Porazí Sareza dalšího zástupce Vysočiny?

Jan Škarpa, 27.10.2006
Po domácím vítězství nad Jihlavou narazí Sareza na nováčka soutěže, HC Rebel Havlíčkův Brod. V prvním zápase Ostrava nenašla recept na brankáře domácích a prohrála v Brodě 2:0. Oba soupeři se v minulém kole dočkali po delší době vítězství a povzbuzeni bodovým ziskem budou chtít uspět i v sobotu 28. října 2006. Zápas začíná v 17:00 a bude již tradičně přenášen online přenosem.

Základní info

Nováček soutěže si připsal své letošní první vítězství v domácím zápase proti Sareze a tak bude mít celek trenéra Fabiána v sobotu možnost reparátu. Brankáře Čecha v zápase překonal pouze Jaroslav Žák, druhý gól z hole Vladislava Kubeše padl do prázdné brány.

V posledním kole si oba soupeři připsali vítězství před domácím publikem. Sareze se podruhé v letošní sezóně podařilo porazit jihlavskou Duklu, Rebel porazil Havířov. Sareza si připsala vítězství po čtyřech porážkách, Havlíčkův Brod čekal na vítězství ještě déle – dlouhých sedm kol.

Brankářskou jedničkou je v Brodě Stanislav Neruda, který nastoupil celkem k 11 zápasům. Ve dvou utkáních se v dresu Rebelů představil slávistický Lukáš Hronek, který ale k vítězství týmu nepomohl. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Michal Roháčik, který nasbíral 10 kanadských bodů, ale zároveň je také 59 trestných minut, které z něj dělají druhého nejtrestanějšího hráče v lize. Útočník Petr Kukla je nejlépe asistujícím hráčem týmu a zároveň nejlepším střelcem – oba primáty z něj dělají také nejproduktivnějšího hokejistu Havlíčkova Brodu s 12 body za 5 gólů a 7 asistencí.

Poslední kolo obou týmů

HC Sareza Ostrava

14. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Dukla Jihlava 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Glas (Vnenk), 15. Sochorek (Bokroš, Holuša), 24. Šebesta t.s., 29. Boháč (Klimek, Mocek J.), 43. Bokroš (Holuša, Sochorek), 49. Brincko (Šebesta) – 32. Lazorišák (Říha), 47. Lazorišák (Dušátko, Kuchyňa), 52. Čachotský (Morava), 59. Havel (Dobrovolný).
více o zápase

HC Rebel Havlíčkův Brod

14. kolo: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Havířov 7:3 (3:1,1:2,3:0)
Branky a nahrávky: 2.Drtina (Špila), 10.Kolář (Žák), 19.Kubeš (Žák), 34.Kukla (Kubeš, Drtina), 44.Drtina (Kukla), 46.Čermák (Kubeš, Kukla), 53.Žák - 20.Sedlák (Klimeš, Mikšan), 29.Fink (Fadrný, Štach), 38.Lipina (Ovčačík, Klimeš).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek J., Rimmel, Brincko, Mocek D., Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Klimek - Janečka, Pavlačka, Baranyk - Holuša, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Badžo, Glas

HC Rebel: Růžička - Roháčik, Kolář, Drtina, Špila, Šulc, A.Jelínek, Pavlík, Procházka - Kubeš, Žák, Kreuzer - Fábry, Kukla, Matušík - P.Jelínek, Endál, Čermák - Polák, Varga, Hadrava