Porubu čeká těžké utkání na horkém ledě dosud neporaženého Přerova

Adam Bagar, 27.09.2011
Na programu je již 6. kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže a to nabídne kromě několika dalších duelů také souboj Přerova s Porubou. Na první pohled je favorit zcela jasně dán. Zatímco Zubři ještě neztratili v soutěži jediný bod, bodové konto Porubských je nadále na nule. Utkání je na programu ve středu 28. září od 18:00. Pro ty z vás, kteří se nechystáte na Hanou osobně, bude připraven samozřejmě tradiční online přenos, o který se postará domácí redakce. Dočkají se porubští hokejisté v Přerově prvních bodů? Tak na odpověď si musíme počkat do středečních večerních hodin.

Základní informace

Hokejisté Přerova mají za sebou výborný vstup do sezóny. Čtyři zápasy, čtyři vítězství, dvanáct bodů a skóre 17:9 jsou toho jasným důkazem. Po vydřeném a cenném vítězství 4:3 na vsetínském Lapači přišla dvě domácí utkání. V nich Zubři zdolali 5:1 Frýdek - Místek a 4:2 Valašské Meziříčí. V posledním kole zajížděli na led posledního Uherského Hradiště, kde je nečekalo vůbec jednoduché utkání, vítězství 4:3 zařídil pouhých dvanáct vteřin před koncem Marek Kundrátek.

V brance nastupuje prozatím pravidelně třicetiletý Radek Tihlář. V útoku se nejvíce daří zkušenému Pavlu Hanákovi (3+3) a mladému Janu Kolaříkovi (3+3). Toho určitě znají i porubští fanoušci, působil zde totiž nejen v mládežnických kategoriích, ale v sezónách 2007/2008 a 2008/2009 i v A - týmu. Nejprodutkvinějšími beky jsou prozatím Jakub Ferenc (1+1) a Daniel Faltýnek (0+2).

"Doma je pro nás povinnost porážet kohokoliv. Porubě se začátek soutěže stejně jako Hradišti nepovedl, ale to neznamená, že k nám přijede bez boje prohrát. Domácí prostředí bude pro nás po sobotním tichu tou nejlepší motivací. Diváci nás poženou a hokej bude určitě vypadat jinak, než to sobotní trápení v Uherském Hradišti," řekl ke středečnímu střetnutí dvou celků z opačných pólů tabulky přerovský brankář Radek Tihlář.

Porubští jsou zcela v opačné situaci než domácí Přerov. V tabulce okupují předposlední příčku a jejich bodové konto je stále na nule. Přitom RT TORAX inkasoval ve čtyřech zápasech pouze dvanáctkrát, ale největším problémem je prozatím útočná fáze a s ní spojené střílení branek. Tuto disciplínu si Porubští rozhodně za rámeček nedají, když vsítili pouhých šest gólů. Zajímavostí je také fakt, že svěřencům Jana Vavrečky vychází první třetiny, naopak nejhorší pasáží zápasu bývají tercie druhé.

Webové stránky soupeře: www.hokejprerov.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Uherské Hradiště – HC ZUBR Přerov 3 : 4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
8. Antonovič (Sladký), 13. Křemeček (Šoula), 44. Červenka (Vodák, Sakrajda) – 7. Hanák (Kočara, Goiš), 16. Kolařík (Vlček), 30. Pala (Hanák, Kočara), 60. Kundrátek (Kolařík, Sedlák).

HC Plus Oil Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:2, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
17. Moravec (Luka), 22. Holuša (Valchař, Hegegy), 38. Valchař (Samiec), 39. Moravec (Mikšan, Javín) - 8. Matějný (Baranyk, Piskura), 20. Badžo (Kotásek).

Sestavy posledního kola

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Černý, Vaněk, Kocan.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Hruzík, Wolf, Piskura, Golab, Vnenk, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Matějný, Zdráhal, Baranyk, Kotásek, Badžo, Galgonek, Zuber, Vajda.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou rovněž rozhodčí. Duel Přerova s Porubou by měl odpískat pan rozhodčí Rudolf Volf z Kyjova, na čarách se představí valašská dvojice Adam Kika z Dubu nad Moravou a Petr Matěj z Nového Malína.