Hradec je pro nás přijatelný soupeř, říká Ivo Mocek ml.

Jan Škarpa, 14.03.2007
Sareza v posledním kole základní části podlehla Třebíči a tak se v neděli postaví v prvním zápase playoff domácímu Hradci Králové. V utkání se dvakrát gólově prosadil Libor Gelačák, který byl blízko i hattricku. Jeden gól mu totiž rozhodčí neuznal, další měl na holi v samém závěru utkání. Na branky nahrával střelci utkání Daniel Boháč, ke svému již osmému utkání za muže nastoupil Ivo Mocek.

Od zápasu v Chomutově má centr druhé pětky Daniel Boháč na křídlech útoku Libora Gelačáka a Petra Valušiaka. Jak vypadal zápas z pohledu opavského odchovance? „Zápas začal výborně, rychle jsme vedli. Oni to ale otočili a my jsme se nemohli dostat do hry. Začali jsme zase hrát, až jak vedli 2:1,“ popisuje Daniel Boháč průběh zápasu. Pokud Sareza měla vstup do utkání výborný, začátek druhé části byl pro Třebíč doslova snový: „Začala druhá třetina a zase jsme byli mimo hru - dostali jsme dva góly během minuty.“ V tu chvíli by si na Ostravu nevsadil asi ani největší sázkový šílenec, přesto se Sareza zvedla a utkání zdramatizovala. „Vypadalo to bledě, ale vzali jsme time a začali jsme hrát,“ říká třetí nejlepší ostravský střelec a dodává: „Napadali jsme, dobře si nahrávali, nahazovali jsme to, tlačili jsme se.“ Přesto však zlepšená hra k bodovému zisku nestačila: „Potřebovali jsme ale dát tři góly, dali jsme dva.“ Ostrava v posledním zápase mohla ještě poskočit na šestou příčku, po prohře však zůstala osmá a střetne se tak v playoff s vítězem základní části. Jak vidí čtvrtfinálovou sérii Daniel Boháč? „Chceme je co nejvíce potrápit a pokud to půjde, tak postoupit.“

Zatímco centr druhé řady nahrával, levé křídlo střílelo. Libor Gelačák si v utkání připsal dva góly. „Byl to dobrý zápas,“ říká i přes prohru střelec utkání a pokračuje: „Museli jsme ale dohánět výsledek a už jsme nestihli vyrovnat.“ Ačkoli překonal Libor Gelačák brankáře Třebíče třikrát, nakonec se mohl pouze ve dvou případech: „Dal jsem tři góly, ale dva byly uznané – hráč byl v brankovišti, tak mi to rozhodčí neuznal, škoda.“ Pokud by se hrálo v domácím prostředí, byl by ostravský útočník zřejmě žhavým kandidátem na cenu hráč zápasu. Libor Gelačák se dostal do dalších mnoha šancí, v poslední z nich byl 13 sekund před koncem: „Byla tam prázdná brána, kdybych trefil, tak to bylo jiné, mohli jsme vyhrát.“ Ostrava se po roční pauze podívá do vyřazovacích bojů. „Chceme zvítězit v prvním kole a jít dál,“ uzavírá Libor Gelačák.

Ke svému osmému zápasu za muže nastoupil osmnáctiletý Ivo Mocek. „Začátek byl dobrý, hned ve druhé minutě padl rychlý gól, navíc v přesilovce, takže start byl dobrý,“ popisuje úvod utkání mladý ostravský útočník. Jenže Horácká Slavia se po inkasovaném gólu nesložila a záhy otočila: „Pak to ale vypadalo, že jsme polevili v tempu, dostali jsme dva slepené góly a už jsme se těžce dostávali do hry.“ Vstup do druhé části Sareze vůbec nevyšel, po 44 sekundách prohrávala již 4:1. Přesto se Ostrava dokázala vrátit do utkání: „Zpátky do zápasu jsme se dostali až po time-outu, který vzal trenér. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše, nahazovat puky a že se do toho zpátky dostaneme. Od poloviny zápasu se to zlepšilo a ve třetí třetině to už bylo jen na jednu branku.“ V závěrečné části si Sareza vytvořila znatelně více příležitostí, přidala však pouze jeden gól. „Myslím si, že ve třetí třetině došly Třebíči síly, takže jsme měli navrch. Kdybychom využili nějaké šance, tak ten zápas dopadne asi jinak,“ uzavírá povídání o posledním zápase základní části Ivo Mocek. Postup do playoff znamená většinou pro hokejovou kabinu určité rituály. Jak je to v Sareze? „Hlavně je to zákaz holení pod pokutou, pro všechny dále platí, že si musí nechat vyholit číslo na hlavu,“ odtajňuje něco málo z kabiny Ivo Mocek a dodává nejbližší program týmu: „Zítra máme takový pohodový den, máme turnaj ve stolním tenise, takže se trošku pobavíme a uvolníme před playoff a v neděli se na to vlítne.“ Stejně jako Daniel Boháč a Libor Gelačák, i Ivo Mocek věří, že postup do dalšího kola není nemožný: „Hradec je pro nás přijatelný soupeř, takže náš cíl je přejít přes první kolo.“