Obstojí Sareza v boji s nejlepším týmem na jeho ledě?

Lukáš Bajgar, 10.10.2006
KLH Chomutov ve středu 11. října přivítá v 11. kole 1. ligy šestou Sarezu Ostrava. Té po kanonádě proti Prostějovu nevyšlo utkání na ledě domácí Komety a nyní musí čelit jednomu z nejofenzivnějších klubů. Chomutov z celkových čtyřiačtyřiceti branek jich hned 34 vsítil do branky soupeře před vlastním publikem a jistě se bude chtít předvést i proti Ostravě. A i když se Sareze na hřištích soupeře prozatím příliš nedaří, i díky těžkému losu, dá se očekávat vyrovnaná bitva, jejíž rozuzlení bude známo až po ní samotné. Vypukne v 17:30 a jako vždy ji můžete sledovat online na webu Sarezy.

Základní info

Chomutov, jako již tradičně, patří mezi horké favority první ligy. Tým, ač si neklade přílišné ambice, patří vždy k tomu nejlepšímu a letošní ročník opět jen potvrzuje své kvality. Po odehraných deseti kolech trůní na čtvrté pozici. Ze čtrnáctky mužstev jako poslední neokusil v letošním ročníku chuť prodloužení či samostatných nájezdů a pokaždé o výsledku rozhodlo šedesát minut hry. Navíc domácí ČEZ stadion se stává pastvou pro domácí kanonýry, kteří krom duelu s Mladou Boleslaví měli vždy svůj arzenál řádně připraven. V šesti utkáních donutili domácí časoměřiče měnit stav skóre čtyřiatřicetkrát! Proti Havlíčkově Brodu a Jihlavě desetkrát, respektive devětkrát.

Obrana Sarezy by si měla dát pořádného „majzla“ na útočné trio Petr Jíra – Milan Kostourek – Jiří Charousek, kterému se od počátku ročníku podařilo soupeřům nasázet již 18 branek, což tvoří 41% všech tref do černého domácího KLH, zatímco všichni forvardi Ostravy nasázeli dohromady jen o osm gólů více.

Známou tváří pro Ostravské v dresu Severočechů je bezesporu bek Roman Chatrnúch, jenž loni, společně s Tomášem Chybou, za Sarezu válčil o prvoligové body. Krom již zmiňovaného Kostourka, který ovládá kanadské bodování I. ligy, zavítal do týmu soupeře, byť jen na měsíční hostování, František Bombic z Litvínova.

Poslední kolo obou týmů

KLH Chomutov

10. kolo: Chomutov – Dukla Jihlava 9:4
Branky a nahrávky: 2. Jíra (Charousek, Kostourek), 5. Boušek (Šíp, Mikšovic), 16. Tauš (Malinský, Heinisch), 18. Jíra (Charousek, Kostourek), 22. Kostourek Révay), 26. Šíp (Malinský, Řezníček), 34. Charousek (Jíra, Kostourek), 42. Jíra (Kostourek, Révay), 59. Řezníček (Šíp, Boušek) - 19. Šmarda (V. Říha, Čachotský), 30. Bakus (Kaňkovský, Lukáč), 32. Čachotský (Chvátal, Dobrovolný), 50. Dobrovolný (V. Říha, Dušátko)
více o zápase

HC Sareza Ostrava

10. kolo: Kometa Brno - Sareza Ostrava 5:0
Branky a nahrávky: 2. Černý, 22. Moskal (Černý, David), 22. Appel (Hruška, Šúrek), 25. Moskal (Hodek), 39. Brančík (Hodek, Moskal)
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v 10. kole

Chomutov: Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Březina - Boušek, Šíp, Malát - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Chyba - Tauš, Heinisch, Havlůj

Sareza Ostrava: Holeš - Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Buček, Tesařík, Kubala, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Klimek - Janečka, Pavlačka, Glas - Gelačák, Badžo, Bokroš

Statistiky soupeřů

CHOMUTOV SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
4. místo (21 bodů) 6. místo (16 bodů)
SKÓRE
BILANCE
7 – 0 – 0 - 3 5 – 0 – 1 - 4
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
10:4 (Havlíčkův Brod) / 1:5 (Hradec Králové) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Milan Kostourek 20 (9+11) Milan Baranyk, Michal Holuša oba 7 (4+3)
STŘELEC
Milan Kostourek 9 Milan Baranyk, Michal Holuša oba 4
NAHRÁVAČ
Milan Kostourek 11 Dalibor Sochorek 5
NEJLEPŠÍ V +/-
Milan Kostourek +7 Pavel Šebesta, Jan Dresler oba +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Josef Révay 32 Lukáš Bokroš 35
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Luboš Horčička 90,97% Jakub Čech 95,54%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Luboš Horčička 2,81 Jakub Čech 1,74

CHOMUTOV SAREZA OSTRAVA

Z historie chomutovského hokeje

Hokej v Chomutově se začal hrát těsně po druhé světové válce, místní hokejový klub byl založen v roce 1945. Tým Chomutova se v minulosti úspěšně prezentoval v Československé nejvyšší hokejové soutěži, největším úspěchem klubu bylo druhé místo v republice v sezóně 1955 – 1956. Nejvyšší soutěž Chomutov opustil v roce 1974, až do sezóny 1983 – 1984, kdy následoval pád do druhé ligy. V té pak hrál Chomutov až do roku 1997, kdy odkoupil první ligu od Ústí n. Labem. Rok před odkoupení soutěže došlo ke změně názvu týmu na současný KLH Chomutov.