Poradí si Sareza s lídrem soutěže?

Lukáš Bajgar, 27.09.2006
Sareza Ostrava ve středu 27. září zajíždí na horkou půdu Hradce Králové. Soupeř v dosavadních pěti kolech neztratil ještě jediný bod a navíc ne proti snadným soupeřům, jak by mohl škarohlíd namítnout. Kometa Brno, Mladá Boleslav či Chomutov hovoří za vše, a k tomu Východočeši přidali dohromady dvanáct branek do sítí Třebíče a Jihlavy. Jak si Ostrava bude počínat v tomto zápase můžete sledovat jako tradičně online na webu Sarezy od 18 hodin.

Základní info

Hradec Králové vstoupil do sezóny jako vichr a nebere si s nikým servítky, skóre 24:6 nenechává nikoho klidným. Navíc brankář Alexandr Hylák bortí všechny gólmanské statistiky – úspěšnost skoro 97% a něco málo přes jednu inkasovanou branku na utkání. Ostravský Jakub Čech sice neodchytal všech 5 utkání, ale čísly se svému soku vyrovná a nastoupí-li, dá se očekávat tuhá bitva o vstřelení první psychologické branky. Přestože Energetici nastříleli o deset branek více, nastřádal nejproduktivnější Roman Vondráček (5+2) jen o bod více než Milan Baranyk. Na druhou stranu tolik bodů, co má ostravský ostrostřelec, nasbírala hned trojice borců z Hradce Králové – Patrik Fořt, Petr Haluza a Martin Koudelka, tahouni především prvních dvou řad.

Poslední kolo obou týmů

Sareza Ostrava

5. kolo: Sareza Ostrava – SK Kadaň 3:2
Branky a nahrávky: 14. Holuša (Tesařík), 52. Holuša (Polášek), 54. Boháč (Holík, Polášek) - 37. Vrtek (Polanský), 40. Metlička (Stavenský)
více o zápase

Hradec Králové

5.kolo: Dukla Jihlava – Hradec Králové 2:6
Branky a asistence: 11. Bakus (Rytnauer, Čachotský), 48. Dušátko (Polák, Horský) – 2. Burian (Šeda Jan, Haluza), 11. Vondráček (Domin, Koudelka), 15. Fořt (Fišer, Suchý), 32. Roubík (Fišer, Mocek), 47. Fořt (Roubík, Mocek), 54. Vondráček (Domin)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v 5.kole

Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Daňo, Burián, Šeda M., (Lesák) - Fořt, Roubík, Fišer - Domin, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šeda J., Suchý - Potůček, Volráb, Diviš – Šebek

Sareza Ostrava: Čech - Holík, Mocek, Ovšák, Dudáš, Brincko, Tesařík, Vnenk, Buček - Klimek, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Bokroš - Gelačák, Badžo, Dušek - Polášek, Valušiak, Glas

Statistiky soupeřů

HRADEC KRÁLOVÉ SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
1. místo (15 bodů) 5. místo (9 bodů)
SKÓRE
BILANCE
5 - 0 - 0 - 0 3 - 0 - 0 - 2
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:1 (Třebíč) / - 6:4 (Jihlava), 4:2 (Olomouc) / 1:5 (Ústí)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Roman Vondráček 7 (5+2) Milan Baranyk 6 (4+2)
STŘELEC
Roman Vondráček 5 Milan Baranyk 4
NAHRÁVAČ
Martin Koudelka 6 Dalibor Sochorek 4
NEJLEPŠÍ V +/-
Patrik Fořt, Petr Mocek +6 Dalibor Sochorek +4
NEJTRESTANĚJŠÍ
Zdeněk Toužimský 14 Pavel Šebesta 26
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Alexandr Hylák 96,45% Jakub Čech 95,37%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Alexandr Hylák 1,20 Jakub Čech 1,68

HRADEC KRÁLOVÉ SAREZA OSTRAVA

Z historie královehradeckého hokeje

Tým Hradce byl založen v roce 1926 jako Bruslařský klub Hradec králové. Současný název, HC VČE Hradec Králové a.s., dostali Východočeši v roce 2003. Dozajista největším úspěchem klubu byl postup do extraligy v sezóně 1992-1993. V té se však dlouho neohřáli, na jaře 1994 totiž skončili na 11. místě, která znamenala účast v baráži o udržení. Ta nedopadla pro Hradec nejlépe a tak po ročním účinkování v extralize následoval pád zpět do první ligy.

Ani ta však neznamenal pro Východočechy konečnou, při velkých finančních problémech se zastavili až jako amatéři ve druhé lize. I tu však museli v sezóně 1999-2000 zachraňovat až v baráži. Tu nakonec zdárně přežili a doslova se odrazili ode dna. Co nešlo sportovní cestou, provedlo se obchodně a tak na počátku roku 2002 odkoupili Hradečtí soutěž od Šumperka. Ten však byl na předposledním místě a tak se Hradec musel velmi snažit, aby se zachránil. Povedlo se to dokonale, dokonce se vyhnul i nevyzpytatelné baráži a to vše skoro s druholigovým celkem. Poslední roky patří tým mezi stálice vyřazovacích bojů, které jsou jistě cílem i pro letošní sezonu.