Poradí si Sareza také s Rebely?

Lukáš Bajgar, 15.09.2006
Ostravská Sareza se ve svém úvodním duelu ligového ročníku 2006/2007 postarala o malou senzaci, když na horké půdě jihlavské Dukly nasázela soupeři šest branek, zatímco sama inkasovala jen čtyřikrát. Naposledy se tolik branek podařilo vsítit 17. prosince loňského roku v domácím utkání s brněnskou Kometou, kdy vyhrála rozdílem třídy 6:1. Proti Jihlavě bodově zazářil centr první pětky Dalibor Sochorek, jenž by měl společně s kapitánem Pavlem Šebestou pomoci týmu k druhému bodovému zisku za sebou nad týmem z Vysočiny.

Rebelové z Havlíčkova Brodu po loňské úspěšné druholigové sezoně zcela zaslouženě postoupili mezi prvoligovou elitu a svou sílu předváděli již v přípravném období, kdy potrápili Hradec Králové, dvakrát porazili Horáckou Slavii Třebíč a i s Prostějov si nevedli nejhůře. Konec přátelských zápasů jim zcela nevyšel, neboť natrefili na jednoho z favoritů – Kometu Brno s celkovým skóre 4:11 po dvojzápase. První kolo je zastihlo ve veliké formě, jenže Panteři z Havířova byli nad jejich síly a museli se spokojit s prohrou 5:3.

Před sezonou tým prošel, jak tomu při postupu o ligu výš často bývá, kompletní rekonstrukcí. Na Vysočinu zamířila řada především mladších ale přesto zkušených borců, kupříkladu gólman pražské Slavie Lukáš Hronek, z téhož týmu další Lukáš – Endál nebo z Jindřichova Hradce nejtrestanější muž 1. ligy soutěžního roku 2005/2006 Jiří Vašíček.

To Sareza Ostrava ve svém úvodním vystoupení vykradla z jihlavské pokladnice všechny tři body. Do brány se postavil Jakub Štěpánek, jemuž kryl záda dle předpokladů Michal Holeš. Jedinou podstatnou změnou v sestavě bylo nasazení Davida Mocka bok po boku Lukáše Vnenka. Mocek po loňském angažmá v Trenčíně zamířil pod křídla trenéra Holaně do extraligového Vítkovice Steel.

Utkání Rebelů se Sarezou se odehraje v sobotu od 17 hodin v Havlíčkově Brodě a hosté se budou muset vyrovnat s entuziasmem domácích, zkušeným ale i mladým dravým hráčům a v neposlední řadě kotli domácích fanoušků.