JIŽ V PÁTEK PŘIVÍTÁ SAREZA BEROUNSKÉ  MĚDVĚDY

JIŽ V PÁTEK PŘIVÍTÁ SAREZA BEROUNSKÉ MĚDVĚDY

Vladimír Vronka, 15.09.2005
Na Zimní stadionu v Ostravě – Porubě se představí v rámci 4. kola I. ligy hokejisté Berouna. S týmem nemáme právě nejpříznivější bilanci. V první lize jsme s Medvědy ještě nebodovali. Sareza podala ve středu skvělý výkon a přivezla bod z Ústí nad Labem, které je největším favoritem I. ligy. Náš soupeř z Berouna prohrál s týmem Mladé Boleslavi 4:1. Hráči jistě budou chtít Beroun poprvé porazit. Zda se jim to povede můžete vidět v pátek 16.9 od 17:00.
Berounský tým vznikl v roce 1933, kdy měl v názvu jiné zvíře. Tým se jmenoval Český lev Beroun. V předválečných letech měl Beroun i druhý tým byl jim Sokol Beroun. V roce 1953 byla založena TJ Lokomotiva Beroun, kde oba berounské celky vytvořili jeden tým. Název vydržel dnešním medvědům celých čtyřicet let. Pote se jmenoval tým H+S Beroun hokejový klub. Nakonec se však Beroun inspiroval znakem města , kde městskou bránu střeží medvěd.

Tým postoupil do první ligy v sezóně 1992/1993. Od té doby je Beroun účastníkem I. ligy. O svou prvoligovou příslušnost se Medvědi strachovali jen jednou. V sezóně 2002 / 2003 si museli zajistit účast v I. lize až v baráži. V následující sezóně se Medvědi dočkali největšího úspěchu. Vyhráli totiž základní část I. ligy a v následném play - off podlehli až ve finále s Duklou Jihlava, která zvítězila 3:2 na zápasy.

Beroun odehrál v přípravě 9 zápasů, ve kterých čtyřikrát zvítězil, jednou remizoval a čtyřikrát prohrál s celkovým skóre 32:37.
V lize je Beroun o gól za Sarezou. Tým dokázal v prvním zápase vyhrát přehráli Medvědi nováčka z Prostějova 3:1, ve druhém pak prohráli v prodloužení ne ledě Třebíče 3:2, minulém kole podlehli doma 4:1 Mladé Boleslavi.

Kádr Medvědů nedoznal oproti loňsku výrazných změn. Posilou obranných řad Medvědů je sparťanský Radek Míka, v útoku českobudějovický Hlávka a přes pražskou Slavii se ze zámoří vrátil Michal Borovanský. Středočeši už tradičně spoléhají na spolupráci s Libercem, Spartou a Plzní. Pravděpodobné sestavy:

HC Sareza Ostrava Štěpánek (Čech) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk - Janeček, Sochorek, Šebesta - Polák, Boháč, Baranyk - Holuša, Mleko, Heřman - Badžo, Gelačák

HC Berounští Medvědi Valent - Bobček, Filip, Holub, Kasík, Ovčačík, Pulpán, Sláma, Vaněček - Besser, Borovanský Dragoun, Eiselt, Horčička, Křesťan, Novotný, Pabiška, Pajič, Šinágl, Tvrzník, Vlček