Obránce mladšího dorostu Patrik Balcar pod lupou

Adam Bagar, 14.03.2011
Dalším podrobně sledovaným hokejistou se stal mladší dorostenec Patrik Balcar. Ten patří jednoznačně mezi opory zadních řad, což potvrzoval také po většinu času na vsetínském Lapači. Na ledě dostával mnoho prostoru, nakonec sehrál téměř šestadvacet minut, z nichž téměř devět bylo při hře v oslabení. Jenže jeho snaha přišla vniveč, protože po jeho chybách Valaši zahrávali dvě trestná střílení a po jeho naprosto zbytečném vyloučení v závěru mače vsítili domácí hráči vítěznou branku na 3:2. Svým spoluhráčům poslal dvanáct přesných přihrávek a pouze jednu nevydařenou, odvrátil také několik útočných akcí soupeře a vyslal na Svobodovu branku jednu nepřesnou střelu. Jeho kompletní statistiky naleznete v těle článku.

Mladší dorostenci se ve svém předposledním utkání této sezóny představili na vsetínském Lapači, kam odcestovali se značně oslabenou sestavou. Valaši jasně ovládli první dvacetiminutovku a vypracovali si v ní dvoubrankový náskok, o který ovšem na začátku třetí periody přišli. Nejprve vyrovnal po šikovné individuální akci Síkora a poté využil pěkné kombinace Csomor. Vsetínští přesto nakonec získali důležité tři body, o kterých rozhodli přesilovkovou trefou pouhé dvě minuty před koncem duelu.

Obránce mladšího dorostu Patrik Balcar
Sledovaný zkušený obránce Patrik Balcar nastoupil v obranné dvojici s Petrem Ščurkem, kterého poté nahradil mladíček Vojtěch Šípek.

Obránce s třináctkou na zádech působil od prvních minut velmi zkušeným dojmem. Dostával od trenéra Rambouska příležitost v přesilovkách i oslabeních. Zdálo se, že je na ledové ploše prakticky nepřetržitě. V první tercii jeho ice time čítal necelých deset minut, nelišil se příliš ani v části druhé. Až závěrečná třetina přinesla pouze necelých sedm odehraných minut.

Jinak dobrý výkon, kterým se prezentuje prakticky celou sezónu, si nakonec svými minelami a především zkratem v závěru zápasu značně pokazil. Po jeho chybách byla proti Porubě nařízena dvě trestná střílení a mohl jen děkovat Marku Mačkovi, že v nich Vsetínští neskórovali. Tři minuty před koncem navíc zbytečně atakoval mimo hru jednoho z domácích forvardů a na řadu přišla další domácí přesilovka. Tu dokázali Valaši využít a zvítězit tím těsně 3:2.

Prezentoval se celkem dvanácti přesnými přihrávkami a pouze jednou nepřesnou. Ze své hole vyslal jednu střelou, která však do prostoru branky nemířila. Divákům předvedl také jeden hit a množství ubráněných akcí aktivně hrajícího soupeře.

„Patrik hraje výborně, jenže poté tam udělal nesmyslně kličku ve středním pásmu, měl normálně přihrát a šetřit síly, protože jsme už hráli jen na čtyři beky. Z toho vlastně vzniklo trestné střílení, které Marek Maček chytil. Ale potom přišel opravdový zkrat. Jel křížem přes třetinu a hráče zezadu trefil pěstí do hlavy. Zavinil vlastně naši porážku. Přitom patří společně s Patrikem Demlem a Tomášem Síkorou mezi naše nejlepší obránce,“ zhodnotil jeho výkon trenér Petr Rambousek.

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 3

Momenty Patrika Balcara v utkání:

16:05 – V oslabení se výborně zbavil napadajícího vsetínského forvarda, při další kličce již vybojoval faul soupeře.

18:06 – S výjimkou pouhých dvou krátkých oddechů, které celkem čítaly pouhých dvacet vteřin, strávil na ledové ploše v kuse neuvěřitelných šest minut.

35:47 – Balcar podával velmi kvalitní výkon, přemírou sebedůvěry však ztratil ve středním pásmu touš a unikajícího Abdula musel zastavit jen za cenu trestného střílení obránce Síkora.

55:05 – Další chyba porubského zadáka při zbytečném útočném výletu. Unikajícího Grygara tentokrát zastavoval až Šípek a rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískat další trestné střílení. Maček se blýskl dalším výborným zákrokem.

56:37 – Patrik Balcar neudržel nervy na uzdě a zbytečně mimo hru fauloval provokujícího vsetínského útočníka. Z následné přesilové hry vstřelili Valaši vítěznou branku zápasu.