Generálka na ligu s Třincem

Jan Škarpa, 05.09.2007
Sarezu Ostrava čeká poslední přípravné utkání před začátkem první ligy, ve čtvrtek 6. září se utká s extraligovým Třincem. Ostravský celek si v průběhu minulého týdne připsal úspěch v podobě vítězství na turnaji v polských Katovicích, třinečtí odehráli svůj poslední zápas již 28. srpna, neb utkání s Podhale Nowy Targ, které se mělo hrát v úterý bylo zrušeno. V průběhu zápasu Třinec - Sareza bude ve Werk Aréně v Třinci probíhat Den otevřených dveří.

Stejně jako ostatní extraligisti si i Třinec letní přípravu zpestřil obnoveným hokejovým pohárem. Čtyři výhry a dvě prohry ve skupinách znamenaly pro Oceláře postup do vyřazovacích bojů, ve kterých však Třinec nestačil na pozdějšího vítěze z Pardubic. V posledním zápase sehrál Třinec zápas se slovenským Martinem, za který v bráně nastoupil bývalý hráč Ocelářů Vlastimil Lakosil, který hrál v sezóně 2004/2005 také za Sarezu.

Zápas Třinec – Ostrava je pro oba celky generálkou před ligovými zápasy, Oceláři navíc v rámci tohoto utkání připravili pro své fanoušky na zimním stadiónu Den otevřených dveří. Příznivci hokeje tak budou mít příležitost nahlédnout do míst, kde se běžně nedostanou.

Sareza Ostrava si před začátkem ligy posílila sebevědomí vítězstvím na turnaji v Katovicích, kde prodloužila svou sérii vítězných utkání již na 5 zápasů v řadě. V letošní přípravě tak poslední zápas nemůže nic změnit na kladné bilanci vítězství ku porážkám. Ostravský celek zatím devětkrát odjížděl z ledu jako vítěz a pětkrát jako poražený. Zaokrouhlí Sareza v Třinci počet vyhraných zápasů na deset?

Poslední přípravné utkání obou týmů

HC Oceláři Třinec

HC Oceláři Třinec - MHC Martin 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. a 53. Zálešák - 57. Dzerinš, 60. Škuta.

foto ze zápasu

HC Sareza Ostrava

HC Sareza Ostrava - Miskolci Jegesmedvék Sportegyesület 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Dušek (Janečka), 44. Grygar (Bokroš), 56. Vnenk (Svačina, Novák) – 47. Rusnak (Beres).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Oceláři Třinec (s Pardubicemi): Čechmánek - Andersons, Kania, Sekeráš, Švarný, Seman, Malec - Skořepa, Štefanka, Kolusz - Martynek, Peterek, Zálešák - Korhoň, Stals, Berzinš - Polanský, Panik, Pavelek.

HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 30. Masný) – Ovčačík, Palík, Tomis, Vnenk, Ovšák, Vajda – Šebesta, Boháč, Grygar – Bokroš, Novák, Svačina – Dušek, Janečka, Mocek I.