Hraje se na čtyři vítězné zápasy, říká Vladimír Holík o stavu série 3:2

Vladimír Vronka, 26.03.2007
Sareza Ostrava sehrála pátý zápas čtvrtfinále na ledě Hradce Králové. O osudu utkání rozhodlo pět minut mezi devatenáctou a dvacátou třetí minutou, kdy nastříleli hradečtí tři branky. Obránci Sarezy Patrik Rimmel a Vladimír Holík hodnotili utkání, které Sareza prohrála 3:1. Ostravský kapitán uvažoval co změnit na play - off, aby si týmy tolik nestěžovaly na rozhodčí.

Sareza Ostrava zajížděla k pátému čtvrtfinálovému zápasu do Hradce Králové s cílem vybojovat třetí bod. Nakonec se z výhry 3:1 radovali domácí. Nejzkušenějším obráncem Sarezy je bezesporu Patrik Rimmel. „Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme věřili, že se to zlomí a my v Hradci vyhrajeme. Ze začátku na nás vlétli, měli nějaké přesilovky. Škoda je, že jsme dostali gól v devatenácté minutě, kdybychom udrželi stav 0:0, vypadal by zápas jinak. Na začátku druhé třetiny jsme dostali dva góly, pak už to bylo těžké otočit. Gól na 3:1 přišel dost pozdě, kdybychom se trefili dříve, mohli jsme utkání ještě více zdramatizovat,“ litoval obránce Sarezy pozdního snížení stavu. Utkání bylo velmi tvrdé. „Hráli tvrdě, zkoušeli nás provokovat, což jsme jim občas vraceli. K rozhodčímu se nebudeme vyjadřovat, to už je jiná kapitola.“

Dalším obráncem, který patří k pilířům ostravské obrany je Vladimír Holík. „Zápas byl z naší strany dobrý, v první třetině jsme dobře bruslili. Domácí dostali výhodu přesilovky, což oni umí zahrát, v sérii dávají skoro všechny góly z přesilovky. Nějaké šance jsme měli, ale nedokázali jsme je využít. Po první třetině jsme udělali nějaké fauly, které potrestali. Půl zápasu jsme se nemohli dostat do zápasu. Ke konci jsme skóre korigovali, odvolali jsme gólmana a zkusili jsme vyrovnat. Série se stěhuje do Ostravy a hraje se na čtyři vítězné zápasy, všechno je otevřené.“ Hráči Sarezy nebyli po utkání zcela spokojeni s výkonem rozhodčího. „Dnes jim úplně perfektně pomohl rozhodčí, nemůžou si vůbec na nic stěžovat, měli hodně přesilovek.“ Ale také Sareza měla možnost si zahrát řadu přesilových her, které hosté nedokázali dovést to gólového zakončení. „Nevím jestli je to tím, že mají širší kluziště a musíme se roztáhnout do šířky, v tom bych viděl příčinu. V Hradci se nám přesilovky nedaří.“

Kapitán Sarezy Pavel Šebesta, byl jedním z hráčů, kteří v utkání poznali zvýšený důraz domácích. „Rozhodčí nehodnotím, ale v play-off by mohli být na ledě třeba dva hlavní. Určitě by dva svedli víc. Nám ani soupeři se to dnes asi nepozdávalo,“ naznačil ostravský kapitán, jakým směrem by se mělo play – off ubírat.