Pikantní derby s Frýdkem - Místkem aneb Souboj celků z chvostu tabulky

Adam Bagar, 07.10.2011
Hokejisté RT TORAX Poruba 2011 zlomili prokletí těsných porážek a získali v předchozím kole své premiérové body v soutěži. Výhru budou chtít samozřejmě potvrdit i na domácím ledě, kde je navíc čeká poslední tým tabulky - HC Frýdek - Místek. Pro oba celky je tento mač velmi důležitý, RT TORAX si v případě vítězství vypracuje nad svým soupeřem již pětibodový náskok. Derby je na programu v sobotu 8. října od tradičních 17:00. Přijďte povzbudit porubské borce a pomožte jim svými hlasivkami k zisku tří bodů nad tradičně houževnatým soupeřem. Pokud se nebudete moci na zápas dostavit osobně, bude pro vás opět připraven online přenos.

Základní informace

Hokejistům Frýdku – Místku rozhodně nevyšel vstup do sezóny dle představ. Na kontě mají pouhý bod, který získali z domácího duelu s Havířovem po výsledku 2:3 po prodloužení. Z dalších sedmi duelů odcházeli s prázdnou. Přitom mnohdy byli k bodům velmi blízko, ale trápí je, stejně jako Porubu, koncovka. Pouze ve Valašském Meziříčí dokázali nasázet soupeři více než dvě branky, přesto to na body nestačilo a Frýdečtí odjížděli s porážkou 5:6.

Vyrovnaný duel dokázali sehrát také v posledním kole s vedoucí Opavou. Nakonec odešli z ledu poraženi 0:2, a to opět díky neproměňování svých šancí. „Je velkou škodou, že jsme v utkání s Opavou nedokázali bodovat. Viděli jsme vyrovnaný zápas, ve kterém byl šťastnější soupeř, když dokázal využít dvě přesilové hry a nám se nepodařilo skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí,“ řekl k utkání lodivod Radim Nečas.

Shodně 1:5 podlehl sobotní soupeř RT TORAXu hokejistům Přerova, Karviné a Uherského Hradiště. Výsledkem 2:5 skončil duel Frýdku – Místku s Prostějovem a hned na úvod soutěže padl Slezan na vsetínském Lapači 2:4. Suma sumárum jeden bod a hrozivě vypadající skóre 14:35. Méně branek, celkem jedenáct, nastřílel již pouze osmý Nový Jičín.

V brance Frýdku – Místku dostává příležitost Michal Láníček, jehož průměr branek na zápas je na čísle 4,71 a procentuální úspěšnost 87,10. Nejproduktivnějším obráncem je s dvěma body Ondřej Měkýš (1+1), po dvou asistencích mají ještě Ondřej Podešva a Milan Gajda. Z útočníků se prozatím nejvíce daří Martinu Kabeláčovi (4+0), čtyř kanadských bodů dosáhl také Petr Rozum (1+3). Ve frýdeckém dresu můžeme spatřit řadu bývalých porubských hráčů – Ondřeje Měkýše, Davida Vajdu, Jaroslava Kopáče a dva starty si již připsal také Petr Řezáč.

Porubští hokejisté konečně prolomili smůlu, která se jim lepila od začátku soutěže na hokejky. Na ledě Uherského Hradiště zvítězili vysoko 7:3, připsali si do tabulky premiérové tři body a poskočili na desáté místo tabulky. Nejproduktivnějším porubským obráncem je kapitán Rudolf Wolf (0+4), z útočníků se nejvíce daří Janu Matějnému (3+2) a Marku Badžovi (3+1). V brance se RT TORAX může spolehnout na jistotu jménem Michal Gleich.

„Určitě na nás byla vidět nervozita z toho, že jsme ještě nevyhráli. Mužstvo má sílu a je v něm několik vynikajících hráčů. Týmu blahopřeji a mám z výhry radost, protože vítězství už jsme potřebovali za každou cenu. Nemohu říct, že bychom v předchozích zápasech byli horší, spíše jsme měli střeleckou smůlu. Dnes jsme dali gól i ze vzduchu a takové štěstí nám předtím chybělo, řekl bezprostředně po středeční výhře hlavní trenér Jan Vavrečka.

Webové stránky soupeře: www.hcf-m.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Frýdek – Místek – HC Slezan Opava 0 : 2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. Polok (Tichý), 59. Měch (Kukol).

HC Uherské Hradiště - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 7 (1:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
13. Červenka (Krystýnek, Mikeš), 29. Šoula, 46. Sakrajda (Vodák) - 2. Hruzík (Badžo), 10. Vnenk (Krayzel, Wolf), 29. Zdráhal (Zuber, Matějný), 35. Matějný (Mintěl), 42. Kalina (Zdráhal, Matějný), 54. Badžo (Kalina), 58. Chaloupka (Šindelář).

Sestavy posledního kola

HC Frýdek - Místek: Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, Sluštík O., Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Sluštík J., Štubňa, Gančarčík, Majling, Mach, Řezáč, Mareček, Gogolka.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Piskura, Hruzík, Chajretdinov - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Matějný, Zdráhal - Kalina, Badžo, Galgonek - Vajda R., Kotásek, Četyrkin.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Frýdkem - Místkem by měl odpískat jako hlavní pan Michal Škrobák ze Vsetína, na čarách se představí dvojice Václav Hanzlík ze Štramberka a Jaroslav Štěpán z Kopřivnice.