Hráli jsme dobrý zápas od gólmana až do posledního hráče

Vladimír Vronka, 21.09.2005
Trenér Josef Halouzka dnes přeházel útočné řady. Do třetí řady se přesunul Milan Baranyk, ke kterému se přidali Filip Mleko a Michal Holuša. Tato řada zaznamenala tři branky. Trenérovi tento tah vyšel na výbornou. Jak viděli utkání trenér Josef Halouzka a nejlepší hráči na ledě Filip Mleko a Milan Baranyk ?
Jak viděl zápas s Hradcem Králové trenér Sarezy a co se dělo po nepovedeném utkání v Havířově jsme se zeptali trenéra Sarezy Josef Halouzky. "Zápas se vyvíjel v naši režii. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany. Potřebovali jsme smazat ostudnou třetí třetinu v Havířově, kdy jsme si na ledě dělali co jsme chtěli. Včera jsme si to rozebrali na videu. Řekli jsme si mezi sebou co a jak. Toto mužstvo chce vyhrávat a jestli bude hrát zodpovědně, takticky tak určitě vyhrávat budeme." Během zápasu si pozorný divák mohl všimnout, že trenér přeskupil útočné formace a hned to přineslo své ovoce: "V Havířově totiž dostala druhá lajna první dva góly. Byli u důležitých gólů, proto jsme jsem z druhé lajny vytáhli Milana Baranyka, kterému se příliš nedařilo. Dnes dal dva góly. Doufám, že ho to zvedne. Třetí lajna je dobře poskládaná dopředu, ale trošku hůře dozadu." Dnes se do brány dostal opět Jakub Čech. Zajímalo nás zda je to reakce utkání v Havířově, kde podal Kuba perfektní výkon, ale i přesto dostal 5 gólů. : " Nechával jsem chytat každého jeden zápas. Teď budou chytat každý dva zápasy. Jsou dobří oba dva. Chtěl jsem je vidět chytat dva zápasy za sebou. Navíc teď hrajema dvakrát i v pondělí. Je toho hodně. V Brně a doma s Kadaní bude chytat Kuba Štěpánek" nastínil trenér své záměry.

Jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl Filip Mleko, který odehrál své nejlepší utkání v mužském týmu Sarezy. Zaznamenal v něm dvě asistence. "Hráli jsme všichni dobře odzadu . Uklidnila nás první gólová situace, kdy se puk náhodně odrazil, když jsem jej nahodil a Milan Baranyk z toho dal gól. Což bylo super. Ve druhé třetině jsme Hradec přehráli. Byli jsme lepší, všude jsme byli rychleji. Hráli jsme dobrý zápas od gólmana až do posledního hráče, který byl na ledě." Důležitost zápasu po prohře v Havířově ohodnotil slovy: "Hrálo se vlastně o šest bodů. Kdyby Hradec vyhrál dostal by se před nás. Tak jsme na dobrém šestém místě, což je docela dobré. "

Dalším mužem, který odehrál výborný zápas je střelec dvou gólů Milan Baranyk, který se přesunul ze druhé řady do třetí. "Trenér rozházel lajny, což nám dalo nějaký impulz. Mě osobně to dalo velký impulz. Dobře hráli oba spoluhráči, se kterými jsem v řadě. Vzadu nám to malinko skřípalo, ale dopředu jsme hráli dobře." V sobotu čeká Sarezu souboj s brněnskou Kometou, ze které Milan do Sarezy přišel. Zda půjde o prestižní utkáni z jeho strany a zda vypíše nějaké odměny jsme se také zaptali.: "Nevím jestli bude prestižněší. Půjdeme do něj stejně. Já osobně nevím co od toho můžu čekat. Na hokej v Brně chodí spousta lidí a nevím jestli bude nějaká odezva. Neberu to jako prestižní zápas. Bude to úplně normální utkání, myslím si.Určitě něco bude, ale to vymyslí kluci"