K hattricku mi chyběly trochu šťastnější ruce, míní Gelnar o své promarněné šanci

Soňa Molatová, 10.01.2016
Sobotní zápas dvaatřicátého kola II. ligy mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a HC Lvi Břeclav byl na góly štědrý, naděloval však téměř pouze ostravský celek. Břeclavskému gólmanovi se nepodařilo uchránit kasu už v první minutě, kdy ho propálil Petr Seidler. Hosté nakonec ze zápasu odjížděli s nadílkou čítající celkem sedm gólů, přičemž dvěma z nich se blýskl druhý nejmladší hráč A týmu, Jakub Gelnar. „Musíme se hecnout a Valmez porazit,“ navnazuje fanoušky před středečním mačem.

„Řekl bych, že od začátku šlo vidět, že jsme silnějším týmem. Šli jsme do brány, po dvou gólech jsme už byli jistější, v klidu zápas dohrávali a užívali si to.“ hodnotí třetí letošní zápas Jakub Gelnar, jehož prvnímu gólu napomohla obrovská chyba hostujícího gólmana.

Břeclavský brankář Dusík chtěl provést dobře míněné, ale nešikovné, odklizení puku za svou svatyní, čehož pohotově využil Aleš Kilnar a našel před brankou volného Gelnara. „Aleš mi nastřelil puk od mantinelu před odkrytou bránu, do které jsem to pak doklepl.“ hodnotí svůj gól porubský střelec, který hostujícího gólmana za jeho chybu po zásluze vytrestal.

A ve drolení soupeře pokračoval i na začátku druhé třetiny, kdy ho před bránou našel opět Aleš Kilnar, porubský nejproduktivnější hráč: „Druhou třetinu otevřela přesilovka, ve které mi Aleš poslal puk a já to pak jenom z otočky vystřelil do brány,“ popisuje svůj šestý letošní gól Jakub Gelnar, kterému produktivitu na zápasech nesnížila ani vánoční pauza, „měli jsme celý týden po Vánocích dvoufázové tréninky, které sice byly náročné, ale dostali jsme se tím do formy, takže se nám teď hraje dobře.“

Devatenáctiletý útočník mohl ze sobotního utkání vyjít s hattrickem, ten se ale nekonal. „Chyběly mi trochu šťastnější ruce, když mi Kuba Baca nahrál a mě se nepovedlo trefit prázdnou branku,“ komentuje svou nevyužitou možnost Gelnar. Lednové zápasy budou pro Porubu pokračovat středečním zápasem s Valašským Meziříčím, které sice není považováno za papírově silný tým, přesto jej porubský celek během venkovního zápasu neporazil. Své specifikum mají Bobři na stadionu: „Ve Valmezu jsou zápasy vždycky těžké, protože je tam menší hřiště a není tam úplně ideální led.“

Nepříznivé skóre z posledního utkání na valašskomeziříčském stadionu hráče HC RT TORAX ale neodrazuje od optimismu: „Minule jsme zápas sice nezvládli, ale teď se musíme hecnout a porazit je,“ uzavírá šikovný útočník.