Po čtrnácti dnech opět doma, Poruba přivítá přerovské Zubry

Adam Bagar, 01.11.2011
Druhý listopadový den přinese již 16. kolo II. hokejové ligy a Poruba se v něm představí před vlastními fanoušky, když hostí tým Přerova. RT TORAX má na kontě stále pouhé jedno vítězství, naopak Zubři ztratili body pouze třikrát. Favorit utkání je tak zcela jasně dán. Dokáží svěřenci Pavla Hinnera překvapit a především prolomit nepříznivou dvouzápasovou sérii bez vstřelené branky? To se dozvíme ve středu 2. listopadu od tradičních 18:00. Pokud se nemůžete na utkání dostavit osobně, bude pro vás připraven textový online přenos. Přijďte pomoci svými hlasivkami porubským hokejistům k premiérovému domácímu vítězství.

Základní informace

Hokejisté Přerova měli přímo famózní vstup do sezóny. Po sedmi kolech se vyhřívali na čele tabulky, když dokázali v normální hrací době zdolat všechny své soupeře. Nestačili až na Havířov, který již jedenáct utkání v řadě nenašel přemožitele. Těsné porážky přišly také na půdě Prostějova a Opavy. Poslední tři mače Zubrům vyšly na jedničku. Svědčí o tom vysoké domácí vítězství nad Vsetínem a také plné bodové zisky z Valašského Meziříčí a Frýdku – Místku.

Poslední vítězství ve frýdeckém hokejovém stánku se však nerodilo vůbec lehce. Domácí si v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, ale ten svěřenci trenéra Pavla Sedláka dokázali smazat a výsledek otočit ve svůj prospěch. Po 15. kole jim tak patří třetí příčka tabulky. Sedm bodů ztrácí na vedoucí AZet, pouhý bod na druhou Opavu. Zubři mají navíc na kontě o zápas méně než soupeři z čela tabulky.

Dokáže se Poruba po dvou zápasech konečně střelecky prosadit?

V brance Přerova nastupuje nejčastěji Radek Tihlář, tři utkání má na kontě také Petr Okáč, jenž se může pyšnit lepšími statistikami než jeho kolega. Na čele produktivity je to velmi vyrovnané. Shodně třináct bodů nastřádali Jan Kolařík (5+8) a Pavel Hanák (7+6). Jiří Goiš (4+8) a Richard Brančík (3+9) ztrácejí na vedoucí duo pouhý bod. Dvojciferné zisky mají na kontě také Marek Kundrátek (6+4), Zdeněk Sedlák (6+4) a Marek Ditrich (4+6).

Z obránců se nejvíce daří Danielu Faltýnkovi (1+6) a Janu Krajíčkovi (3+4). Za zmínku stojí určitě také bodové zisky Františka Pospíšila (2+3) a Radomíra Paly (2+2). Zlým mužem týmu je Tomáš Vlček, ten má na kontě již sedmatřicet trestných minut.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně posledního týmu tabulky. Nejproduktivnějším porubským obráncem je Martin Mintěl (0+5), čtyři body dokázal nastřádat kapitán Rudolf Wolf (0+4). Z útočníků se nejvíce prosazuje Jan Matějný (5+2) a Luděk Krayzel (4+3), další příčky zaujímají Marek Badžo (3+1) a Jan Chaloupka (3+1). Trestných minut nejvíce nasbírali obránci Ondrej Piskura a Jiří Šindelář, celkem šestnáct.

V posledním kole zajížděla Poruba na půdu opavského Slezanu. V první třetině dokázala zaskočit soupeře svou aktivní hrou, jenže nevyužila několik svých šancí, naopak soupeř vytěžil z minima maximum a po první periodě vedl 2:0. Další dvě třetiny již přinesly tradiční porubské trápení. V nepříliš pohledném duelu nakonec pečetili domácí své vítězství trefou do prázdné porubské svatyně.

A jak hodnotil poslední porubské vystoupení hlavní trenér Pavel Hinner? „Nástup do utkání vypadal velmi dobře, jen škoda neproměněných šancí. Do kolen nás srazily dvě hrubé individuální chyby obránců a hlavně druhý gól, který padl pouhou vteřinu před koncem třetiny. V současném stavu nás chyby a neproměněné šance psychicky srážejí. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát jednoduše a tlačit se do branky, ale soupeř nás k tomu vůbec nepustil. Pokud si budou někteří hráči chtít hrát stále svůj hokej a produkovat zbytečné chyby plynoucí z herní nekázně, budeme se jen těžko zvedat.“

6. kolo: HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:0, 3:1, 0:1): Také v Přerově vyšla Poruba bodově naprázdno a klesla na samotné dno tabulky

Poslední utkání obou týmů

HC Frýdek – Místek – HC ZUBR Přerov 3 : 5 (3:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
2. Matysz (Štubňa, Majling), 4. Diviš (Kabeláč), 10. Sluštík (Hrubý, Rozum) – 4. Krajíček (Ditrich, Brančík), 13. Kundrátek (Faltýnek), 35. Kolařík (Sedlák), 51. Sedlák (Kolařík, Faltýnek), 60. Brančík (Ditrich).

HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 0 (2:0, 0:0, 1:0)
13. Měch (Černý, Grofek), 20. Měch (Kocián), 60. Černý (Grofek, Měch).

Sestavy posledního kola

HC ZUBR Přerov: Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kotásek, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Chajretdinov, Wolf, Mintěl, Šindelář, Hruzík, Prokop, Piskura, Vnenk - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Galgonek, Zdráhal, Matějný - Vajda, Seidler, Zuber - Vaněk, Tugarinov, Četyrkin.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Přerovem by měl odpískat jako hlavní pan Jiří Jeřábek z Paskova, na čarách se představí dvojice Marian Řezáč a Miroslav Hrubec, oba z Ostravy.