neklidném duchu. Přísně pískající rozhodčí Čech udělil téměř třicítku trestů, když k devatenácti klasickým dvouminutovým přidal pět desetiminutových osobních a čtyři tresty do konce utkání. Suma sumárum – 188 trestných minut!

Nejproduktivnějším hráčem Středočechů v baráži je bez pochyb Tomáš Král, jenž měl prsty v sedmi z jedenácti kladenských tref (4+3), pozor by si RT TORAX měl dát také na pětibodového Petra Veselého a čtyřbodového Martina Tolknera. V porubském týmu je rovněž nejproduktivnějším plejerem doposud Tomáš Král, jenž soupeřům nasázel tři góly. Tři body mají ve svých statistikách také Vladimír Rosypka (2+1) a obránce Radim Vrána (0+3).

Řekli oba trenéři k úvodnímu vzájemnému vystoupení (5:3)

Ivo Kyndl (PZ Kladno): Zápas byl nádherný, divákům se musel líbit. Přelévalo se to z jedné strany na druhou, myslím si, že fanoušci hokeje tady v Porubě měli možnost sledovat kvalitní utkání. Bohužel pro nás to dopadlo prohrou z důvodu hrubých individuálních chyb některých našich hráčů. To už tak prostě v hokeji je, ve sportu je to tak dané. Jsou to přeci jen děti, i když už dorostenci, ale takové chyby dělají i hráči, kteří se hokejem živí, takže jim není co vyčítat.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě jsem rád za toto vítězství, ale zápas probíhal velice vyrovnaně na obou stranách. Možnosti měl jak soupeř, tak i my. Ze začátku byl výkon z naší strany hodně nervózní. Šance, které měli naši útočníci, nevyužili. Soupeř neustále držel krok. I když jsme se dostali do vedení, soupeř okamžitě vyrovnal. Velice dobrý vyrovnaný zápas. Jsem rád, že se s tím kluci poprali a dotáhli jej do vítězného konce.

Dosavadní výsledky baráže

SK Horácká Slavia Třebíč – HC RT TORAX Poruba 3 : 0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Vlašín (Šulc), 11. Salák (Šulc), 43. Šulc (Vyhnalík).

PZ Kladno – SK Horácká Slavia Třebíč 3 : 6 (1:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky:
4. Král (Martinec), 41. Král (Vopravil, Veselý), 53. Pípal (Král, Tolkner) - 12. Marek (Horký, Vondráček), 27. Vondráček (Horký, Marek), 34. Vyhnalík (Marek), 46. Marek (Vondráček), 48. Marek (Horký), 60. Salák (Horký).

HC RT TORAX Poruba – PZ Kladno 5 : 3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
27. Zuščík (Soukal), 30. Herman (Kaleta), 38. Král (Vrána), 54. Maček, 60. Maček (Zuščík, Franek) - 7. Tolkner (Král), 30. Tolkner (Král), 42. Veselý (Vopravil).

HC RT TORAX Poruba – SK Horácká Slavia Třebíč 4 : 2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
30. Rosypka, 40. Rosypka (Vrána), 47. Král (Rosypka), 57. Král (Vrána) - 6. Vlašín (Marek), 23. Outulný.

SK Horácká Slavia Třebíč – PZ Kladno 2 : 5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky:
28. Marek (Horký), 41. Marek (Horký, Vondráček) - 3. Vopravil (Veselý), 36. Veselý (Vodička), 44. Král (Tolkner), 55. Veselý (Kadlec), 60. Král.

Průběžná tabulka Kvalifikace o ELSD

1. SK Horácká Slavia Třebíč        2 – 0 – 2         13 : 12      4 body
2. HC RT TORAX Poruba              2 – 0 – 1          9 : 8       4 body
3. PZ Kladno                       1 – 0 – 2         11 : 13      2 body

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

PZ Kladno: Čičmanec - Voráček, Větrovec, Raiter, Raclavský, Krpelán, Dolgoš, Dorociak, Řebík, Vopravil, Král, Tolkner, Kadlec, Veselý, Vodička, Pípal, Hovsepyan, Šroubek.

HC RT TORAX Poruba: Hlavina - Šrubař, Soukal, Herman, Franek, Vrána, Zuščík - Rosypka, Kaleta, Palkovič, Maček, Král, Mihal, Pobuta, Formánek, Újezdský.