Opět nám scházelo více štěstí, smutnil po těsné porážce v Havířově Luděk Krayzel

Adam Bagar, 30.12.2011
Mezi vánočními svátky měli porubští hokejisté na programu derby na půdě druhého Havířova. I přes markantní rozdíl v postavení obou celků v tabulce byla k vidění vyrovnaná bitva. Jenže jako již několikrát v letošní sezóně z ní RT TORAX nedokázal urvat ani bod, navíc po tradičním výsledku 3:2. "Je to již jedenácté utkání, které jsme prohráli o gól," hledal jen těžko slova zkušený útočník Luděk Krayzel. Ten se opět zapsal do listiny střelců a rozšířil tak své brankové konto už na číslo patnáct. Přesto se nadále Poruba krčí na samotném chvostu tabulky, v novém roce ji čeká na úvod velmi důležitý mač s Novým Jičínem, na nějž ztrácí šest bodů.

Na půdě druhého Havířova předvedla Poruba výkon, za který se rozhodně nemusela stydět, přesto odjížděla opět s porážkou. „Myslím si, že jsme si vypracovali šance. Škoda, že nám tam ještě něco nespadlo. Zase chybělo trošku štěstí. Kdyby tam byl nějaký odražený puk, tak by se zápas třeba vyvíjel jinak, ale prohrávali jsme 2:0 a to už se pak těžko proti Havířovu dotahuje,“ hodnotil derby střelec první porubské branky Luděk Krayzel.

Útočník Luděk Krayzel

RT TORAX může smutnit o to více, že se jednalo o další porážku o pouhý jeden gól. „Nevím, co už mám na to říkat. Je to už jedenácté utkání, které jsme prohráli o gól. Vždycky prohráváme a až poté to začneme dotahovat a hrát. Chybí nám možná i trošku štěstí. Takových zápasů jsme už letos sehráli hodně, ale pokaždé prohráváme. Musíme se z toho nějak dostat sami,“ míní šestatřicetiletý zkušený forvard.

Neustále se ve spojitosti s těmito porážkami hovoří o nováčkovské dani. Jak to vidí porubský kanonýr s osmnáctkou na dresu? „Myslím si, že sedmdesát procent je tím, že tým se dával dohromady narychlo, sbírali se hráči odkudkoliv, aby se vůbec mohlo hrát. Někteří byli třeba dokonce rok bez hokeje, takže je to taková daň. Příští rok to bude určitě jiné,“ věří.

Porubské fanoušky zajisté zajímá, zda jej v nadcházející sezóně opět uvidí v dresu svého oblíbeného celku. „Někdy jsem v takové náladě, že uvažuji nad tím, že po sezóně skončím. Trenér mi však pořád říká, že neexistuje a že musím dále pokračovat. To záleží skutečně na mnoha faktorech. Uvidíme, jak se budu cítit a jak na tom bude tělo,“ vysvětluje Krayzel, pro nějž je působení ve druhé lize naprostou novinkou.

„S druhou ligou jsem neměl vůbec zkušenosti a nevěděl jsem, co od toho očekávat. Východní část druhé ligy je velice kvalitní. V Čechách je hodně prvoligových týmů, takže do druhé ligy už jdou horší hráči. Tady na Moravě je první liga jen v Olomouci, takže všichni mladí hráči hodně směřují právě do druhé ligy,“ pochvaluje si třetí nejvyšší hokejovou soutěž.

Mnohem více zkušeností má naopak s nejvyšší soutěží ve Francii. „Myslím si, že některé francouzské týmy, jako jsou Rouen, Briancon nebo Grenoble, jsou srovnatelné s týmy ze středu a spodku naší extraligy. Hrají tam totiž Kanaďané, Švédové a Finové. První dvě pětky jsou složeny z těchto kluků a třetí pětka jsou francouzští reprezentanti, takže soutěž je velmi kvalitní,“ říká Luděk Krayzel na závěr svého povídání.