Nájezdy jsou loterie, vyhrát můžou oba týmy, říká Daniel Boháč

Vladimír Vronka, 28.10.2006
Sareza Ostrava chtěla Havlíčkův Brod porazit, ale úvod první třetiny, kdy v osmapadesáté sekundě poprvé inkasovala, byl pro domácí nepříjemnou překážkou, a když ve dvacáté sekundě druhé části zvýšili hosté na 2:0, nevypadalo to s domácími dobře. Ale Sareza dokázala průběh zápasu brankou Daniela Boháče otočit, ale jeho gól znamenal pouze bod. Sareza v nájezdech neuspěla, asistent trenéra Libor Polášek si jistě všiml herních chyb, kterých by se měli jeho svěřenci vyvarovat.
Asistent trenéra Libor Polášek nemohl být s výsledkem spokojen. „Zápas jsme začali špatně. Ve druhé třetině jsme se dostali do hry. Dostali jsme zbytečný gól dvě minuty před koncem. V prodloužení jsme měli čistou gólovku, ale nedali jsme ani do prázdné brány. Nájezdy jsou loterie. Dnes byl na nájezdy lepší soupeř.“ Sareza dostala branky při vstupu do prvních dvou třetin, což vždy hodně ovlivní zápas: „Nabádáme hráče, aby šli do zápasu soustředění. Musíme na tom zapracovat, aby nám začátky třetin vycházely lépe.“

Třetí branku Sarezy, která nakonec znamenala bod, vsítil Daniel Boháč. Také ostravský útočník nerozebíral utkání s úsměvem na rtech. „Zápas jsme špatně rozehráli, ze stavu 0:2 jsme dokázali otočit na 3:2, což jsme měli udržet. První polovinu zápasu jsme nepředváděli to, co jsme chtěli. Zlomilo se to s gólem, který jsme dali. Začali jsme bruslit, hráli jsme lépe. Dali jsme na 3:2 a pak bylo vše o tom udržet vedení, což se nám nepodařilo. V prodloužení jsme měli přidat gól.“ Brzké góly v první a druhé třetině nenechaly Daniela v klidu. „Asi jsme se na začátky špatně připravili nebo jsme je podcenili. Bohužel jsme dostali v prvních minutách dvou třetin góly a to se potom špatně hraje.“ Sareza sehrála první nájezdy v sezóně, ostravské publikum tak mohlo poprvé shlédnout samostatné nájezdy. „Je to zpestření pro diváky. Jedná se v podstatě o bod navíc. Je to loterie, vyhrát můžou oba týmy,“ jen potvrzuje slova mnoha trenérů i hráčů.